Punkeři Billy Talent rozdovádí srpnovou Prahu

„Billy Talent už dvakrát nadchli fanoušky na Rock for People, a jsme rádi, že je letos v létě můžeme opět představit i v metropoli.” říká Michal Thomes z agentury Ameba, která v rámci cyklu koncertů Rock for People Presents kapelu Billy Talent do Prahy přiveze. S úsměvem dodává: „Tihle kanadští chlapíci si našli k českým fanouškům velmi srdečný vztah, což platí i obráceně. A jak lépe takové přátelství oslavit, než uprostřed léta na nádvoří slavného smíchovského pivovaru?” Koncert Billy Talent před čtyřmi lety na Rock for People patřil mezi naprostou špičku a podle mínění fanoušků i žurnalistů přehrála kapela s přehledem i leckteré headlinery. Nyní přijedou do Prahy v rámci turné, provázející jejich ceněné poslední album Afraid of Heights.
Billy Talent vznikli v roce 1993 ve městě Mississauga v kanadské provincii Ontario, tehdy ještě pod názvem Pezz. Kapela s frontmanem Benjaminem Kowaleviczem se záhy etablovala na torontské indie scéně a v roce 1999 se přejmenovali na Billy Talent. Pět studiových a dvě živá alba, velmi dobrá práce s videem a výtečné živé koncerty kapelu brzo usadily v první lize severoamerické hudební scény. V prestižních kanadských cenách Juno Awards a MuchMusic Video Awards proměnili úctyhodných 21 z 56 nominací. Od roku 2006 pravidelně vyjíždí na úspěšná turné do celého světa, v rámci kterých již několikrát zavítali i do České republiky.
V rámci série Rock for People Presents potvrdili pořadatelé také koncert další ikonické kapely: v září vystoupí v Praze a Brně jedna ze stálic hardrockového nebe, jihoafrická parta Seether.
Od 4. do 6. července 2017 proběhne již 23. ročník festivalu Rock for People. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 2000 Kč. Rock for People 2017: Die Antwoord, Evanescence, Foster The People, Cage The Elephant, Three Days Grace, The Boody Beetroots LIVE, Dub FX, Marmozets, Slaves, Deez Nuts, Comeback Kid, Kraftklub, Moose Blood, Eskimo Callboy, Novelists, Imminence, Sam Alone & The Gravediggers, Lower Than Atlantis, The Picturebooks, Spring King, Tagada Jones, Northlane, Gomad!&Monster, Thurston Moore Group, Idles, Gasmac Gilmore či Kontrust.
Související obsah:
» Rock for People nabídne fest ve festu, zahrají Kabáti, Klus, Kryštof a další (Joe Stramr, 07. 05. 2013)» Alternativně rockoví Cage The Elephant zahrají na Rock for People (Karolína Košařová, 08. 02. 2017)
» Rock For People - den druhý (David Malý, 10. 07. 2013)
» Festival Rock For People přidává další interprety a informace (David Malý, 15. 06. 2013)
» Rock for People zve na Evanescence, Foster the People nebo Marmozets (David Malý, 03. 02. 2017)
» Rock for People zvýší tep všem hipsterům i hledačům (David Malý, 17. 06. 2013)
» Vyražte na Rock for People a potkejte se se svými oblíbenci (David Malý, 02. 07. 2016)
» Rock for People 2016 - den první (David Malý, 10. 07. 2016)
» Rock for People bude v roce 2015 hned dvakrát! (David Malý, 04. 12. 2014)
» Rock for People přitvrdil, zahájil prodej jednodenních vstupenek a představil Redbull Stage (David Malý, 30. 05. 2013)
» Rock For People táhne do boje s Biffy Clyro, Tomem Odellem či Manu Chao (David Malý, 27. 04. 2014)
» Rock For People - den nultý a první (David Malý, 08. 07. 2013)
» Rock for People 2015 - sobotní den byl multižánrový, slunečný a poslední (Nikola Halmová, 07. 06. 2015)
» Rock For People - den čtvrtý (Ondřej Vašaš, 14. 07. 2013)
» Rock For People - den třetí (David Malý, 12. 07. 2013)
» Rock for People: Dvě místa, dva programy a spousta zážitků (Nikola Halmová, 04. 04. 2015)
» Na Rock For People se vrátí Bloc Party! (David Malý, 23. 03. 2013)
» Rozrostl se i lineup festivalu Rock For People (David Malý, 25. 02. 2013)
» Rock for People bude čistý, bezbariérový a zábavný (Nikola Halmová, 27. 04. 2015)
» Rock For People hlásí první jména (David Malý, 05. 02. 2013)
» Jacoby Shaddix si na turné k dvaceti letům Papa Roach přiveze i syna (David Malý, 18. 06. 2013)
» Letošní lineup festivalu Rock For People uzavírá pionýrka synth-popu Chlöe Howl (David Malý, 27. 06. 2013)
» Třináct hvězd letošních českých festivalů (David Malý, 04. 06. 2015)
» Punkeři Billy Talent rozdovádí srpnovou Prahu (Karolína Košařová, 05. 04. 2017)
» První odhalení festivalové sezóny 2013 (Joe Stramr, 04. 11. 2012)
» Rock for People 2015 - Páteční den přinesl Vypsanou Fixu a Hollywood Undead. Kapely i slunce dodávaly lidem energii. (Nikola Halmová, 07. 06. 2015)
» Billy Talent na Rock For People (David Malý, 11. 07. 2013)
» Billy Talent III (David Malý, 15. 05. 2012)
» Fotogeničtí Billy Talent v klipech rádi provokují (David Malý, 19. 06. 2013)
» Nové album Billy Talent na podzim (David Malý, 15. 05. 2012)
» Billy Talent v zajetí barev (David Malý, 15. 08. 2013)
» Provokatéři Billy Talent opět bodují s novým klipem (David Malý, 09. 11. 2013)
» Billy Talent (David Malý, 15. 05. 2012)
» Billy Talent II (David Malý, 15. 05. 2012)
» Billy Talent (David Malý, 15. 05. 2012)
» Dead Silence (David Malý, 12. 09. 2012)
» Kanaďané Billy Talent vystoupí v létě v Olomouci (Ondra Kocáb, 04. 04. 2017)
» Dead Silence nenaplnilo vysoká očekávání (David Malý, 14. 09. 2012)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího
Poslední zářijové pondělí se v Praze sešli příznivci metalu a rocku v tak trochu netradičních podobách. Všichni...
Stratopilot zvou do mimozemské krajiny karvinských dolů
Stratopilot je název nového projektu hudebníka Jakuba Krajíčka a textaře a kytaristy Františka Kuči, kterou dotváří...
Kytarista Milan Bátor vydává písně Beatles v neobvyklých aranžích
I Beatles je název druhého alba kytaristy Milana Bátora, které obsahuje písně legendární kapely v instrumentálních...
Česko-italský hudební večer v klatovském Falconu podpořila početná návštěva
O náležitý rozruch tvrdou nekompromisní muzikou se v neděli večer 24.9.2023 postaraly dvě úderné formace....
Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu
Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague,...
» zobrazit více...
RECENZE
» Tony Martin je pořád plný vášně a zpívá...
» Kdo jiný než Parta vynikajících lidí...
» Daniel Landa se zamýšlí, zda se ještě...
» Debut kapely Radosta vzdává hold Kulovému...
» Divokej Bill trochu posmutněl, ale optimismus...
» Motýl něhy uletí, ale silná deska Renaty...
» zobrazit více...
We Three vystoupí 14.10. v Futurum Music Baru v Praze
Sourozenecká kapela z Oregonu We Three, která prorazila debutovým albem v roce...
V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího
Poslední zářijové pondělí se v Praze sešli příznivci metalu a rocku...
Nezastavitelná K. Flay předvedla i přes handicap špičkovou show
Člověk si jen těžko umí představit, jak by asi jako hudební fanoušek...
Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu
Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci...
Yonaka: Trávíme příliš mnoho času přemýšlením nad tím, co si o nás ostatní myslí
Na festivalu Rock for People jsem strávil příjemnou půlhodinku se sympatickou...
Tornádo Lue se po dvaceti letech vrací
Po téměř dvaceti letech přichází kultovní kapela Tornádo Lue s novou...
Stratopilot zvou do mimozemské krajiny karvinských dolů
Stratopilot je název nového projektu hudebníka Jakuba Krajíčka a textaře...
Kdo vyhrál volné vstupenky na Trnkobraní?
Již za tři dny se otevřou brány areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích,...
Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě po...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.