Rock for People 2015 - sobotní den byl multižánrový, slunečný a poslední

Poslední, tedy sobotní den Rock for People v Hradci Králové, se pomalu blíží ke svému konci. "Rokáč" se tak dneškem loučí se třemi dny plnými rockové, metalové, reggae nebo elektronické smršti z celého hudebního světa, při kterém si mohli návštěvníci vychutnat od každého něco.

Dopoledne finálního dne začalo poměrně klidně. Lidé se ve volném čase, než se brány areálu znovu otevřely, vydali na cestu do centra Hradce Králové, přičemž si většina nakoupila to, co v areálu nebylo k dostání anebo byl nákup ve městě jednoduše výhodnější.

Začátek dne nastartovala Zoot Stage

Od dvou hodin odpoledne byly prostory znovu otevřeny, aby do nich mohli začít vstupovat první návštěvníci, kteří automaticky zamířili buďto neznámo kam anebo rovnou na Zoot Stage, vyznamenávající se tím, že posluchačům představuje nové hudební objevy, a kde v tu dobu vystupovala partička zvaná Korben Dallas z Bratislavy.

Dnes došlo i k malé změně v programu, kdy se na Rock for People Stage nedostavili kluci z Dead by April, což byla sice obrovská škoda, ale nedalo se nic dělat. Kapela tak zůstala na pospas švédskému počasí, tedy bouřce, která ovlivnila jejich let do České republiky. Tuto partičku tak vystřídali Shoshin z Velké Británie. Melodický metal core ze Švédska tak zaměnil adrenalin nabitý díky náhlým shodám okolností a díky rychlým a spontánním přípravám na vystoupení kluků ze Shoshin. Posluchači si tedy, i přes absenci "interpreta dne", vystoupení užili. Zpočátku se pod pódiem shlukla pouze malá skupinka příznivců, s prvními tóny se ale vše změnilo a místo pod kapelou se proměnilo v početnou základnu, ať už těch, kteří Shoshin slyšeli poprvé anebo těch, které přilákaly melodické kytary s nádechem rocku, punku a příchutí barevného reggae.

K večeru se schylovalo k rockovému nářezu

Nebyl by to přece Rock for People, aby každý den nevystoupila pořádná rocková banda. Takovou dnes byli Yellowcard z USA. Tady už si návštěvníci snažili ulovit i ten nejmenší kousek, který se nacházel poblíž pódia. Není se čemu divit, protože každý chtěl být co nejblíž, vidět co nejvíc a samozřejmě se nechat unést atmosférou a napětím, které před příchodem rockerů kolovala snad mezi všemi. Yellowcard hráli sice až v 18 hodin večer, na všech ale bylo poznat, že je dnes opravdu šílené horko. Černé oblečení odhalující potetované ruce účinkujícím příliš nepomohlo. Po prvních třech singlech byl už zpěvák a kytarista Ryan Key orosený jako pivo ve skle. To ale neznamenalo, že by se mu vytratila z těla energie. Když se řekne Yellowcard, každému se vybaví rocková a basová kytara, bubny, ale hlavně výrazný zvuk houslí spojený se jménem Sean Mackin. Tato kombinace hudebních nástrojů, a to především těch houslí, byla vyloženě magická. Hudba měla správný říz, energii, atmosféru a lidé zase zářili radostí. S kapelou si zazpívali všechny známe singly, kterým byl například i oblíbený Ocean Avenue, se kterým se umělci s fanoušky rozloučili.

K odpočinku od tvrdých kytar posloužil Koller nebo Vojta Dyk

K odpočinku od tvrdých kytar a zahraničních zpěváků dopomohl David Koller. Jeho vystoupení proběhlo na Staropramen Stage a zvučné jméno lídra české rockové kapely Lucie tak přilákalo spoustu posluchačů. Koller také zazpíval známý singl Chci zas v tobě spát, kdy do prvního refrénu nechal zpívat pouze své fanoušky. Dav se tedy na chviličku stal součástí kapely a společně s Kollerem poté celý singl dokončili.

Stejně tak tomu bylo při plynulém přechodu na další českou významnou skupinu Vojty Dyka a B - Side Bandu. Musím podotknout, že ačkoliv se Vojta představuje jako jemný zpěvák, dokáže hluboce zazpívat i pořádnou rockovou pecku.

V podvečer se začali posluchači kolem pódií spíše usazovat, než stát, proto se je ze spánkové krize snažili dostat američtí Julian Casablancas + The Voidz. Křaplavý zvuk tak dodával vystoupení správnou chuť a lidé nemohli jen netknutě sedět. Svůj úkol tak The Voidz splnili.

Noc už byla oproti té včerejší o něco klidnější. Nebo alespoň v jejím začátku. Bastille byli letošním jemnějším lákadlem, na který se těšil snad každý. Úvodní singl Things We Lost in a Firespolečně s efekty podporující celou show dodalo vystoupení správné "grády". Elektronickou tečkou se za celým večerem stal britský producent a Dj Flux Pavilion, jehož úkolem bylo rozproudit publikum před tím, než se rozhodnou ulehnout (nebo upadnout) do stanů.

Letošní ročník Rock for People v Hradci Králové ulehá do ročního spánku. My se ale můžeme těšit na jeho mladšího bráchu, který bude mít svoji premiéru už za tři týdny v Plzni. Takže - uvidíme se tam!

Foto: Nikola Halmová, Petr Klapper - www.klapper.cz

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.
30.06.

Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.

Po ročním odkladu dorazí konečně do Prahy i maskovaná banda z Iowy. Slipknot se k nám vrací pravidelně, naposledy navštívili...


Green Day na Rock for People plnili sny
29.06.

Green Day na Rock for People plnili sny

Americké trio Green Day se do České republiky vrátili po pěti letech a rozhodně si nemuseli plnit žádné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru