Rock for People 2015 - Páteční den přinesl Vypsanou Fixu a Hollywood Undead. Kapely i slunce dodávaly lidem energii.

Rock for People obléhá slunce, před kterým se není kam schovat. Návštěvníci nosí na hlavách kšiltovky i slámové klobouky a občas projede po areálu hasičský automobil, který víceméně osvěží všechny kolemjdoucí. Samozřejmě, že ani pivní stánky nejsou opomenuty a pivo tu teče proudem. Toho si všiml i zpěvák Hollywood Undead, který při svém dnešním vystoupení společně s kapelou zmínil, že je Česká republika doslova v pivu narozená. Je ho na festivalu dost a v zemi ho máme nejvíc. Otázkou je, zda je to lichotka anebo ne.

Celý den začal ve 14:00 odpoledne, kdy se brány areálu otevřely a návštěvníci mohli vyrazit kam se zachtělo. Staropramen Stage začala ve čtvrt na tři odpoledne Zakázaným Ovocem a poté následovala Vypsaná Fixa. Márdi se svojí kapelou tak zahrál singly nejen ze svého alba Krásný smutný den, ale nezapomněli ani na staré a velice oblíbené songy z let starších. Posluchači si tak mohli užít například úvodní Antidepresivní rybičku, Čtyři slunce, Dezoláta anebo zaznělo i Třída Míru není žádná Brodway .

Následně jsem se plynule, společně s ostatními, přesunula na Rock for People Stage , kde se začínala rýsovat aparatura Hollywood Undead . Musím podotknout, že se lidé vyloženě hrnuli. Jakmile jsem k podiu dorazila i já, ta nejlepší místa byla zaplněná. Není se čemu divit. Tahle divoká partička tu byla pouze jednou, vystupovali v Lucerna Music Baru v Praze v loňském roce, a protože se dnes dostalo i na ostatní, kteří loňský koncert nestihli, mohli si ho vychutnat v záři paprsků slunce, s vychlazeným pivem v ruce a v doprovodu s hlasitým skandováním a pískáním ostatních fanoušků.

Jakmile se kluci z kapely dostali na stage, vypuklo nekontrolovatelné šílenství. Fanoušci je přivítali vyloženě s otevřenou náručí. Od začátku, kdy zazněly první tóny, vznikl v kotli chaos. Začalo se skákat, zpívat, skandovat a tleskat. Hollywood Undead nezklamali, jejich hudba je dobrá nejen v nahrávkách, ale i naživo. I v šíleném horku kluci vystupovali v maskách, které měli na obličeji i jednotlivci v davu. Po prvních třech singlech (a slití potem) je sundali a odkryli návštěvníkům svoji pravou tvář. Za tuhle kapelu rozhodně palec nahoru.

 

Věčná kapela Limp Bizkit předvedla dnes výkon, dá se říci obdivuhodný. Tahle bandička hraje už od roku 1994, není se tedy čemu divit, že si mezi singly potřeboval Fred Durst (zpěvák kapely, pozn. redakce) maličko odpočinout. Vteřiny sloužící k odpočinku tak banda využila k udržení pozornosti fanoušků známými singly, například Party Up (Up in Here) od DMX. Nicméně, kluci dokázali i přes dlouhou dobu působnosti v hudební branži, ze sebe vydat všechno. A ačkoliv Fred a ostatní členové kapely stárnou, jejich talent a hlas zůstává stejný. Výrazný ječák dokázal Fred okamžitě vystřídat za hluboký, mužský tón. Za mě tedy klobouk dolů a to především za to, že zahráli My Way, Rolin a Boiler.

 

Ve 21:45 začali hrát oblíbení Three Days Grace. Jejich známe singly, jenž jsou víceméně inspirovány životními situacemi, dokázaly s fanoušky udělat divy. Kapela se na pódiu ukázala v nejlepším světle, vyzařovali energií a nebáli se komunikovat s publikem. Poté, co se koncert blížil ke svému konci, fanoušci prosili o přídavek. Zazněly songy jako Just Like You, I am Machine, Home, moje srdcovka I Hate Everything About You, The Animal I Have Become anebo Paintkiller.

Three Days Grace doprovodil z pódia ohňostroj, který problikával za "kopci" Rock for People. Byla to pěkná tečka za jejich vystoupením a zároveň začátek rockové, občas až metalové atmosféry vytvořené dalším tahounem dne - Faith No More.

Pátek tak byl doslova nadupaný výtečnými kapelami a zpěváky. Bylo vidět, že jsou jak návštěvníci, tak účinkující se vším naprosto spokojeni. Zítra následuje poslední hudební den, kterým nás provedou Dead By April, Yellowcard, Bastille, Flux Pavilion, Kontrolla a k večeru mnoho Dj's, elektro a reggae hudba. No, stále je na co se těšit.

Foto: Nikola Halmová, Petr Klapper

GALERIE
Zakázaný Ovoce

Související obsah:

» Rock for People nabídne fest ve festu, zahrají Kabáti, Klus, Kryštof a další   (Joe Stramr, 07. 05. 2013)
» Rock For People - den druhý   (David Malý, 10. 07. 2013)
» Festival Rock For People přidává další interprety a informace   (David Malý, 15. 06. 2013)
» Rock for People zvýší tep všem hipsterům i hledačům   (David Malý, 17. 06. 2013)
» Rock for People bude v roce 2015 hned dvakrát!   (David Malý, 04. 12. 2014)
» Rock for People přitvrdil, zahájil prodej jednodenních vstupenek a představil Redbull Stage   (David Malý, 30. 05. 2013)
» Rock For People táhne do boje s Biffy Clyro, Tomem Odellem či Manu Chao   (David Malý, 27. 04. 2014)
» Rock For People - den nultý a první   (David Malý, 08. 07. 2013)
» Rock For People - den čtvrtý   (Ondřej Vašaš, 14. 07. 2013)
» Rock For People - den třetí   (David Malý, 12. 07. 2013)
» Rock for People: Dvě místa, dva programy a spousta zážitků   (Nikola Halmová, 04. 04. 2015)
» Rock for People přidává britské Foals   (David Malý, 28. 04. 2013)
» Rock For People 2014 - den nultý a první   (David Malý, 13. 08. 2014)
» Rock For People hlásí první jména   (David Malý, 05. 02. 2013)
» Na Rock For People se vrátí Bloc Party!   (David Malý, 23. 03. 2013)
» Rock for People bude čistý, bezbariérový a zábavný   (Nikola Halmová, 27. 04. 2015)
» Rock for People 2015: Industriální a zároveň přirozený   (Nikola Halmová, 25. 02. 2015)
» Rock for People 2015 - Páteční den přinesl Vypsanou Fixu a Hollywood Undead. Kapely i slunce dodávaly lidem energii.   (Nikola Halmová, 07. 06. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip
01.07.

Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip

Energická, roztančená, chytlavá, vtipná. Taková je nová písnička Si to udělám sama, kterou natočila zpěvačka...


Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.
30.06.

Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.

Po ročním odkladu dorazí konečně do Prahy i maskovaná banda z Iowy. Slipknot se k nám vrací pravidelně, naposledy navštívili...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru