Rock for People přitvrdil, zahájil prodej jednodenních vstupenek a představil Redbull Stage

Přinášíme horké aktuality z příprav tuzemského festivalu Rock For People (2. až 5. července, Hradec Králové). V rychlém sledu organizátoři představili spoustu novinek a zajímavostí ze zákulisí festivalu a teď je na nás, abyste o ně náhodou nepřišli. Vezmeme to popořadě a představme si nejprve naposledy potvrzené kapely.

THE GHOST INSIDE (USA, metalcore)

Poslední trojicí kapel festival znatelně přitvrdil a rocku na Rock for People bude požehnaně. The Ghost Inside patří mezi vycházející hvězdy moderního metalcoru, kterým se úspěšně daří odlišit se od ostatních žánrových vrstevníků. V ČR se jim podařilo ohromit početné publikum fanoušků, když v únoru vyprodali pražský klub Futurum. Důraz kladou na živé vystupování, které mají vypilované do detailů a dávají do něj všechno. Představí nám zejména poslední průkopnické album Get What You Give.

HEART IN HAND (UK, hardcore)

Anglickou školu moderního metalu bude zastupovat služebně mladá parta Heart In Hand. Pro ni to bude tuzemská premiéra, i když k nám měla v loňském roce namířeno. Vážná nemoc zpěváka ji ale předčasně poslala domů. Naštvaný melodický hardcore skupině po debutovém albu Only Memories přinesl lukrativní smlouvu a nyní už může směle brázdit Evropu a rozšiřovat svou fanouškovskou základnu. Ačkoliv se to možná nezdá, má ji i u nás a nedávno vydané album Almost There zaručeně vytvoří legendární „RockforPeoplovské" circle pity.

THE DEVIL WEARS PRADA (USA, metalcore)

Největší hvězdou na poli moderního metalu v rámci Rock for People budou ale The Devil Wears Prada z Ohia. I tato zásadní kapela amerického metalcoru k nám přijede vůbec poprvé a tak se dá očekávat, že poptávka bude vysoká. Nejen po písních z jejích čtyř studiových alb, ale zejména po materiálu z nové desky, která právě vzniká. Agresivní symbióza čistých vokálů a screama rozhýbe tělesné schránky mnoha corovým nadšencům.

PRODEJ JEDNODENNÍCH VSTUPENEK ZAHÁJEN

Tradiční nabídka jednodenních vstupenek bude i letos a před několika dny byl jejich prodej zahájen. Máte-li problém s vyřízením dovolené, či nemůžete-li zůstat na celý festival, jsou jednodenní vstupenky právě pro Vás. Více informací o jednodenních vstupenkách zde.

 • 2. 7. - 750 Kč - vstupenky k dispozici ZDE
  (Thirty Seconds To Mars, Bloc Party, Amanda Palmer...)
 • 3. 7. - 850 Kč - vstupenky k dispozici ZDE
  (Billy Talent, Parov Stelar Band, A Day To Remember, Papa Roach...)
 • 4. 7. - 850 Kč - vstupenky k dispozici ZDE
  (Queens Of The Stone Age, Foals, Klaxons, The Gaslight Anthem...)
 • 5. 7. - 390 Kč - vstupenky k dispozici ZDE
  (Kryštof, Kabát & Big Band, Tomáš Klus, Pražský výběr, Horkýže Slíže, Mandrage & A Banquet...)
 • JEĎTE NA FESTIVAL S PŘÁTELI A VYTVOŘTE SVOU PARTIČKU

  Jedete na festival jako parta a je vás více jak pět? Chcete se jako parta přátel prezentovat i v areálu? Kupte si lístky jako partička a navrhněte si vlastní festivalové tričko! Protože platí jednoduchá rovnice: víc hlav = víc zábavy. Vyberte si šéfa partičky, který objedná lístky přes Tickets for People, navrhněte si design trička, zadejte svoji velikost a vyrazte jako bratři v triku!

  Pokud je vás více než deset, obdržíte u vstupu chlazený welcome drink. Bude-li Vás více než 20, zpestříte si první den hned celým sudem piva. Ale pozor, uzávěrka je 15. června a lístků za 1 550 Kč rychle ubývá. Více informací o partičkách zde.

  SCI-FI MĚSTO OD T-MOBILE A NÁPOJOVÝ ARSENÁL STAROPRAMEN

  Novinky představují i hlavní sponzoři T-Mobile a Staropramen. Vlastníte smartphone? Pokud ano, budete jako v ráji. T-Mobile v areálu vybuduje technologické zázemí a v tomto sci-fi městečku si budete moci vyzkoušet vychytané aplikace na těch nejmodernějších smartphonech. K dispozici bude i festivalová aplikace, díky které budete mít areál jako na dlani a dokonce budete moci snadno najít vaše přátele, kteří si aplikaci pořídí také. A to se určitě bude hodit. Nebude chybět ani již tradiční úschovna zavazadel, možnost nabít si Vaše zařízení nebo půjčit si koloběžku. Více novinek od T-mobile zde.

  Staropramen se zase postará o Vaše žíznivé krky v parném letním odpoledni. Ze 180 čepů po celém areálu poteče světlý Staropramen, Ležák, Granát a Staropramen nefiltrovaný. V klidu si svůj nápoj budete moci vychutnat na více než 5 000 místech k sezení. To vše bude nabízeno v ekologických vratných kelímcích s festivalovým designem, které podpoří ekologický program festivalu. Nebude chybět ani loni úspěšná Staropramen Potrefená husa s kapacitou 500 míst, kde si budete moci dopřát klidný oběd a chutné pivo ze skla. Premiérou pak bude Cool zóna, kde si budete moci vyzkoušet kompletní nabídku pivních mixů pod dohledem degustátora pivovaru Jana Špačka. Novinkou bude i obří kryté Staropramen Stage s kapacitou 12 tisíc lidí a venkovní LED obrazovkou a sound systémem. Heslo zní: "Na nás je bouřka krátká!" Více novinek od Staropramenu zde.

  MOBILNÍ RED BULL STAGE TENTOKRÁT MIMO AREÁL A ZADARMO

  Unikátní mobilní pódium letos nabídne téměř dvě desítky českých kapel a projektů různých žánrů. A bude to zadarmo! Red Bull Tourbus bude zaparkovaný u 24hodinové zóny před hlavním vstupem do areálu. 4. a 5. července si tak užijete muziku už od dopoledních hodin. Red Bull Tourbus je špičkově vybavený autobus, který se už objevil na vybraných festival v Česku i na Slovensku. Poskytuje servis jak fanouškům, tak i účinkujícím kapelám. Pódium se nachází přímo na střeše, bary jsou v bezprostřední blízkosti a nebude chybět ani nabídka Staropramenu. A koho že na Red Bull Tourbusu uvidíte?

  Čtvrtek 4. 7.

  10.00 - 11:45 Rude Audio & Jacob
  12:30 - 13:15 L.A.
  14:00 - 14:45 Koblížci
  15:30 - 16:15 Kapitán Demo
  17:00 - 17:45 Alef Zero
  18:30 - 19:15 Le Pneumatiq
  20:00 - 20:50 Vladimir 518
  21:35 - 22:35 Scifi Psi
  23:20 - 00:10 Friky Flink & Mark Freetchy

  Pátek 5. 7.

  10:45 - 11:30 The Spankers
  12:15 - 13.00 Mothers Angels
  13:45 - 14:30 U Prag
  15:15 - 16:00 Kofe In
  16:45 - 17:30 Status Praesents
  18:15 - 19:10 Vec
  19:55 - 20.45 Prago Union
  21:30 - 22:20 Android Asteroid
  23:00 - 23:50 Philip TBC

  Pro kompletní informační servis z festivalu sledujte jeho oficiální stránky.

  GALERIE
  Copyright: http://www.rockforpeople.cz/obrazky/carousel/carousel1.jpg
  Copyright: lhueagleeye.wordpress.com
  Copyright: www.darkside.ru
  Copyright: mindequalsblown.net
  Copyright: commons.wikimedia.org

  Související obsah:

  » Rock for People nabídne fest ve festu, zahrají Kabáti, Klus, Kryštof a další   (Joe Stramr, 07. 05. 2013)
  » Rock for People přidává britské Foals   (David Malý, 28. 04. 2013)
  » Rock For People hlásí první jména   (David Malý, 05. 02. 2013)
  » Na Rock For People se vrátí Bloc Party!   (David Malý, 23. 03. 2013)
  » Rozrostl se i lineup festivalu Rock For People   (David Malý, 25. 02. 2013)


  ZADEJTE KOMENTÁŘ  HUDEBNÍ ZPRÁVY
  Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku
  20.06.

  Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku

  V úterý 18. června poctila Prahu svou návštěvou na svém evropském turné kanadská umělkyně...


  Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika
  20.06.

  Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika

  Každoročně pořádaná akce v obci Měcholupy na Nepomucku s názvem Růža Fest měl na letošek pevně stanovený...


  Bring Me The Horizon na Rock for People složili reparát za jedna
  20.06.

  Bring Me The Horizon na Rock for People složili reparát za jedna

  Britská alternativně rocková, metalová, elektronická (vyberte si) kapela se na festival Rock for People vrátila podruhé,...


  Avril Lavigne na Rock for People oslavila svou kariéru důstojně
  20.06.

  Avril Lavigne na Rock for People oslavila svou kariéru důstojně

  Avril Lavigne vystoupila na Rock for People a jestliže před koncertem mezi fanoušky budila zvědavost, či snad obavy, po koncertě...


  Třetí den se na festivalu Rock for People vítalo i loučilo
  20.06.

  Třetí den se na festivalu Rock for People vítalo i loučilo

  Třetí den na festivalu Rock for People byl opět prodloužen a ti nejvytrvalejší vydrželi až do tří ráno. Počasí konečně...


  » zobrazit více...


  RECENZE
  PRÁVĚ VYŠLO
  Sobě věrnej
  17.06.

  Sobě věrnej

  » Škwor

  Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

  PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY  Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


  » Podporujeme nadějné kapely

  » Zadání profilu interpreta

  Hudební knihovna - NEWSLETTER

  Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

  Přihlásit k odběru newsletteru