Festival Rock For People přidává další interprety a informace

Festival Rock For People (2. až 5. 7. Hradec Králové) se nezadržitelně blíží a důkazem, že organizátoři nespí, je pravidelný příval článků a informací na oficiální festivalové stránce. O klidu před bouří tedy nemůže být řeč. Vše opět stručně připomeneme, ale hlavně představíme další tři interprety, které pořadatelé několik dní před startem festivalu potvrdili.

KIRIL DJAJKOVSKI (MK, balkan beat)

Rock For People letos dostál svého jména více, než v minulých ročnících, ale ani taneční a exotická muzika nesmí chybět. O velmi expresivní vystoupení se postará makedonský DJ Kiril Djajkovski, který je předním představitelem hudebního stylu balkan beat. Djajkovski působí na scéně již více než dvacet let a jeho mix taneční hudby a etna oslovil už tisíce fanoušků v celé Evropě. DJ v současné době pracuje na novém albu, kterým doplní svou rozsáhlou sbírku desek, hudebních kompilací a filmové a divadelní hudby. Stejně jako na posledním EP se i na novince objeví zajímaví hosté, které makedonský balkan mix obohatí o specifické hudební chutě. Jsou to TK Wonder z USA, Australan MC Wasp nebo britská legenda reggae Ghettto Priest, který s Kirilem vystoupí i na Rock For People. Bude to jízda!

FLYING ORKESTAR (Balkán, etno jazz)

Z Balkánského poloostrova pochází i seskupení Flying Orkestar, které ze své fiktivní rodné země Bukrávie přesídlilo do Francie, odkud vyjíždí na kočovné koncerty po celé Evropě. Obsadí i festival Rock For People, kde odehraje hned několik koncertů. Energie jeho rytmů, ve kterých najdete všechny možné styly a melodie, vás pohltí a nepustí ze svých spárů až do ranních hodin.

LOONALOOP (AUS, d'n'b - trance)

Australská taneční parta Loonaloop není ve světě a ani v České republice neznámý pojem. Svůj mix drum'n'bass, trance, house a world music představili na Rock For People již v roce 2011. Od roku 2003 své elektronické beaty rozsévají po celé Evropě a exotický feeling plný roztodivných zvuků a hlasu zpěvačky Shiney Le Fai Vás přenese na úplně jiná místa.

V areálu nebude chybět bankomat ani kino!

Již zdomácnělou záležitostí na světových i českých festivalech je pojízdný bankomat Era. Na Rock For People nebude chybět ani letos a jeho služeb bude moci využít každý návštěvník v kteroukoliv hodinu. Bankomat v loňském roce vydal veřejnosti téměř 20 miliónů korun, a tak se nemusíte obávat, že by Vás snad neobsloužil. Více informací o červeném pojízdném automatu naleznete na oficiálních stránkách festivalu na tomto odkazu.

Novinkou letošního ročníku bude mini Kino Aero, které v době trvání festivalu promítne celkem osm snímků. Jedná se o nejlepší filmy poslední doby z pražského Kina Aera a jeho spřátelené distribuční společnosti Aerofilms. Promítat se bude na Evropa 2 a Vestax Stage. Každý den uvidíme dva filmy, ve kterých hraje podstatnou roli hudba nebo hudební skupina. Jestli Vás zajímá program festivalového kina, nastudovat si jej můžete zde.

Už se nemůžete dočkat? Nalaďte se festivalovým trailerem a nastudujte si mapu areálu

Na světě už je také aktualizovaná mapa areálu se všemi zmíněnými novinkami a všemi stanovišti, které Vás budou letos bavit. A to i včetně hlavních novinek, jimiž jsou krytá velká Staropramen Stage a také Red Bull Stage mimo hlavní areál. Pro větší rozlišení následujte tento odkaz a zajímají-li vás podrobnější informace o cenách kempů a podobně, naleznete je zde. Ceny vstupenek a zákaznických výhod pak zde.

Na závěr nezbývá nic jiného, než vás naladit oficiálním festivalovým trailerem, který dýchne tu správnou letní festivalovou atmosféru:

Související obsah:

» Rock for People nabídne fest ve festu, zahrají Kabáti, Klus, Kryštof a další   (Joe Stramr, 07. 05. 2013)
» Rock for People přitvrdil, zahájil prodej jednodenních vstupenek a představil Redbull Stage   (David Malý, 30. 05. 2013)
» Rock for People přidává britské Foals   (David Malý, 28. 04. 2013)
» Rock For People hlásí první jména   (David Malý, 05. 02. 2013)
» Na Rock For People se vrátí Bloc Party!   (David Malý, 23. 03. 2013)
» Rozrostl se i lineup festivalu Rock For People   (David Malý, 25. 02. 2013)
» První odhalení festivalové sezóny 2013   (Joe Stramr, 04. 11. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album
14.08.

Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album

Pod názvem Curse of the Sophomore Album vyšlo letos v únoru druhé studiové album kapely Deaf Heart. Po úspěšném...


něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem
14.08.

něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem

V pátek 2. září v pražském Café V lese odstartují něco něco svoji podzimní koncertní sezónu....


Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali
14.08.

Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali

S permanentním úsměvem na tváři všech tří Australanů, Rüfüs Du Sol si dnes v pražském Karlíně...


Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik
11.08.

Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu...


Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru