Letošní lineup festivalu Rock For People uzavírá pionýrka synth-popu Chlöe Howl

Obří stan Staropramen stage pro 12 000 lidí, menší YouTube stage s kapacitou 4 000 hudebních fanoušků, krytá místa pro více než 5 000 lidí, hangáry, ale třeba i Potrefená husa s rozšířeným krytým sezením pro 850 návštěvníků vyžadujících ošetřené pivo do skla a jídlo na porcelán… A k tomu kilometry podlážek, zpevněných ploch a dalších opatření, jak se vypořádat s případnou nepřízní počasí. Tak se festival Rock for People, který začne už v pondělí 1. července Večírkem pro nedočkavé a hned v úterý 2. července přivítá Thirty Seconds To Mars, BlocParty nebo Amandu Palmer, připravuje na nápor návštěvníků. „Když jsme rozhodovali o tom umístit druhou hlavní scénu do obřího stanu, netušili jsme, že správnost tohoto kroku se ukáže ještě před samotným festivalem," říká Michal Thomes, ředitel Rock for People, podle nějž by ani deště neměly narušit hudební produkci: „I když jsou předpovědi na příští týden příznivé, počítáme se všemi variantami. Už nyní celý prostor Festivalparku i okolí připravujeme tak, aby očekávaných 30 tisíc návštěvníků prožilo skvělý ročník."

Připraven je rovněž line-up, který čítá na 200 položek. A nezahrnuje ještě taková lákadla jako každonoční fire a cirkus show souboru Amanitas, Live Jukebox (tedy přívěs s muzikanty hrajícími na přání) nebo řadu hudebních a tanečních vystoupení na hlavní runwayi. Posledním potvrzeným jménem na velké stage se stala mladá britská synth-popová zpěvačka Chlöe Howl, která rozčeřila hladinu zájmu ve Velké Británii teprve ve druhé polovině loňského roku. A s o to větší intenzitou nyní (za podpory renomovaného hudebního vydavatelství Columbia) stoupá vzhůru. Podle mnohých se její skladby Rumour a hlavně No Strings stávají hity letošního léta…

Na Rock for People jsou až do víkendu v předprodeji vstupenky za 1 650 Kč, respektive po registraci za 1 550 korun. Na místě bude lístek k mání za 1 800 Kč. Jednodenní vstupné začíná na 750 Kč, respektive na 390 Kč na poslední den.
Finální program lze prostudovat zde: http://www.rockforpeople.cz/program/harmonogram/.
Více informací na www.rockforpeople.cz a google.com/+RockForPeople.

CHLÖE HOWL

Zběžným pohledem pihovatá sedmnáctiletá roštěnka. Než spustíte Youtube, nevšimnete si možná ani zvláštního pronikavého pohledu a napadne vás něco o tom, jestli tahle děvenka měla zapotřebí nechat se uplacírovat do nějakého tuctového popového producentského divadýlka. Ale pak uslyšíte hlas, který se do vás zařízne. A už se ho nezbavíte – zařízne se vám do hlavy, i když třeba nerozumíte anglicky. Chlöe Howl si vás podmaní po několika taktech.

Svoji spolupráci s Columbií komentuje s humorem "Baví mne říkat kámošům, no jsem u labelu kde je jen nějakej Bob Dylan a Bruce Springsteen, ale žádný opravdu velký jména…” Jedním dechem ale vážně a s respektem mluví o skvělých spolupracovnících (mj. producent Chris Zane), kteří jí nikam netlačí a "jen” jí pomáhají najít tu správnou polohu a aranže u písniček.

Deník Guardian ji označuje za interpretku, osobnostně výrazně vyčnívající nad průměr popové produkce, a to nejen v dané věkové kategorii. Máme se tedy nač těšit. Chlöe Howl má dnes, přesně týden před RfP, v Londýně svůj první samostatný vyprodaný koncert coby headliner, a tak je velká šance, že jednou budete dětem nebo možná vnoučatům vyprávět: Tehdy, když jsme se s maminkou seznámili na Rock for People v Hradci, jsme tuhle skvělou zpěvačku viděli úplně na začátku kariéry!ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album
14.08.

Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album

Pod názvem Curse of the Sophomore Album vyšlo letos v únoru druhé studiové album kapely Deaf Heart. Po úspěšném...


něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem
14.08.

něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem

V pátek 2. září v pražském Café V lese odstartují něco něco svoji podzimní koncertní sezónu....


Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali
14.08.

Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali

S permanentním úsměvem na tváři všech tří Australanů, Rüfüs Du Sol si dnes v pražském Karlíně...


Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik
11.08.

Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu...


Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru