Fotogeničtí Billy Talent v klipech rádi provokují

Kanadská rocková čtveřice Billy Talent patří od samého začátku pod tímto jménem k největším hvězdám světového rocku. Druhé album Billy Talent II vyslalo do světa mj. singl Red Flag, které pobláznilo celý americký kontinent a buvolí silou zasáhlo i ty ostatní, včetně České republiky. Billy Talent se v tuzemsku těší enormní oblibě, což dokazují vyprodané koncerty pokaždé, když se Ben, Ian, Aaron a Jonathan dostaví do naší země. Se čtyřmi alby na kontě a posledním úspěšným počinem Dead Silence mají v repertoáru mnoho hitů, kterými rozhecují publikum kdekoliv na světě. Jistě se jim to podaří i na letošním ročníku festivalu Rock For People, a tak si pojďme představit šestnáct nejslavnějších písní formace, které se dočkaly svého videoklipu. Chtěl bych podotknout, že čísla sledovanosti jsou jen velmi, velmi orientační. Videa se rušila a znovu vkládala, takže skutečná čísla by byla mnohem vyšší.

Try Honestly (2003), Sean Michael Turrell

Vůbec první video pod názvem Billy Talent pochází z eponymního debutového alba. Kapela hraje v psychiatrické léčebně ve Whitby v Ontariu, ve kterém se dějí podivné věci. Předměty se samy od sebe pohybují, jsou vidět stíny bez těl a podobně. Deset let starý videoklip představuje Billy Talent v té nejranější podobě.

Youtube: 1.5 miliónů shlédnutí

The Ex (2003), Shawn Maher

The Ex z debutu Billy Talent bylo natáčeno převážně v Ottawě v Ontariu a zachycuje ještě žhavé emoce zpěváka Bena ke své ex-přítelkyni, o které tato píseň je. I přes krátkou existenci kapely vidíme velké jásající davy, které přišli kapelu podpořit. Billy Talent bude strmě stoupat vzhůru.

Youtube: 54 tisíc shlédnutí

River Bellow (2004), Sean Michael Turrell

Třetí videoklip z debutového alba začíná citátem Roberta Oppenheimera (vynálezce atomové bomby) a klip samotný je muži trpícím schizofrenií, který působil ve válce a nemůže se od ní oprostit. V televizi vidí jen válečné filmy, v novinách zase jen zprávy z války. Nakonec se pustí do práce na vlastní bombě, která na konci klipu exploduje a smete i kapelu, hrající v garáži přes ulici. Tento klip byl hodnocen jako 7. nejkontroverznější klip té doby a nejprve byl zakázán kvůli bombovému útoku v Madridu v roce 2004. Singl byl ale velmi oblíbený a je považován za první velký hit kapely.

Youtube: 4.6 miliónů shlédnutí

Nothing to Lose (2004), Sean Michael Turrell

Poslední videoklip z debutového alba na střední škole technické v Torontu a pojednává o mladé dívce, která byla na škole šikanována. Kapela střídavě hraje ve třídách, na chodbě nebo ve sklepě. Dívka na konci videa vyvede rouru z výfuku do auta a dobrovolně se udusí. Videoklip se stal inspirací Polského filmu Suicide Room. Videoklip byl označen za 28. nejkontroverznější klip do té doby.

Youtube: 4 milióny shlédnutí

Devil in a Midnight Mass (2006), Sean Michael Turrell

V kontroverzních videích pokračují Billy Talent i na desce Billy Tallent II a v tomto klipu si vzala kapela na paškál církvi a náboženství. Formace hraje v kostele a my sledujeme drama chlapce, který nejdříve klidně spí ve svém pokoji, když se do kostela začne vkrádat černá mlha. Černá mlha představuje kněze a chlapec se před ní snaží utéct. Uteče do sklepa, kde najde bláznivého muže houpajícího se na křesle. Při bližším zjištění chlapec zjistí, že nemá ústa. Před mlhou se chlapec snaží bránit i sekerou, načež utíká do hlavní místnosti, kde celou dobu hraje kapela. Místo ní tam ale chlapec najde další ministranty, také bez úst. O ústa přišel i náš hlavní hrdina. Všichni chlapci byli oběťmi kněží a jsou zbaveni úst, aby reprezentovali skutečnost, že byli kněžími umlčení. Tento klip byl označen jako 47. nejkontroverznější klip své doby. Přesto byl song velmi populární a fanoušci kvitovali tvrdší směr kapely.

Youtube: 960 tisíc shlédnutí

Red Flag (2006),

Druhý klip z druhého alba byl natočen k písni Red Flag, která se stala dosavadním nejslavnějším hitem kapely. Singl se stal ohromně populárním a z kapely se v Kanadě stala legenda. Členové formace z temněji a kontroverzněji laděných klipů do jiných, rockovějších vod a začínají si tvořit dnešní image. Klip líčí spontánní povstání, které začne skupina dětí zamčených ve škole. Ty vyrazí do ulic a červenými vlajkami zakrývají jakýkoliv symbol luxusu - gril, lodě, auta, čerpací stanice a ve finále i místní radnici, kde hrají Billy Talent. Klip končí pod červenou oblohou, kdy mají děti na sobě ruské plynové masky.

Youtube: Video bylo staženo

Fallen Leaves (2006), Dean Karr & Ian D'Sa

Třetí singl z alba Billy Talent II svým úspěchem předčil i Red Flag a z desky i kapely udělal naprostý fenomén. Fallen Leaves se stal neskutečným hitem a kapela jej podpořila jednoduchým videoklipem, kde členové skupiny projíždí silnicí zapadanou listím. Nakonec dorazí na venkovní piknik, který hostí různá monstra a goblini. Ti nakonec požádají kapelu, aby tam odehrála svoji píseň. Image kapely vykrystalizovala do finální podoby tak, jak je známe dnes.

Youtube: 5.8 miliónů shlédnutí

Surrender (2007), Phil Harder


Předposlední videoklip druhého alba jen podpoří jeho prodejnost a oblibu. Pomalejší, romantičtější song se odehrává v zařízeném pokoji, kde kapela hraje a zpěvák Ben Kowalewicz zpívá na kameru. Většina záběrů je zpomalených pro dramatický efekt a v druhé polovině klipu začnou pokojem prolétávat kulky, které ničí vybavení pokoje podle intenzity písně. Na konci videoklipu se Ben propadne rozstříleným pokojem a v necenzurované verzi klipu mu jedna z kulek prostřelí hlavu.
Youtube: 3 milióny shlédnutí


This Suffering (2007)


Posledním klipem Billy Talent II je live video k písni This Suffering, které demonstruje raketově rostoucí popularitu kapely.
Youtube: 114 tisíc shlédnutí


Rusted from the Rain (2009), Wayne Isham


Prvním videoklipem z povedeného třetího alba Billy Talent III kapela vsadila na dojemný příběh pro Rusted from the Rain. Záběry se střídají mezi kapelou, hrající na smetišti a starým bezdomovcem, který sbírá haraburdí na ulici a lidé si ho dobírají. Průběh videa postupně ukazuje, že stařec sbíral smetí proto, aby postavil kolotoč pro děti.
Youtube: 126 tisíc shlédnutí


Devil on My Shoulder (2009), Howard Greenhalgh


Druhý videoklip dostala píseň Devil on My Shoulder a příběh se odehrává v baru s prostřihy na muže v černém, kterým je ďábel. Ten se postupně přibližuje k baru, přičemž ničí vše okolo. Do baru přinese smlouvu a Ben mu upíše svou duši. Zbytek písně kapela odzpívá, zatímco ďábel pečlivě sleduje svého nového stoupence.
Youtube: 1.2 miliónů shlédnutí


Saint Veronika (2010), Michael Maxxis


Velmi populární singl a třetí videoklip z Billy Talent III byl natočen v roce 2010. Video začíná pohledem na rodinu panenek, sedící u večeře, když se táta rozzlobí na svou dceru (pravděpodobně Veroniku), která uprchne z místnosti. Příběh je prokládaný scénami, kde kapela hraje v hale, zatímco ostatní panenky předou. Dívka opustí dům, přeskočí plot,přičemž za sebou nevědomky táhne nit. Ostatní panenky ji honí a snaží se ji přesvědčit, aby se vrátila. Když zjistí, že má zachycenou nit v plotu, vzdají to a panenka dál prchá. Nakonec se sama rozpáře až z ní nezbude téměř nic.
Youtube: 282 tisíc shlédnutí


Diamond on a Landmine (2010)


Ne úplně výrazný singl byl zvolen pro poslední klip k albu Billy Talent III. Píseň je o neúspěšném vztahu, kdy protagonista nesnese být sám a snaží se svou přítelkyni získat zpět, i když nechce. On ten problém ale nevidí. Kapela hraje v temné místnosti v červených kostýmech (i když téměř vždy nosí černé) ve zvláštním prostředí plném plovoucích masek a tanečníků.
Youtube: 826 tisíc shlédnutí


Viking Death March (2012), Michael Maxxis & David Hogan


Prvním videoklipem k aktuální desce Dead Silence byl singl Viking Death March, který byl zveřejněn jako úplně první ochutnávka nové desky. Song si okamžitě získal popularitu, jelikož se kapela oprostila od poměrně alternativního alba Billy Talent III a vsadila na klasické rovnice při tvoření jejich specifické muziky. Videoklip je poskládán ze záběrů z festivalu Rock Am Ring v Německu a Melkweg v Holandsku.
Youtube: 2.1 miliónů shlédnutí


Surprise Surprise (2012)


Podobný popis se hodí i k druhému singlu z Dead Silence. Videoklip začíná pohledem na Bena, Iana, Aarona a Jonathana v konferenční místnosti a poté každý vzlétne ve svém bojovém letadle. Když čtveřice pilotů dorazí k městu Prasečího Muže obydleném jen hipstery, začnou bojovat proti armádě obřích létajících žraloků. Prasečí člověk vzlétne se svým hadím letadlem a vydá se do boje. Postupně spadne Ianovo, Johnovo i Aaronovo letadlo a Ben zůstává jako poslední. Obětuje se, a útokem kamikadze vyřídí letadlo Prasečího Muže.
Youtube: 866 tisíc shlédnutí


Stand Up and Run (2013)


Posledním zatím natočeným videoklipem je klip k třetímu singlu Dead Silence. Videoklip začíná detailním záběrem na Bena, ke kterému se v temném prostředí přidávají další spoluhráči. Podivnou kopulovitou místnost rozzáří bílé zářivky, pod kterými kapela hraje. Videoklip je plný dynamických záběrů, kdy je kamera připevněna na netradiční místa.

Youtube: 265 tisíc shlédnutíSouvisející obsah:

» Nové album Billy Talent na podzim   (David Malý, 15. 05. 2012)
» Dead Silence nenaplnilo vysoká očekávání   (David Malý, 14. 09. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru