Krásný ztráty Live přibraly do týmu Romana Holého

Multižánrový festival Krásný ztráty Live se příští rok uskuteční již posedmé. Středočeské Všetice na Benešovsku ho přivítají 11. a 12. srpna 2023 a organizátoři hlásí dramaturgické obohacení. Nad kvalitou hudby různých žánrů již tradičně bdí iniciátor a hudební garant festivalu, Michal Prokop, od letoška navíc společně se spoludramaturgem programu, hudebníkem a kapelníkem Monkey Business Romanem Holým. O čerstvém větru do podoby zavedeného festivalu svědčí už první jména účinkujících, která pořadatelé odtajňují.

Od sedmého ročníku bude vedle Michala Prokopa dalším patronem Krásných ztrát Live skupina Monkey Business, jejíž zakladatel a kapelník Roman Holý se významně podílí na dramaturgii. Je tedy logické, že vedle tradičního vystoupení Michala Prokopa s oběma jeho formacemi, tedy plným obsazením souboru Framus Five a komornějším Triem, zahraje na hlavním všetickém pódiu také druhý garant, Roman Holý se svými Monkey Business. Účast obou protagonistů má svoji jasnou logiku: v hudebních začátcích Michala Prokopa sehrál zásadní stylotvornou roli soul a rhythm and blues ve své klasické podobě ze šedesátých let, a Monkey Business stavějí svůj styl na moderní podobě obou těchto žánrů. Mají tedy mnoho styčných bodů a vzhledem k zavedenému pravidlu Krásných ztrát Live, totiž neopakovatelnému prolínání Michala Prokopa s dalšími účinkujícími, lze i v tomto případě přinejmenším očekávat zajímavé a unikátní hudební zážitky.
Další headlineři sedmého ročníku v podstatě zastupují tři umělecké generace hudební scény. Vlasta Redl patří k nejoriginálnějším domácím písničkářům, vzešlým z moravské hudební tradice; na všetické pódium si navíc přivede skupinu AG Flek, jejímž členem byl ve druhé polovině osmdesátých let a první půli následující dekády. Mezi matadory se zařadí také Luboš Pospíšil a jeho kapela 5P a nebo pozoruhodná formace s tajemným názvem 333, která se specializuje na klasický rok 60. a 70. let.

Těžko zařaditelné, o to však osobitější a osobnější písně přiveze slovenská autorka a interpretka Katarzia, tvořící na předělu mezi elektronikou a soudobým vizionářským písničkářstvím. Neméně autentický vklad svému projevu dodává také raper Kato, který ve Všeticích vystoupí se svým zavedeným hiphopovým projektem Prago Union. Rapovou složku má i projev jedné z největších hvězd mladé popové scény, producenta a zpěváka říkajícího si 7krát3, držitele Ceny Anděl za rok 2020.Uvedená jména ještě zdaleka neznamenají uzavření kompletního programu sedmých Krásných ztrát Live. V nadcházejících obdobích přibydou nejen účinkující na hlavním pódiu, ale také na nové Komorní scéně na nádvoří u Hodovny, která bude hostit menší a mladší formace. Na své si jako každý rok přijdou samozřejmě také příznivci alternativní hudby, kterou prezentuje „festival na festivalu" Všetická jízda. A stejně jako v minulých letech nebude chybět ani nehudební program v Hodovně, sestávající ze zajímavých debat, přednášek a dalších formátů.

S vánočním časem uvádějí Krásný ztráty Live do prodeje novou vlnu předprodeje. S ní přichází také tolik populární festivalové balíčky spojující vstupenky a různé druhy bydlení, počínaje exkluzivními prostory samotného statku (ty bývají tradičně vyprodány během pár týdnů) přes festivalové karavany až po pronájem klasického stanu.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem
18.04.

Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem

V pátek 26. dubna v pražském klubu Bike Jesus a o den později v brněnském Kabinetu Múz budeme moci sledovat...


Hudba a tanec opět zaplní pražské ulice a náměstí
18.04.

Hudba a tanec opět zaplní pražské ulice a náměstí

Více než dvě desítky veřejných prostranství v centru i přilehlém okolí hlavního města opět po roce...


Chorobopop na novince nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou
18.04.

Chorobopop na novince nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou

Pod Radhoštěm stále vznikají jedny z nejzajímavějších nahrávek domácí nezávislé scény. Jedním z důkazů je...


První Máj je lásky čas. A mou láskou je core
18.04.

První Máj je lásky čas. A mou láskou je core

Do Prahy přijíždění Francouzi. Vytáhněte bílé vlajky a všechny kroasánty, kvíče a eklíry. Když si to tak vezmeme,...


Samu Haber bude mít svou českou premiéru v pražském Rock Café
17.04.

Samu Haber bude mít svou českou premiéru v pražském Rock Café

Sedmačtyřicetiletý zpěvák a skladatel Samu Haber je mistrem poprockových balad, někdejším frontmanem úspěšné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru