Krásný ztráty Live představují kompletní program, jediným měřítkem je opět kvalita

Již za necelý měsíc se na statku ve středočeských Všeticích na Benešovsku uskuteční 5. ročník festivalu Krásný Ztráty Live. Jeho spoluzakladatel a hudební garant Michal Prokop s organizačním týmem vybrali do programu více než dvě desítky účinkujících napříč hudebními styly, žánry a generacemi, jak je u této akce zvykem. Ve dnech 13. a 14. srpna čeká na návštěvníky to nejlepší z českého rocku, blues, funku či alternativní hudby. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program.  

Hvězdou pátečního programu nebude nikdo jiný než právě Michal Prokop s částečně inovovaným obsazením své kapely Framus Five. Legenda českého rockového zpěvu zde v „domovském prostředí" nejen pokřtí nové album Mohlo by to bejt nebe…, které vyšlo letos v květnu a jehož kmotrem bude písničkář Jan Burian, ale v plné síle také oslaví půlkulaté pětasedmdesáté narozeniny. Křtem projde také kniha rozhovorů s Michalem Prokopem Ztráty a nálezy z pera Michala Bystrova.



Téhož dne se na hlavních scénách vystřídají také veteráni domácího bluesrocku Krausberry, jedno z velkých jmen s kořeny v hudebním kvasu osmdesátých let Laura a její tygři, fenomenální funk-rockové trio Minus 123 minut, dojde samozřejmě i na blok kmotra Prokopova alba a neúnavného písničkářského inovátora Jana Buriana. Mladší krev budou zastupovat Sunflower Caravan, kteří právě vydávají po dlouhé jedenáctileté pauze svoje třetí album s názvem Corners. Jejich leader Andy Čermák se stal i jednou z posil obměněného obsazení Framus Five.

Také sobota se ve Všeticích ponese ve znamení žánrových zvratů. Vedle sebe zazní romskou náturou protagonistů kořeněný rock Terne Čhave či solidní pop Kateřiny Marie Tiché, kterou doprovodí skupina Bandjeez, donedávna spojená se jménem předčasně zemřelého zpěváka Davida Stypky. Žánrově pestrou nabídku obohatí jedna z největších hvězd českého art rocku, klávesista a zpěvák Roman Dragoun s kapelou His Angels, elektro-šansonový projekt Martina Němce Lili Marlene, ortodoxní elektrické blues rodilého Američana Reneho Trossmana nebo precizní multižánrová hudba aktuálního objevu domácí scény Colorful People. Hlavní hvězdou sobotního večera pak bude Pražský výběr, který zde odehraje jeden z nemnoha koncertů letošního roku.

Po celou dobu festivalu bude jako vždy probíhat také „festival uvnitř festivalu", alternativní přehlídka zvaná Všetická jízda. Ta představí řadu zavedených zejména klubových kapel jako Kill The Dandies!, Jiříkovo Vidění, Do řady!, Lahká Múza, Nauzea Orchestra, Magnetik nebo Nevidim. Prostor dostanou také regionální skupiny z Benešovska Pigstyle, Edith nebo Cuk Letu.



„Máme radost, kdy zájem o festival naznačuje, že půjde o naprosto unikátní hudební setkání uprostřed tohoto léta. Ubytování na pátek a sobotu v nejbližším okolí je vyprodané. Zbývají ještě místa v kempu. A pokud se zájemci ozvou mailem přímo na recepci hotelu Všetice, se kterým spolupracujeme, ještě tam drží na tento víkend místa ve spřátelených hotelech na Benešovsku a také luxusní zážitkové ubytování ve stanové Chill Village," říká David Gaydečka, producent festivalu.


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Post-it nahráli osobní zpověď o hledání cesty ven z chaosu
12.08.

Post-it nahráli osobní zpověď o hledání cesty ven z chaosu

Pod názvem Geronimo vydává pražská skupina Post-it nový singl a videoklip. Skladba je hlubokým osobním ohlédnutím frontmana...


Chinaski uprostřed letního turné přicházejí s remixem aktuálního singlu Selhání
12.08.

Chinaski uprostřed letního turné přicházejí s remixem aktuálního singlu Selhání

Od poloviny června koncertují Chinaski po celé republice v rámci turné Open air léto 2026, které...


Druhý den festival Brutal Assault zažíval jednu premiéru za druhou
11.08.

Druhý den festival Brutal Assault zažíval jednu premiéru za druhou

Ve čtvrtek se festival Brutal Assault rozjel na plné obrátky a první tóny z hlavního nádvoří zazněly o půl jedenácté...


Judas Priest znovu potvrdili, proč patří mezi největší jména heavy metalu
11.08.

Judas Priest znovu potvrdili, proč patří mezi největší jména heavy metalu

Dlouho očekávaný večer v ostravské Ostravar Aréně otevřela kapela Phil Campbell and the Bastard Sons. Žádné...


Novým singlem NA HRANĚ avizuje Kapela Škwor stejnojmenné album
11.08.

Novým singlem NA HRANĚ avizuje Kapela Škwor stejnojmenné album

Tři roky po vydání jedenácté řadovky Sobě věrnej a oslavách čtvrtstoletí existence chystá Škwor nové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta