Krásný ztráty Live zveřejnily kompletní program

Organizátoři festivalu Krásný ztráty Live, který se uskuteční 12. a 13. srpna opět na statku v malebných středočeských Všeticích, oznámili kompletní program šestého ročníku. Mezi účinkujícími jsou legendy širokého spektra hudebních žánrů a dramaturgie zcela naplnila svoje nepsané motto „Malý festival – velký program".  

Již dříve byly mezi účinkujícími na šestých Krásných ztrátách Live oznámeny skupiny Vltava a Tata Bojs, jakož i jedinečná šance spatřit obnovený projekt Zelená pošta v podání Pavola Hammela a jeho mistrovských spoluhráčů. Účast festivalového patrona Michala Prokopa, jak s kompletním Framusem Five, tak v komornější poloze tria, v němž nyní spolu se zpěvákem a s houslistou Janem Hrubým na postu Luboše Andršta působí Pavel Marcel, se rozumí sama sebou: Michal Prokop je iniciátorem celé akce a po všech šest let garantem hudební dramaturgie festivalu.

Hvězdy české scény

Do programu přibyla řada pozoruhodných jmen z české scény. Zpěvák Janek Ledecký přichází sice zdánlivě z mainstreamové odnože české hudební scény, je ale namístě si připomenout, že kořeny i současné koncertní nasazení tohoto autora dlouhé řady všeobecně známých hitů jsou vysloveně rockové a zpěvák se nikdy netajil ani svým obdivem k hudbě šedesátých let, zejména k Bobu Dylanovi.Písničkář Jan Burian vloni na Krásných ztrátách Live pokřtil tehdy nové album Michala Prokopa Mohlo by to bejt nebe... a samozřejmě také sólově zahrál své písně. Letos se ale vrací takříkajíc v plné parádě, totiž s vlastní rockovou kapelou, kterou – vlastně poprvé v životě – založil krátce před svou sedmdesátkou a pozici novopečeného rockera si v ní náležitě užívá.

Pro řadu hudebních fanoušků k Janu Burianovi stále neodmyslitelně patří jméno Jiřího Dědečka, přestože dvojice společně vystupovala v sedmdesátých a první polovině osmdesátých let. Mohlo by se zdát, že projekt Circus Ponorka na Krásných ztrátách Live posiluje sestavu jednotlivců-písničkářů. To ale jen do chvíle, než začne kytarista a zpěvák Jan Ponocný hrát. Obložen všemožnými elektronickými zařízeními a vybaven jedinou kytarou dokáže pomocí smyček a dalších efektů zmnožit zvuk svého nástroje i zpěvu do podoby celé kapely, od bicích přes basu, několik kytar, až třeba po dětský sbor. 

Ze Slovenska i ulic Barcelony

Nová jména nabízí i zahraniční linie programu. I když – je slovenský jazzový a bluesový zpěvák Peter Lipa vlastně cizinec? S naší scénou je dlouhodobě propojen nejen častým koncertováním, ale hlavně úzkou spoluprací v Lubošem Andrštem v osmdesátých letech, kdy spolu vedli patrně vůbec nejslavnější zdejší bluesovou kapelu všech dob. Přestože Peteru Lipovi pomalu táhne na osmdesátku, kterou oslaví napřesrok, je stále ve vynikající pěvecké formě a každé jeho vystoupení je mimořádný zážitek.Skutečným zahraničním hostem bude kapela Los Made in Barcelona, jak název napovídá, pocházející ze španělské, přesněji řečeno katalánské Barcelony. Její sestava je mezinárodní, tvoří ji nejen hudebníci z Katalánska, ale také z Uruguaye, Francie, Argentiny, Německa, Peru a Mexika. Ve svém živelném projevu vytvářejí mnohobarevný koktejl tanečních stylů son, cumbia a reggae, jejich nakažlivý rytmus podle zpráv ze světových médií skutečně „dokáže strhnout každý škrpál".
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta
11.08.

Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta

Po měsíční přestávce pokračují v srpnu a září koncerty pod širým nebem v Ledárnách Braník. Například dnes...


Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera
10.08.

Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera

Ska, dub, reggae, funk a hlavně rock v širokém generačním i stylovém záběru. To je stylová náplň jednodenního...


Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union
10.08.

Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union

Již v pátek 19. srpna oficiálně vyjde nové album Prago Union s názvem Příduhned… Fanoušci si ho ale budou...


Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!
09.08.

Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!

V neděli 7. srpna do Prahy již podruhé zavítala britská kapela Only The Poets. Poprvé se zde objevili...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru