Krásný ztráty Live zveřejnily kompletní program

Organizátoři festivalu Krásný ztráty Live, který se uskuteční 12. a 13. srpna opět na statku v malebných středočeských Všeticích, oznámili kompletní program šestého ročníku. Mezi účinkujícími jsou legendy širokého spektra hudebních žánrů a dramaturgie zcela naplnila svoje nepsané motto „Malý festival – velký program".  

Již dříve byly mezi účinkujícími na šestých Krásných ztrátách Live oznámeny skupiny Vltava a Tata Bojs, jakož i jedinečná šance spatřit obnovený projekt Zelená pošta v podání Pavola Hammela a jeho mistrovských spoluhráčů. Účast festivalového patrona Michala Prokopa, jak s kompletním Framusem Five, tak v komornější poloze tria, v němž nyní spolu se zpěvákem a s houslistou Janem Hrubým na postu Luboše Andršta působí Pavel Marcel, se rozumí sama sebou: Michal Prokop je iniciátorem celé akce a po všech šest let garantem hudební dramaturgie festivalu.

Hvězdy české scény

Do programu přibyla řada pozoruhodných jmen z české scény. Zpěvák Janek Ledecký přichází sice zdánlivě z mainstreamové odnože české hudební scény, je ale namístě si připomenout, že kořeny i současné koncertní nasazení tohoto autora dlouhé řady všeobecně známých hitů jsou vysloveně rockové a zpěvák se nikdy netajil ani svým obdivem k hudbě šedesátých let, zejména k Bobu Dylanovi.Písničkář Jan Burian vloni na Krásných ztrátách Live pokřtil tehdy nové album Michala Prokopa Mohlo by to bejt nebe... a samozřejmě také sólově zahrál své písně. Letos se ale vrací takříkajíc v plné parádě, totiž s vlastní rockovou kapelou, kterou – vlastně poprvé v životě – založil krátce před svou sedmdesátkou a pozici novopečeného rockera si v ní náležitě užívá.

Pro řadu hudebních fanoušků k Janu Burianovi stále neodmyslitelně patří jméno Jiřího Dědečka, přestože dvojice společně vystupovala v sedmdesátých a první polovině osmdesátých let. Mohlo by se zdát, že projekt Circus Ponorka na Krásných ztrátách Live posiluje sestavu jednotlivců-písničkářů. To ale jen do chvíle, než začne kytarista a zpěvák Jan Ponocný hrát. Obložen všemožnými elektronickými zařízeními a vybaven jedinou kytarou dokáže pomocí smyček a dalších efektů zmnožit zvuk svého nástroje i zpěvu do podoby celé kapely, od bicích přes basu, několik kytar, až třeba po dětský sbor. 

Ze Slovenska i ulic Barcelony

Nová jména nabízí i zahraniční linie programu. I když – je slovenský jazzový a bluesový zpěvák Peter Lipa vlastně cizinec? S naší scénou je dlouhodobě propojen nejen častým koncertováním, ale hlavně úzkou spoluprací v Lubošem Andrštem v osmdesátých letech, kdy spolu vedli patrně vůbec nejslavnější zdejší bluesovou kapelu všech dob. Přestože Peteru Lipovi pomalu táhne na osmdesátku, kterou oslaví napřesrok, je stále ve vynikající pěvecké formě a každé jeho vystoupení je mimořádný zážitek.Skutečným zahraničním hostem bude kapela Los Made in Barcelona, jak název napovídá, pocházející ze španělské, přesněji řečeno katalánské Barcelony. Její sestava je mezinárodní, tvoří ji nejen hudebníci z Katalánska, ale také z Uruguaye, Francie, Argentiny, Německa, Peru a Mexika. Ve svém živelném projevu vytvářejí mnohobarevný koktejl tanečních stylů son, cumbia a reggae, jejich nakažlivý rytmus podle zpráv ze světových médií skutečně „dokáže strhnout každý škrpál".
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Jiřího George Hrubeše Illuminati.ca pokřtili novinku Alpha Codes
06.12.

Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Jiřího George Hrubeše Illuminati.ca pokřtili novinku Alpha Codes

V pražském Futurum Music Baru 30. listopadu si fanoušci doslova užívali koncert Jany Uriel Kratochvílové od začátku...


Kryštof vyrazí s cimbálovkou na turné po zámcích
06.12.

Kryštof vyrazí s cimbálovkou na turné po zámcích

Mohlo by se zdát, že si skupina Kryštof za svoji třicetiletou historii koncertně vyzkoušela všechny formáty i prostory....


Zápasník Jiří Procházka si zahrál ve videoklipu Eddie Stoilow
06.12.

Zápasník Jiří Procházka si zahrál ve videoklipu Eddie Stoilow

Že není jen skvělým UFC zápasníkem, ale i dobrým hercem dokazuje Jiří Procházka ve videoklipu pražské pop-rockové...


Sabaton vydají sběratelskou edici vinylu Christmas Truce
06.12.

Sabaton vydají sběratelskou edici vinylu Christmas Truce

Sabaton vydají 23. prosince 2022 limitovaný sběratelský Popup  vinyl Christmas Truce obsahující tři...


Slovenští EUFORY lákají singlem Falling Into Nowhere na chystané album
04.12.

Slovenští EUFORY lákají singlem Falling Into Nowhere na chystané album

Propracovaný, dynamický a vyzrálý power/heavy metal s progresivním otiskem přináší slovenská kapela EUFORY. Drží...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru