Ve Všeticích zazní naživo slavná Zelená pošta Pavola Hammela a Mariána Vargy

Šestý ročník festivalu Krásný ztráty Live, který se tradičně odehrává v jednom z nejkrásnějších festivalových areálů u nás, na statku ve Všeticích u Benešova, se letos uskuteční ve dnech 12. - 13. srpna. Po již dříve oznámených jménech jako Michal Prokop a jeho Framus Five, Tata Bojs, Vltava nebo nová kapela britského písničkáře Justina Lavashe nyní pořadatelé přicházejí s exkluzivní programovou položkou. Jedná se o živé provedení jednoho z nejslavnějších alb československé éry Zelená pošta v podání Pavola Hammela a výkvětu slovenských hudebníků.    

Návštěvníci Krásných ztrát Live budou mít jedinečnou příležitost být přítomni živému provedení alba Zelená pošta, které letos slaví padesát let od svého natočení. Většina z deseti skladeb je dílem autorské dvojice skladatele Mariána Vargy a textaře Kamila Peteraje. Autorem textu nejslavnější písně z alba Smutná ranná električka byl pak slovenský básník Miroslav Válek. Na album skladatelsky samozřejmě přispěl i zpěvák Pavol Hammel. Album v roce 1972 produkoval baskytarista Fedor Frešo, základem doprovodné skupiny byla sestava Vargova bandu Collegium Musicum, zvláštním hostem ve dvou písních (Smutná ranná električka, Slnečnice) byl český kytarista Radim Hladík.Z tohoto výčtu je patrné, že v původní sestavě nahrávku už neuslyšíme, Marián Varga, Fedor Frešo ani Radim Hladík už nejsou mezi námi. Pavol Hammel k padesátinám Zelené pošty ale přichází se skvěle obsazenou skupinou, ve které bude hrát František Griglák (kytara), Fedor Frešo jr (baskytara), Vladislav Šarišský (hammond), Peter Preložník (klávesy) a Martin Valihora (bicí).  

Mimochodem není bez zajímavosti, že zmíněný Framus Five Michala Prokopa pojí s Hammelovými Prúdy účast na 1. československém beatovém festivalu, jehož si letos připomínáme již 55. výročí.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru