Ve Všeticích zazní naživo slavná Zelená pošta Pavola Hammela a Mariána Vargy

Šestý ročník festivalu Krásný ztráty Live, který se tradičně odehrává v jednom z nejkrásnějších festivalových areálů u nás, na statku ve Všeticích u Benešova, se letos uskuteční ve dnech 12. - 13. srpna. Po již dříve oznámených jménech jako Michal Prokop a jeho Framus Five, Tata Bojs, Vltava nebo nová kapela britského písničkáře Justina Lavashe nyní pořadatelé přicházejí s exkluzivní programovou položkou. Jedná se o živé provedení jednoho z nejslavnějších alb československé éry Zelená pošta v podání Pavola Hammela a výkvětu slovenských hudebníků.    

Návštěvníci Krásných ztrát Live budou mít jedinečnou příležitost být přítomni živému provedení alba Zelená pošta, které letos slaví padesát let od svého natočení. Většina z deseti skladeb je dílem autorské dvojice skladatele Mariána Vargy a textaře Kamila Peteraje. Autorem textu nejslavnější písně z alba Smutná ranná električka byl pak slovenský básník Miroslav Válek. Na album skladatelsky samozřejmě přispěl i zpěvák Pavol Hammel. Album v roce 1972 produkoval baskytarista Fedor Frešo, základem doprovodné skupiny byla sestava Vargova bandu Collegium Musicum, zvláštním hostem ve dvou písních (Smutná ranná električka, Slnečnice) byl český kytarista Radim Hladík.Z tohoto výčtu je patrné, že v původní sestavě nahrávku už neuslyšíme, Marián Varga, Fedor Frešo ani Radim Hladík už nejsou mezi námi. Pavol Hammel k padesátinám Zelené pošty ale přichází se skvěle obsazenou skupinou, ve které bude hrát František Griglák (kytara), Fedor Frešo jr (baskytara), Vladislav Šarišský (hammond), Peter Preložník (klávesy) a Martin Valihora (bicí).  

Mimochodem není bez zajímavosti, že zmíněný Framus Five Michala Prokopa pojí s Hammelovými Prúdy účast na 1. československém beatovém festivalu, jehož si letos připomínáme již 55. výročí.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze
05.12.

Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze

Vskutku výstřední a bizarní show čeká 11. dubna 2024 návštěvníky pražského Fora Karlín. Vystoupí zde jihoafrický...


Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.
05.12.

Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.

Karel žije dál je název kulturní akce k uctění památky bývalého místopředsedy vlády a ministra zahraničí...


Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR
05.12.

Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR

Troye Sivan je australský zpěvák, skladatel a herec nominovaný na cenu GRAMMY, který se pevně etabloval jako globální...


Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru