Ve Všeticích zazní naživo slavná Zelená pošta Pavola Hammela a Mariána Vargy

Šestý ročník festivalu Krásný ztráty Live, který se tradičně odehrává v jednom z nejkrásnějších festivalových areálů u nás, na statku ve Všeticích u Benešova, se letos uskuteční ve dnech 12. - 13. srpna. Po již dříve oznámených jménech jako Michal Prokop a jeho Framus Five, Tata Bojs, Vltava nebo nová kapela britského písničkáře Justina Lavashe nyní pořadatelé přicházejí s exkluzivní programovou položkou. Jedná se o živé provedení jednoho z nejslavnějších alb československé éry Zelená pošta v podání Pavola Hammela a výkvětu slovenských hudebníků.    

Návštěvníci Krásných ztrát Live budou mít jedinečnou příležitost být přítomni živému provedení alba Zelená pošta, které letos slaví padesát let od svého natočení. Většina z deseti skladeb je dílem autorské dvojice skladatele Mariána Vargy a textaře Kamila Peteraje. Autorem textu nejslavnější písně z alba Smutná ranná električka byl pak slovenský básník Miroslav Válek. Na album skladatelsky samozřejmě přispěl i zpěvák Pavol Hammel. Album v roce 1972 produkoval baskytarista Fedor Frešo, základem doprovodné skupiny byla sestava Vargova bandu Collegium Musicum, zvláštním hostem ve dvou písních (Smutná ranná električka, Slnečnice) byl český kytarista Radim Hladík.



Z tohoto výčtu je patrné, že v původní sestavě nahrávku už neuslyšíme, Marián Varga, Fedor Frešo ani Radim Hladík už nejsou mezi námi. Pavol Hammel k padesátinám Zelené pošty ale přichází se skvěle obsazenou skupinou, ve které bude hrát František Griglák (kytara), Fedor Frešo jr (baskytara), Vladislav Šarišský (hammond), Peter Preložník (klávesy) a Martin Valihora (bicí).  

Mimochodem není bez zajímavosti, že zmíněný Framus Five Michala Prokopa pojí s Hammelovými Prúdy účast na 1. československém beatovém festivalu, jehož si letos připomínáme již 55. výročí.
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Horkýže Slíže vydává po pěti letech nové album
29.08.

Skupina Horkýže Slíže vydává po pěti letech nové album

Po pěti letech natočila skupina Horkýže Slíže nové album. Nese název a ČAROVNÉ SLOVÍČKO? a vychází...


Od reklamní hudby k evropským pódiím. HAEVN slaví deset let.
28.08.

Od reklamní hudby k evropským pódiím. HAEVN slaví deset let.

Nizozemské duo Marijn van der Meer a Jorrit Kleijnen, známé jako jedna z výrazných evropských formací současné...


Druhý den na Valníku Ivan Mládek dokázal, že hudba spojuje všechny generace
28.08.

Druhý den na Valníku Ivan Mládek dokázal, že hudba spojuje všechny generace

Návštěvníky z řad pankáčů (někteří outfitem, všichni duší) páteční vytrvalý liják tak vysílil, že spali...


Niakara představí naživo skladby z nového, temněji laděného EP Anubis v klubu Modrá Vopice
27.08.

Niakara představí naživo skladby z nového, temněji laděného EP Anubis v klubu Modrá Vopice

Druhá vlna Anubis Tour ll začíná!  Niakara potvrzuje své místo mezi zajímavými současnými projekty...


Declan Welsh: Pokud chcete dělat umění, kašlete na algoritmy
26.08.

Declan Welsh: Pokud chcete dělat umění, kašlete na algoritmy

Declana Welshe jsme se v rozhovoru zeptali, proč jeho hudba nemá posluchače jen utvrzovat v tom, co už cítí,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta