Krásný ztráty live potěší všechny generace posluchačů

Po letošní pauze se příští rok vrátí festival Krásný ztráty live, jehož patronem je zpěvák Michal Prokop. Uskuteční se ve dnech 9. a 10. srpna 2019 ve Všeticích na Benešovsku, kde se představí hudebníci a hudebnice tří generací. Od nových objevů typu zpěvačky Never Sol přes písničkáře Vlastu Redla až po Vladimíra Mišíka

Na pódiu „svého" festivalu samozřejmě nebude chybět sám Michal Prokop, jehož doprovodí kapela Framus Five. Mezi těmi, kteří coby jeho generační souputníci začínali svoji kariéru v 60. letech, bude legendární rockový písničkář Vladimír Mišík s kapelou ETC... Programový blok Vzpomínka na Petra Skoumala připomene skladatele a zpěváka, který před půlstoletím začínal v divadelní dvojici s Janem Vodňanským a posléze se stal jedním z nejvyhledávanějších skladatelů rockových písní. Je autorem řady hitů i pro Michala Prokopa (mj. Kolej Yesterday, Než přijde dcera z diskotéky, Poprvé naposledy, Vedro nad Prahou, Stodolní, Kartáček na zuby) a je tedy pochopitelné, že zpěvák také v tomto programovém bloku vystoupí.



„Petr Skoumal byl jedním z nejzásadnějších spolupracovníků mé kariéry. Ovlivnil mě nejen tím, že napsal, většinou s Pavlem Šrutem, řadu písniček, které jsem zpíval a dodnes zpívám, ale především lidsky byl pro mne skoro zjevením, od kterého jsem se spoustu věcí učil a snad i naučil. Budu rád, když budu moci připomenout Petrovu tvorbu i jinak, než jak to dělám už víc než třicet let s Framus Five," říká Michal Prokop, který opět zahostuje i s některými dalšími pozvanými kapelami.

Mezi o generaci mladšími muzikanty, kteří zahrají na Krásných ztrátách live, bude například Vlasta Redl, moravský písničkář, jehož mnohé písně zlidověly. Velké zastoupení na festivalu bude mít mladší generace zpěváků a hlavně zpěvaček. Lenka Dusilová se z frontmanky v 90. letech oblíbené kapely Sluníčko přes spolupráci s Davidem Kollerem či Čechomorem vypracovala ve značně originální tvůrkyni. Sára Vondrášková známá jako Never Sol je zase výborná mladá zpěvačka a autorka, pracující na bázi melancholického elektronického popu

„Vlastně se všemi těmito kolegy jsem si spolupráci tak trochu už vyzkoušel, nebo vyzkouším, většinou na svých vánočních koncertech, ale i jinde. Těším se na to, určitě to zas vyjde, i u dalších, kteří tam budou…," komentuje první programovou nabídku festivalu Michal Prokop.



Statek ve Všeticích je v pohodlném dosahu autem z hlavního města, nachází se 35 km jižně od Prahy. Pro návštěvníky, kteří budou chtít využít hromadnou dopravu, bude zajištěna kyvadlová doprava z vlakového a autobusového nádraží v Benešově. V prostorách areálu Statku Všetice bude k dispozici hlídané stanové městečko se sociálním zařízením včetně sprch, s elektrickými zásuvkami a parkovištěm. Pro větší komfort návštěvníků budou připraveny maringotky. Další ubytování poskytnou penziony a hotely v okolí areálu.
Foto: Ivan Prokop, Ája Dvořáčková, Dana Čecháková, Kryštof Kalina, Jiří Hroník
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Brutal Assault rozšiřuje sestavu o další death a thrash metalová jména
04.12.

Brutal Assault rozšiřuje sestavu o další death a thrash metalová jména

Festival Brutal Assault pokračuje v budování jednoho z nejsilnějších ročníků poslední dekády a oznamuje další balík...


Roztančení Ensiferum se vrací do klubu
04.12.

Roztančení Ensiferum se vrací do klubu

Melodické příběhy, epické refrény a pořádná dávka power-metalové energie dorazí do Brna!...


Horrorový návrat Ice Nine Kills s dávkou kvalitní muziky
05.12.

Horrorový návrat Ice Nine Kills s dávkou kvalitní muziky

Podzimní měsíce jsou pomalu ale jistě za námi a počet nadcházejících koncertů klesá, naštěstí...


Pot, chaos a crowd surfing - THXSOMCH ve Fuchs2
03.12.

Pot, chaos a crowd surfing - THXSOMCH ve Fuchs2

Pražský klub Fuchs2 se v neděli 30. 11. proměnil v kotel nespoutané energie. Hlavní interpret THXSOMCH dorazil...


Videoklip Pařezy Johuš Matuš slaví úspěch také v Japonsku
03.12.

Videoklip Pařezy Johuš Matuš slaví úspěch také v Japonsku

Do hravého surrealistického světa zve píseň Pařezy rural-popové hudebnice Johany Novotné, vystupující...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Galette complète
20.11.

Galette complète

» Bran

Kapela Bran, známá svým osobitým pojetím hudby vycházející ze starých...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta