Michal Prokop si na svůj Vánoční koncert pozval zástupce tří muzikantských generací

Vladimír Mišík, Vlasta Redl a Matěj Ruppert. Co mají tihle tři chlapíci společného? Všichni jsou originální osobnosti, výrazní zpěváci a také hosté tradičního Vánočního koncertu Michala Prokopa & Framus Five. Ten se v pražském Foru Karlín uskuteční 21. prosince.

Mišík, Redl a Ruppert jsou zástupci tří českých muzikantských generací, kteří se na jednom pódiu exkluzivně sejdou pouze v rámci této velké akce. Rockové veterány bude reprezentovat Vladimír Mišík, generaci, jež se do povědomí publika dostala v 80. letech, Vlasta Redl a generaci "Prokopových dětí" frontman kapely Monkey Business Matěj Ruppert. 
 
„S Vláďou Mišíkem už táhnem vedle sebe ty svoje káry českým bigbítem víc než padesát let, on hodně napřímo, já s různými zatáčkami. Ale po dvanácti letech mi bude opět ctí ho přivítat jako hosta vánočního koncertu a určitě si spolu něco střihneme," komentuje Michal Prokop pozvání Vladimíra Mišíka. Letenský bard vystoupí v sestavě přezdívané Čundrground za doprovodu kytaristy Pavla Skály a houslisty Vladimíra Pavlíčka.



Mišík s Prokopem k sobě mají dlouhodobě blízko. Kořeny jejich hudebních stylů jsou v podstatě bluesové, oba se průběžně dostali k originálnímu rockovému písničkářství. Mezi jejich kapelami Framus Five a ETC... občas přecházeli někteří muzikanti a mají v repertoáru i písně některých stejných autorů, například Petra Skoumala a Pavla Šruta.

Neméně originální osobností české scény je Vlasta Redl, nezaměnitelný moravský písničkář a autor řady zlidovělých songů. Ve Foru Karlín zahraje se svou Tichou partou (Matěj Morávek – kytara, Karel Macálka – klávesy, Martin Gašpar – kontrabas, Michal Žáček – saxofon).

Vlasta Redl je o celou jednu muzikantskou generaci mladší. Zdá se mi, že dokázal spojit plnokrevný rock s moravskými folklórními kořeny naprosto přirozeně, nikoho lepšího u nás v tomto žánru neznám," říká na adresu svého hosta Michal Prokop
 
Nejmladším z hostů letošního Vánočního koncertu Michala Prokopa je Matěj Ruppert, naturální zpěvák s obrovskou šíří výrazových prostředků, nejznámější z funk-soulové kapely Monkey Business, jejímž frontmanem je už osmnáct let. "Matěj Ruppert reprezentuje už generaci mých dětí. Jeden z nejlepších zpěváků, které tahle země kdy nosila, má stejné hudební kořeny jako já – americké rhythm and blues, i když pochopitelně jeho 'blues in soul' zní už trochu jinak, než to moje. Ale to je přirozené. A taky se těším, co dáme spolu. Už jednou jsme se na hostování domlouvali, tehdy to padlo kvůli jeho zranění, tak doufám, že to letos konečně dáme!" 
Foto Ivan Prokop, Ája Dvořáčková
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Pět důvodů, proč si nenechat ujít historicky první koncert A Perfect Circle v České republice
05.06.

Pět důvodů, proč si nenechat ujít historicky první koncert A Perfect Circle v České republice

Když bylo loni oznámeno, že se A Perfect Circle vůbec poprvé představí českému publiku, vyvolalo to mezi...


Elektronický jazz v podání Too Many Zooz opět v Brně
05.06.

Elektronický jazz v podání Too Many Zooz opět v Brně

Festival Groove Brno přiveze 30. června do brněnského Metro Music Baru jeden z nejvýraznějších fenoménů...


Večer plný snové melancholie: Men I Trust v Roxy
05.06.

Večer plný snové melancholie: Men I Trust v Roxy

Pražský klub Roxy přivítá 24. června 2026 kanadskou indie kapelu Men I Trust. Založena byla v roce 2014 v Quebecu...


Tři dny drum & bassu v magickém údolí pod širým nebem, to je Darkshire Festival in the Valley
04.06.

Tři dny drum & bassu v magickém údolí pod širým nebem, to je Darkshire Festival in the Valley

Zatímco většina velkých elektronických festivalů sází na obří areály, betonové plochy a masovou produkci, Darkshire...


Pitbull představí svou energickou show na letišti Letňany
04.06.

Pitbull představí svou energickou show na letišti Letňany

Mr. Worldwide míří zpět do Prahy. Okamžitě vyprodaná O2 arena mu byla malá, a proto představí svou energickou show...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...