Krásný ztráty Live opět nabídnou legendy, jistoty i naděje

Legendy, jistoty i naděje současné scény. To je typická dramaturgie festivalu Krásný ztráty Live. Nejinak tomu bude i letos, šestý ročník festivalu se ve dnech 12. a 13. srpna uskuteční tradičně na statku ve středočeských Všeticích nedaleko Benešova. Pod mottem Malý festival – velký program nabídne pečlivě vybraný hlavní hudební program garantovaný zpěvákem Michalem Prokopem. Návštěvníci se ale budou moci pobavit i rozšířit obzory také na dalších scénách a prostřednictvím nehudebních aktivit. 

Line-up nabízí tradičně koncerty Michala Prokopa v obou jeho projektech, tedy velkokapelovém s Framusem Five i komornějším v rámci tria s houslistou Janem Hrubým a kytaristou Pavlem Marcelem. K legendám podobného kalibru ve Všeticích bude patřit slovenský zpěvák Pavol Hammel, který představí program speciálně připravený k padesátému výročí vydání legendárního alba Zelená Pošta, anebo jeho krajan, bluesman a jazzman Peter Lipa.  České písničkáře budou reprezentovat Jan Burian, tentokrát za doprovodu rockové kapely, a Jiří Dědeček. Mezi účinkujícími, jejichž kořeny sahají do osmdesátých let, budou kapela Vltava, zpěvák Janek Ledecký a nově oznámená Laura a její tygři. Vrcholnými současnými projekty, které dostanou ve Všeticích prostor, jsou každým koncertem stále překvapující Tata Bojs, nebo jednočlenný „band" Circus Ponorka. Až z katalánské metropole přijede divoce roztančený mezinárodní projekt Los Made in Barcelona

Všetická jízda

Pro mnohé návštěvníky neméně atraktivní je již tradičně alternativní program, skrývající se pod hlavičkou Všetická jízda. Mezi účinkujícími najdeme například jednoho z nejznámějších českých básníků posledních dekád J. H. Krchovského s jeho Krch-off bandem, punkrockové legendy Do řady!, stále populární temně rockové Kill the Dandies! nebo slovenské experimentující sdružení Ľahká múza. Na Všetické jízdě dále vystoupí převážně středočeské kapely Mykologický les, Paf, Permon Balet Superstar, Jiříkovo vidění, Pigstyle, Cuk letu či Edith. Mimo decibely

Ani toho, kdo si bude chtít odpočinout od zvýšené hladiny decibelů, nenechají pořadatelé Krásných ztrát Live na holičkách, ostatně, i sám garant programu dlouhá léta „seděl na dvou židlích" muzikanta a televizního publicisty a moderátora. Novináři z Echa24 připravují na festival sérii zajímavých debat na aktuální témata a moderátorská dvojice Dobrovský & Šídlo natočí jeden z dílů svého oblíbeného podcastu přímo ve Všeticích na Krásných ztrátách Live. 

Přespi jako skaut

Jedna z novinek se týká i ubytování. Kromě klasického kempu nabízejí pořadatelé také bydlení přímo na statku v jeho exkluzivních ubytovacích kapacitách. Kromě nich pod mottem Nebuď out, přespi jako skaut budou mít návštěvníci možnost přespat v originálních skautských stanech s podsadou, jako vystřižených z komiksů o Rychlých šípech.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album
14.08.

Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album

Pod názvem Curse of the Sophomore Album vyšlo letos v únoru druhé studiové album kapely Deaf Heart. Po úspěšném...


něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem
14.08.

něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem

V pátek 2. září v pražském Café V lese odstartují něco něco svoji podzimní koncertní sezónu....


Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali
14.08.

Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali

S permanentním úsměvem na tváři všech tří Australanů, Rüfüs Du Sol si dnes v pražském Karlíně...


Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik
11.08.

Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu...


Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru