Krásný ztráty Live opět nabídnou legendy, jistoty i naděje

Legendy, jistoty i naděje současné scény. To je typická dramaturgie festivalu Krásný ztráty Live. Nejinak tomu bude i letos, šestý ročník festivalu se ve dnech 12. a 13. srpna uskuteční tradičně na statku ve středočeských Všeticích nedaleko Benešova. Pod mottem Malý festival – velký program nabídne pečlivě vybraný hlavní hudební program garantovaný zpěvákem Michalem Prokopem. Návštěvníci se ale budou moci pobavit i rozšířit obzory také na dalších scénách a prostřednictvím nehudebních aktivit. 

Line-up nabízí tradičně koncerty Michala Prokopa v obou jeho projektech, tedy velkokapelovém s Framusem Five i komornějším v rámci tria s houslistou Janem Hrubým a kytaristou Pavlem Marcelem. K legendám podobného kalibru ve Všeticích bude patřit slovenský zpěvák Pavol Hammel, který představí program speciálně připravený k padesátému výročí vydání legendárního alba Zelená Pošta, anebo jeho krajan, bluesman a jazzman Peter Lipa.  České písničkáře budou reprezentovat Jan Burian, tentokrát za doprovodu rockové kapely, a Jiří Dědeček. Mezi účinkujícími, jejichž kořeny sahají do osmdesátých let, budou kapela Vltava, zpěvák Janek Ledecký a nově oznámená Laura a její tygři. Vrcholnými současnými projekty, které dostanou ve Všeticích prostor, jsou každým koncertem stále překvapující Tata Bojs, nebo jednočlenný „band" Circus Ponorka. Až z katalánské metropole přijede divoce roztančený mezinárodní projekt Los Made in Barcelona

Všetická jízda

Pro mnohé návštěvníky neméně atraktivní je již tradičně alternativní program, skrývající se pod hlavičkou Všetická jízda. Mezi účinkujícími najdeme například jednoho z nejznámějších českých básníků posledních dekád J. H. Krchovského s jeho Krch-off bandem, punkrockové legendy Do řady!, stále populární temně rockové Kill the Dandies! nebo slovenské experimentující sdružení Ľahká múza. Na Všetické jízdě dále vystoupí převážně středočeské kapely Mykologický les, Paf, Permon Balet Superstar, Jiříkovo vidění, Pigstyle, Cuk letu či Edith. Mimo decibely

Ani toho, kdo si bude chtít odpočinout od zvýšené hladiny decibelů, nenechají pořadatelé Krásných ztrát Live na holičkách, ostatně, i sám garant programu dlouhá léta „seděl na dvou židlích" muzikanta a televizního publicisty a moderátora. Novináři z Echa24 připravují na festival sérii zajímavých debat na aktuální témata a moderátorská dvojice Dobrovský & Šídlo natočí jeden z dílů svého oblíbeného podcastu přímo ve Všeticích na Krásných ztrátách Live. 

Přespi jako skaut

Jedna z novinek se týká i ubytování. Kromě klasického kempu nabízejí pořadatelé také bydlení přímo na statku v jeho exkluzivních ubytovacích kapacitách. Kromě nich pod mottem Nebuď out, přespi jako skaut budou mít návštěvníci možnost přespat v originálních skautských stanech s podsadou, jako vystřižených z komiksů o Rychlých šípech.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Jiřího George Hrubeše Illuminati.ca pokřtili novinku Alpha Codes
06.12.

Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Jiřího George Hrubeše Illuminati.ca pokřtili novinku Alpha Codes

V pražském Futurum Music Baru 30. listopadu si fanoušci doslova užívali koncert Jany Uriel Kratochvílové od začátku...


Kryštof vyrazí s cimbálovkou na turné po zámcích
06.12.

Kryštof vyrazí s cimbálovkou na turné po zámcích

Mohlo by se zdát, že si skupina Kryštof za svoji třicetiletou historii koncertně vyzkoušela všechny formáty i prostory....


Zápasník Jiří Procházka si zahrál ve videoklipu Eddie Stoilow
06.12.

Zápasník Jiří Procházka si zahrál ve videoklipu Eddie Stoilow

Že není jen skvělým UFC zápasníkem, ale i dobrým hercem dokazuje Jiří Procházka ve videoklipu pražské pop-rockové...


Sabaton vydají sběratelskou edici vinylu Christmas Truce
06.12.

Sabaton vydají sběratelskou edici vinylu Christmas Truce

Sabaton vydají 23. prosince 2022 limitovaný sběratelský Popup  vinyl Christmas Truce obsahující tři...


Slovenští EUFORY lákají singlem Falling Into Nowhere na chystané album
04.12.

Slovenští EUFORY lákají singlem Falling Into Nowhere na chystané album

Propracovaný, dynamický a vyzrálý power/heavy metal s progresivním otiskem přináší slovenská kapela EUFORY. Drží...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru