Festival Krásný ztráty Live 2021 zve o víkendu do Všetic

Brány dvoudenního hudebního festivalu Krásný ztráty Live se už popáté otevřou v pátek 13. srpna v již tradiční lokaci statku ve Všeticích na Benešovsku. Přehlídka, jejímž hudebním garantem je domácí rocková legenda Michal Prokop, láká nejen na bohatý program, který osloví posluchače napříč hudebním spektrem od blues přes klasický rock až po nejrůznější alternativní směry, ale také na vysoce nadstandardní návštěvnický komfort. Poslední vstupenky jsou v prodeji v sítích Goout.net a Ticketportal.cz

Program festivalu byl postupně zveřejňován v minulých měsících. Nese opět pečeť kvality a osobního „posvěcení" Michalem Prokopem. Ten bude také hlavní hvězdou prvního, pátečního dne. Nikoli náhodou: letošní 13. srpen je totiž tak dnem zpěvákových 75. narozenin, které se svými hudebními přáteli, v první řadě s personálně inovovanou skupinou Framus Five, oslaví tím nejlepším způsobem. Totiž koncertním vystoupením, na němž kromě všech klasických hitů zazní i novinky z letos vydaného alba Mohlo by to bejt nebe…. Deska bude přímo ve Všeticích také pokřtěna, jejím kmotrem bude autor několika textů jeho písní Jan Burian. Ten také téhož dne odehraje na Krásných ztrátách Live svůj koncert. Páteční program na nejvyšší úrovni doplní kapely Sunflower Caravan, Minus 123 minut, Krausberry a Laura a její tygři.„Jsme moc rádi, že Krásný ztráty Live proběhnou letos nakonec v původně plánovaném rozsahu. Děkujeme všem divákům za zájem o akci. Poslední vstupenky v některých kategoriích jsou ještě v prodeji. Klasické ubytování je sice již vyprodané, ale ve festivalovém campu máme ještě kapacitu a na recepci statku Všetice mají diváci ještě možnost si rezervovat některé originální formy ubytování jako např. stany s postelemi v Chill Village", zve do Všetic jeden z pořadatelů akce David Gaydečka.

Hlavní hvězdou sobotního programu Krásných ztrát Live bude Pražský výběr, jenž ve Všeticích odehraje jeden z nemnoha koncertů letošního roku. Sekundovat mu bude na hlavním pódiu čerstvý objev naší scény, skupina Colorful People, legenda moravského art rocku Roman Dragoun And His Angels, mladá zpěvačka Kateřina Marie Tichá, kterou doprovodí kapela nedávno předčasně zesnulého Davida Stypky The Bandjeez, dále americký bluesman Rene Trossman a kapely Lili Marlene a Terne čhave.

Tradiční součástí Krásných ztrát Live je alternativní scéna zvaná Všetická jízda. Ta představí jak zavedené klubové kapely, tak nové objevy, zaslouženou příležitost dostanou i lokální kapely z Benešovska. Zahrají Nevidim, Pigstyle, Jiříkovo vidění, Do řady, Edith, Mykologický les, Papalescu2, Nauzea Orchestra, Ľahká múza, Kill The Dandies! a Cuk letu.Festivalová dramaturgie připravila i zajímavý doprovodný program. V sobotu před polednem budou moci návštěvníci zhlédnout divadelní skeč spisovatele Jáchyma Topola a kulturního publicisty Jiřího Peňáse. Ten také pozve na své autorské čtení, které bude moderovat šéfredaktor portálu Echo24 Dalibor Balšínek.

Zájemci budou mít také možnost nahlédnout do jedné z kytarářských dílen, o kterých se v poslední době velmi mluví, a kterou pod názvem Red Bird Instruments provozuje na Znojemsku Jan Fic. Pracuje s exkluzivními materiály, z jeho rukodělné kusové výroby vycházejí nástroje, z nichž každý může vyprávět svůj, často podivuhodný příběh. Na Ficovy kytary hrají například Honza Homola z kapely Wohnout, protagonista projektů Kittchen a Zvíře jménem Podzim Jakub König nebo frontman brněnských Květů Martin E. Kyšperský. A protože je Jan Fic také pozoruhodným písničkářem s bluesovými kořeny, nebude chybět v rámci sobotního programu ani jeho muzikantské vystoupení, na kterém samozřejmě vlastníma rukama svoje nástroje rozezní.
Foto: Ivan Prokop
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
The Dead South v Praze potvrdili, že bluegrass je pro všechny
04.12.

The Dead South v Praze potvrdili, že bluegrass je pro všechny

Koncert okamžitě vyprodaný, odložený, přidaný druhý, vyprodaný, odložený, dva koncerty spojené v jeden, přesunutý,...


Nové album zpěvačky LP představuje sladké uvolnění po době temna
04.12.

Nové album zpěvačky LP představuje sladké uvolnění po době temna

Patnáct písniček obsahuje nové, v pořadí šesté album americké zpěvačky a skladatelky LP s názvem...


Australští The Rumjacks cestovali Českem
03.12.

Australští The Rumjacks cestovali Českem

Podzimní evropské turné australské celtic-punkové party The Rumjacks se odehrávalo v době, kdy agentury...


Zpěvačka Giudi láká diváky svého klipu do lesa magie
03.12.

Zpěvačka Giudi láká diváky svého klipu do lesa magie

Česká zpěvačka Giudi, které není cizí současná elektronická hudba ani nádech spirituality, natočila nový...


První interprety odhaluje i západočeský festival Basinfirefest
03.12.

První interprety odhaluje i západočeský festival Basinfirefest

Organizátoři festivalu Basinfirefest připravovali na rok 2020 velký comeback se zástupem jak moderních metalových kapel...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Poesis Beat
02.12.

Poesis Beat

» Pospíšil Luboš

Písničkář Luboš Pospíšil, který loni oslavil sedmdesátku LP reedicí kultovky...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru