Visací zámek znova zasahoval. Jako vždycky Klasika: byl to Punk!

Je to téměř neuvěřitelné, punk´s not dead, vy volové! Tuzemská čerokýzová ikona Visací zámek má za sebou třicet let existence, drhne pořád ty samé tři akordy, a přesto jí nedělá problém zaplnit klub a vyprodukovat zábavu skousnutelnou byť jen s třemi pivy.

Ta situace už je dlouhá léta stejná. Na koncertech Visáčů jsou řady zemdlelého obecenstva průběžně doplňovány mladou krví. Ta je zárukou divokého poga v kotli, skoků z pódia a dalších alotrií, zatímco připlešlí a obtloustlí tatíci, kteří na kapele vyrostli před nějakými dvaceti lety, stojí kolem a se shovívavým úsměvem se spokojeně pohupují do rytmu.

O věkovém sesuvu fanoušků svědčí nejlépe fakt, že největší nadšení v sále pražského Vagonu, kde včera v rámci svého výročního turné Visáči vystoupili a pokřtili také knížku VZ – zamklej na třicet západů, vyvolala mlaďoučká Známka punku. Nechyběly však ani prastaré, prověřené hity jako Stánek, Kanárek, Hymna šibeničních bratří či nezničitelný Traktor. Kapela však naštěstí v současné době disponuje natolik širokým a pestrým repertoárem, že její koncert prostě nemůže být nudný.

Připočteme-li k tomu přirozené charisma zpěváka Honzy Hauberta a nenucené klaunovství kytaristy Michala Pixy, máme o srandu vystaráno. Prvnímu přitom stačí odrecitovat třeba přitroublou říkanku o návštěvě knížete Záviše na trutnovském festu, druhému zase udělat pár ksichtíků.

Akorát Pixís si pěkně zadělal slibem, že se obnaží a sežere vlastní ponožky …



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Archers: První dlouhohrající deska je pro kapelu zásadní prohlášení
26.05.

Archers: První dlouhohrající deska je pro kapelu zásadní prohlášení

Před jejich premiérovým koncertem v České republice jsem se na festivalu Rock for People setkal se zástupci...


David Byrne představí v Praze nové album i svou jedinečnou hudební vizi
26.05.

David Byrne představí v Praze nové album i svou jedinečnou hudební vizi

David Byrne, zakladatel Talking Heads, držitel Grammy, Oscara i Zlatého glóbu a jedna z nejoriginálnějších postav...


The Rocketman přiveze do Prahy futuristickou rave show
26.05.

The Rocketman přiveze do Prahy futuristickou rave show

Už 13. června 2026 dorazí do pražského klubu ROXY jeden z nejvýraznějších producentů současné rave...


Co si nenechat ujít na letošním festivalu Brutal Assault?
25.05.

Co si nenechat ujít na letošním festivalu Brutal Assault?

Brutal Assault 2026 už dávno není jen čistě metalovým festivalem. Každý rok nabízí fascinující směs extrémní...


Třpytivé sako a podmanivý hlas - Chris Grey okouzlil Prahu
24.05.

Třpytivé sako a podmanivý hlas - Chris Grey okouzlil Prahu

Pražské Roxy se 20. května zahalilo do atmosféry Paradise Lost Tour zpěváka Chrise Greye. Večer plný podmanivých...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...