Chinaski oslavili 30 let největšími open-air koncerty kariéry

Už na sklonku minulého roku odstartovala kapela Chinaski dvěma koncerty v O2 areně oslavy 30 let na scéně. Nyní vše vygradovalo obří narozeninovou show pod širým nebem na stadionech v Hradci Králové a v Brně. V nově zrekonstruované hradecké Malšovické areně zahráli jako vůbec první kapela. Zároveň šlo o největší koncert v jejich třicetileté historii. Pod legendárními „lízátky" se totiž navzdory nepřízni počasí bavilo téměř dvacet tisíc návštěvníků. O týden později v Brně déšť vystřídaly teploty atakující symbolickou narozeninovou třicítku a Chinaski svůj dvou a půl hodinový průřez tvorbou předvedli také moravskému publiku, které zaplnilo brněnský Velodrom. Pomyslnou tečkou za oslavami bude videoklip k písničce Bylo nebylo, který kapela brzy vypustí do světa.   

Přípravy na oba open-air koncerty byly extra dlouhé a náročné. „Připravit takto velké koncerty pod širým nebem byla opravdu velká výzva, ale máme radost, že vše dopadlo podle plánu. Pro lepší představu o velikosti celé akce uvedu pár faktů: do Hradce Králové dorazilo 21 kamionů techniky, na přípravách se podílelo více než 250 lidí a v den koncertu bylo na místě přes 800 členů týmu, kteří se starali o bezproblémový průběh a co nejlepší zážitek pro návštěvníky," popisuje Martin Pokorný, manager kapely Chinaski a dodává: „Moc děkujeme městu Hradec Králové, že jsme právě tady mohli uspořádat největší koncert v historii kapely. Obrovské poděkování patří také týmu Malšovické arény za špičkovou spolupráci a zázemí. Velmi si vážíme také podpory místního dopravního podniku. A v neposlední řadě patří velké uznání všem složkám integrovaného záchranného systému jak v Hradci Králové, tak v Brně."   

Hradec Králové

Sobota 7. června se do historie navždy zapsala jako den, kdy nový stadion „pod lízátky" zažil první hudební vystoupení. Pro kapelu Chinaski pak také jako ten, kdy odehrála největší koncert ve své třicetileté historii – nejen svou dramaturgií a show, ale také množstvím diváků. Těch do Malšovické areny dorazilo téměř dvacet tisíc.  

„Jsem moc rád, že oslavy třiceti let vyvrcholily právě tady na domácím hřišti „pod lízátky". Hradec Králové a jeho okolí vnímám totiž stále jako domov. Právě v tomhle regionu jsme před desítkami let odehráli naše první koncerty.  Tehdy nás ještě nikdo neznal a hráli jsme třeba jenom pro pár lidí. No a teď jsme hráli pro zaplněný fotbalový stadion. Stále se mi tomu nechce skoro věřit. Smekám před fanoušky, že je neodradil ani vytrvalý déšť a vytvořili naprosto jedinečnou atmosféru. Neskutečně jsme si to užili," říká frontman Chinaski Michal Malátný.  



Brno 

O týden později, v sobotu 14. června, odehráli Chinaski svou narozeninovou show také v Brně. Moravští fanoušci zaplnili areál Velodromu už krátce po otevření bran a ani vysoké teploty neubraly nic z jejich nadšení. „Brno má v našem srdci zvláštní místo, vždy tu panuje jedinečná atmosféra, což se potvrdilo i teď. Tenhle večer byl pro nás víc než jen koncert.  Hrálo se nám fantasticky a jsme moc rádi, že jste těch 30 let oslavili s námi s takovou vervou," vzkazuje moravským fanouškům Michal Malátný.    

Nový videoklip jako tečka za oslavami 

Poslední tečkou za oslavami 30 let kapely Chinaski bude videoklip k písničce Bylo nebylo, která na začátku roku vyšla v novém provedení na narozeninovém albu 30. Fanoušci se ho dočkají hned z kraje prázdnin. Nyní si Chinaski dopřejí po deseti letech úplně volné léto, aby načerpali novou energii a na podzim se vrhli do práce na nových písních z chystané desky. Další plány bude kapela postupně odtajňovat.
Foto: Barča Chlebová, Vojtěch Mervart
GALERIE

Související obsah:

» Není na co čekat – recenze   (Joe Stramr, 17. 12. 2010)
» Pozor! Music Bar je návykovej   (Joe Stramr, 09. 11. 2012)
» S albem Rockfield od Chinaski je to jako na houpačce, chvíli baví a chvíli nudí   (Petr Škrabánek, 18. 11. 2014)
» Mainstreamoví agenti Chinaski až do sedmého nebe nedosáhli   (Joe Stramr, 09. 08. 2012)
» Třicetiletí Chinaski vydali narozeninové album a chystají open-air koncerty   (Karel Souček, 22. 03. 2025)
» Chinaski se pod vedením Václava Marhoula změnili na neandrtálce   (Karel Souček, 14. 11. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Chinaski oslavili 30 let největšími open-air koncerty kariéry
18.06.

Chinaski oslavili 30 let největšími open-air koncerty kariéry

Už na sklonku minulého roku odstartovala kapela Chinaski dvěma koncerty v O2 areně oslavy 30 let na scéně....


Imagine Dragons letos roztančili Prahu rovnou dvakrát
18.06.

Imagine Dragons letos roztančili Prahu rovnou dvakrát

Hezké počasí rozhodně není garantované, když se to týká koncertů na Letišti Letňany. Fanouškům Imagine...


Slipknot si na Rock for People zopakovali úspěch (téměř) jako přes kopírák
18.06.

Slipknot si na Rock for People zopakovali úspěch (téměř) jako přes kopírák

Devítihlavá saň Slipknot se po dvou letech vrátili na festival Rock for People a zopakovali si úspěšný koncert. Samozřejmě...


Druhý den se na Rock for People střídaly tradiční žánry s těmi moderními
18.06.

Druhý den se na Rock for People střídaly tradiční žánry s těmi moderními

Druhý den festivalu Rock for People schovával mnoho zajímavých jmen zejména pro metalové fanoušky. Návštěvníci...


Bratři zvou do Crossu
18.06.

Bratři zvou do Crossu

Bratři jsou výrazným jménem české elektronické scény. Dvojčata Jiří a Ondřej kombinují melodickou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Escape
12.06.

Escape

» Bratři

V pořadí druhá deska kapely Bratři, projektu dvojčat Ondřeje a Jiřího...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru