Známe vítěze YouTube Festu

Před měsícem tuzemské hudebníky kapela Lucie přesvědčovala, aby se přihlásili do soutěže YouTube Fest a dotáhli to na fest. Hlasování o toho nejlepšího utekla jako voda a soutěž má vítěze. Absolutním šampiónem se stala formace IAN se skladbou Mom'n'Dad. Kromě IAN byly na slavnostním udílení Výročních cen OSA roku 2012 v divadle Hybernia oceněny i Dirty Blondes, We On The Moon, Evelynne a I Like You Hysteric.

Všechny tyto kapely uvidíte na letošním ročníku festivalu Rock For People a vítěze i na ceněných zahraničních akcích. Uživatelé YouTube rozdělili mezi své favority více než 60 tisíc hlasů a výrazně pomohli prezentovaným videům ke krásným číslům sledovanosti. Skladbu Mom'n'Dad od vítězů IAN si v průběhu soutěže poslechlo více než 6 000 lidí.

Sama kapela úspěch komentuje takto: Být vítězem Českého YouTube Festu je obrovský úspěch. I když je projekt IAN na hudebním poli úplně nový a de facto neznámý, naše píseň Mom 'n' Dad v konkurenci uspěla - a to nejen mezi přáteli a známými, ale i mezi novými posluchači, kteří si chtěli poslechnout něco nového. Toho si moc vážíme,” říkají členové kapely Ian Yvese a Jan Kaňka a doplňují: „Věříme, že nás možnost spolupráce v profesionálním a kreativním prostředí nakopne do dalších famózních, námi neprobádaných výšin.”

Podle odborné poroty pod vedením kapely Lucie, která je tváří letošního ročníku soutěže, se kromě kvantity zvýšila i kvalita přihlášených skladeb. Z celkového počtu 900 přihlášených příspěvků mnoha hudebních stylů porota vybrala 15 nejlepších finalistů. Ti se pak ve veřejném hlasování utkali v souboji o sympatie uživatelů YouTube.

Výběr finálové patnáctky nakonec nebyl tak náročný, jak jsme se obávali. Český YouTube Fest potvrzuje, že je mezi námi řada skvělých neznámých skupin - jen jim dát šanci se představit!," říká člen kapely Lucie Michal Dvořák.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
vypsaná fiXa si žije Absolutní sen a chystá oslavy narozenin
20.05.

vypsaná fiXa si žije Absolutní sen a chystá oslavy narozenin

Absolutní sen patří mezi nejstarší písničky vypsané fiXy. Na obrazové ztvárnění čekala bezmála třicet let....


Nostalgický večer plný hitů; Akon v Praze
20.05.

Nostalgický večer plný hitů; Akon v Praze

Senegalsko-americký hudebník, textař, filantrop a nahrávací producent Akon dorazil do Prahy, kde 16. 5. vystoupil pro své...


Hudební senzace Benson Boone přiveze do Prahy debutové album
20.05.

Hudební senzace Benson Boone přiveze do Prahy debutové album

Americký zpěvák z Washingtonu Benson Boone poprvé navštíví Prahu, kde pro své fanoušky vystoupí již...


Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý
20.05.

Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý

Všichni doufali, že v sobotu se počasí umoudří, předpovědi vypadaly slibně, ale bohužel úderem jedné hodiny...


Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma
19.05.

Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma

V parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře se 24. a 25. května uskuteční Megakoncerty Doma, kam zvou Rybičky...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru