Lucie se vrací, letos vyjdou digitálně všechna alba, příští rok bude turné

A je to oficiálně venku. To, o čem se už nějakou dobu šuškalo, se dnes stává skutečností. Nejúspěšnější tuzemská skupina devadesátých let, několikanásobný Český slavík a kapela dvacetiletí Lucie, oznámila koncertní turné. V původní sestavě odehraje přesně za rok pět koncertů v pěti velkých česko-slovenských halách.

David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák již teď připravují jevištní show, na které představí největší hity své bohaté kariéry. „Během naší přestávky jsme byli neustále pod tlakem fanoušků a novinářů, kdy se konečně znovu dáme dohromady. Ten správný čas nastal právě teď a my už se moc těšíme až spolu vyrazíme na turné," vysvětluje své plány skupina. Zároveň objasňuje, že „rok je tak akorát potřebná doba, aby se celé turné nachystalo a secvičilo. Nejdůležitější je, abychom to pořádně zahráli, byl dobrý zvuk a přišlo co nejvíce lidí."

Program návratového turné skupiny Lucie v roce 2014:

26. 5. – Košice, Steel Arena
29. 5. – Bratislava, Slovnaft Arena
01. 6. – Ostrava, ČEZ Aréna
04. 6. – Brno, Kajot Aréna
10. 6. – Praha, O2 Aréna

Předprodej vstupenek začne v sítích TicketPro (pro ostravský a brněnský koncert) a SazkaTicket (pro pražský koncert) ve středu 29. května 2013 v 9:00 hodin. Jejich cena se pohybuje v rozmezí od 590 do 1 290 Kč.

Při této příležitosti vydavatelství Universal vydá v digitální podobě všechny řadovky Lucie. 1. června bude na iTunes zahájen prodej těchto alb:

  • Lucie (1990) 
  • In The Sky (1991) 
  • Černý kočky mokrý žáby (1994) 
  • Pohyby (1996) 
  • Větší než malé množství lásky (1998) 
  • Slunečnice (2000) 
  • Dobrá kočka která nemlsá (2002)

Od začátku července budou desky v prodeji i v ostatních digitálních obchodech (Bontonline, Supraphonline atd.) a ve streamingové podobě (MusicJet, Deezer atd.). Celá sada videoklipů Lucie se objeví od 1. června nejprve na Mixer.cz a poté i na YouTube. Dvojalbum The Best of Lucie vyjde v digitální podobě 1. září. Na říjen je připraven exkluzivní CD box všech uvedených alb, v březnu 2014 se jednotlivé řadovky objeví také samostatně.

U návratu Lucie nemůže chybět ani Česká televize. Do vysílání půjde celý balík pořadů věnovaných legendární skupině včetně velkého dokumentu a koncertního záznamu. Celou řadu z nich uvidí diváci v premiéře.

Více fotografií z dnešní tiskové konference zde.

GALERIE

Související obsah:

» LUCIE se vrací!   (Ondra Kocáb, 12. 12. 2012)
» Wanastowi Vjecy vylítají   (Hudkni, 29. 02. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Judas Priest znovu potvrdili, proč patří mezi největší jména heavy metalu
11.08.

Judas Priest znovu potvrdili, proč patří mezi největší jména heavy metalu

Dlouho očekávaný večer v ostravské Ostravar Aréně otevřela kapela Phil Campbell and the Bastard Sons. Žádné...


Novým singlem NA HRANĚ avizuje Kapela Škwor stejnojmenné album
11.08.

Novým singlem NA HRANĚ avizuje Kapela Škwor stejnojmenné album

Tři roky po vydání jedenácté řadovky Sobě věrnej a oslavách čtvrtstoletí existence chystá Škwor nové...


Slánský festival Valník nabídne téměř tři desítky kapel
11.08.

Slánský festival Valník nabídne téměř tři desítky kapel

Předposlední srpnový víkend se do příjemného a útulného prostředí areálu letního kina ve Slaném...


Pavel Callta vyměnil Brunetku za Zrzku
10.08.

Pavel Callta vyměnil Brunetku za Zrzku

Brunetka je název nového singlu Pavla Callty. Tematicky navazuje na jeho starší skladbu Zrzka, od jejíhož vydání...


Anette Olzon: Návrat Divy
10.08.

Anette Olzon: Návrat Divy

V neděli 9. srpna zažila Praha jedinečnou událost. Anette Olzon, bývalá zpěvačka kapely Nightwish, se tady zastavila v klubu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Montáž 1996–2014
02.08.

Montáž 1996–2014

» Traband

Nová retrospektiva v dvaceti jedna písních přináší průřez proměnlivou...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta