Nové kapely doplňuje i festival Rock for People

Po oznámení prvního headlinera v podobě Bring Me The Horizon byly do line-upu přidány další mezinárodní i československé kapely. Britské headlinery doplnilo celkem třináct zahraničních interpretů a šest tuzemských celků. Organizátoři zdůrazňují, že pozice headlinerů na další tři dny jsou stále otevřené.

Velkou pozornost poutá kanadská provokatérka Avril Lavigne, která byla idolem mnoha chlapců a mužů zejména na začátku 20. let. Lavigne loni vydala sedmé studiové album s názvem „Love Sux”, na kterém je stále věrná klasickému pop punku. Na aktuální desce jí pomáhal například Mark Hoppus nebo Machine Gun Kelly (o jeho koncertě na letošním festivalu si přečtěte zde).

Na festival se vrací i Corey Taylor, který zde letos uzavíral první den se svými Slipknot. Tentokrát však přijede se svou sólovou kapelou a svými deskami „CMFT” a „CMF2”. Jeho sólová tvorba je samozřejmě stále rocková, alternativní, až metalová. Rozhodně se ale jedná o klidnější produkci než když se schovává pod maskou.

Velkou radost příznivcům drum’n’bass jistě udělala radost přítomnost australských Pendulum, kteří se po více než deseti letech vrací na pódia. Rob Swire a Gareth McGrillen tvoří uhraničivou kombinaci prvnotřídní elektronické muziky a rocku a ze zkušenosti z festivalu Rock for People z roku 2011, naživo jim to šlape neuvěřitelně. Dočkáme se znovu circle pitu na elektronickou kapelu?

Mezi další kapely tvrdšího ražení patří jejich krajané Parkway Drive, japonští Crystal Lake, deathcoroví Shadow Of Intent nebo punkoví Neck Deep. Na festival se vrací Hot Milk nebo Missio a z českých například Aneta Langerová nebo J.A.R..


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel
04.12.

7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel

Před téměř čtyřmi dekádami nazpívala Hana Hegerová píseň Michala Horáčka Gabriel. Nyní přichází s volným pokračováním...


Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu
04.12.

Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu

K nejkultovnějším kytarovým kapelám 90. let bezesporu patřila frýdeckomístecká Prouza. Dnešní padesátníci...


Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show
03.12.

Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show

Nottinghamský rodák Isaac Anderson se 1. 12. vrátil znovu do Prahy, kde tentokrát pro své fanoušky vystoupil v MeetFactory....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru