Prvním headlinerem festivalu Rock for People jsou Bring Me The Horizon

I organizátoři královéhradeckého festivalu Rock for People odehráli svůj první tah při podzimním odhalování line-upu příštího ročníku. Skládanku pro 28. ročník zahájila britská formace Bring Me The Horizon, která se stává první headlinerem festivalu.

Britská pětice patřila mezi nejskloňovanější jména na wishlistu pro příští ročník a organizátoři udělali co mohli, aby kapelu na festival opravdu přivezli. „Fanoušci jsou u nás na prvním místě, proto když nám dali vědět, že si přejí nejvíce kapelu Bring Me The Horizon, dělali jsme všechno proto, abychom jim toto přání splnili,” říká ředitel festivalu Michal Thomes a dodává: „booking kapel není vůbec jednoduchá věc, musí se správně potkat spousta okolností, jako například to, že kapela jede v daném roce tour, vyhovuje termín a podobně. Mám tedy obrovskou radost, že se nám to podařilo!

Bring Me The Horizon se na festival vrací po čtyřech letech, kdy patřili mezi headlinery i v roce 2019. Tehdy ve mě vyvolali poněkud rozporuplné pocity, reportáž si můžete připomenout zde. Na tomto koncertě představili materiál z tehdy čerstvé desky „Amo” a od roku 2020 se začali věnovat projektu „Post Human”, což má být čtyřdílná série kratších nahrávek, stopáží blížící se EP. Kromě nových skladeb by měly obsahovat i živé nahrávky a další bonusový materiál. První EP z této série bylo vydáno v roce 2020 pod názvem „Post Human: Survival Horror”. Produkoval jej Mick Gordon (autor hudby k počítačové hře Doom) a na nahrávce můžeme slyšet i několik hostů, včetně Amy Lee nebo Nova Twins. Druhý díl série „Post Human: Nex Gen” mělo být vydáno v září tohoto roku, ale vydání bylo odloženo na rok 2024. Každé EP by mělo mít jinou náladu, přičemž to první se nese v příjemně metalcorovém duchu.

Bring Me The Horizon se během své kariéry měnili jako chameleoni. Na začátku kariéry patřili mezi ty nejlepší deathcorové kapely na scéně. To je kapitola, za kterou už kapela udělala tlustou čáru. Čtvrté album „Sempiternal” znamenal vývoj k alternativnímu rocku a metalu a toto je nejstarší album, ze kterého kapela čerpá při živých vystoupení. již zmíněná poslední studiová deska „Amo” je už na pomezí pop rocku, alternativního popu a elektroniky. Žánrový vývoj, který kapelu vystřelil z deathcorového undergroundu až k hlavním pozicím na světových festivalech.

Bring Me The Horizon v čele s ikonickým Oliverem Sykesem přivezou zpěvné hity, prvotřídní audiovizuální show a spoustu nespoutané energie. Určitě se dočkáme i nového materiálu z chystaného EP, z něhož představili už čtyři singly. Kapela vystoupí v pátek 14. června.

Zároveň organizátoři potvrdili, že Rock for People bude v roce 2024 opět čtyřdenní a proběhne v termínu 12. - 15. června 2024.

Související obsah:

» Bring Me the Horizon na festivalu Rock for People   (David Malý, 09. 07. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
James Arthur a Kelly Clarkson mají společný duet
20.04.

James Arthur a Kelly Clarkson mají společný duet

Popový zpěvák James Arthur se spojit s americkou poprocovou zpěvačkou Kelly Clarkson. Nazpívali společně novou...


Ševětínský kulturák se stal místem konání druhého ročníku Seven Festu
19.04.

Ševětínský kulturák se stal místem konání druhého ročníku Seven Festu

Sobotní podvečer, potažmo pak večer a velká část noci 13.4.2024, byla v Ševětíně ve znamení hudební akce...


Festival Pop Messe přidává nové hvězdy a nabídne propojení s turistickými cíly i mezinárodní konferenci
19.04.

Festival Pop Messe přidává nové hvězdy a nabídne propojení s turistickými cíly i mezinárodní konferenci

Brněnský hudební festival Pop Messe, akce zaměřená na současnou pop, elektronickou, rap a indie scénu, která proběhne...


Declan McKenna přiveze do Prahy nové album
19.04.

Declan McKenna přiveze do Prahy nové album

Britský písničkář Declan McKenna znovu dorazí do Prahy, kde v SaSaZu již 27. 4. odehraje svoji prozatím největší...


Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem
18.04.

Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem

V pátek 26. dubna v pražském klubu Bike Jesus a o den později v brněnském Kabinetu Múz budeme moci sledovat...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru