Prvním headlinerem festivalu Rock for People jsou Bring Me The Horizon

I organizátoři královéhradeckého festivalu Rock for People odehráli svůj první tah při podzimním odhalování line-upu příštího ročníku. Skládanku pro 28. ročník zahájila britská formace Bring Me The Horizon, která se stává první headlinerem festivalu.

Britská pětice patřila mezi nejskloňovanější jména na wishlistu pro příští ročník a organizátoři udělali co mohli, aby kapelu na festival opravdu přivezli. „Fanoušci jsou u nás na prvním místě, proto když nám dali vědět, že si přejí nejvíce kapelu Bring Me The Horizon, dělali jsme všechno proto, abychom jim toto přání splnili,” říká ředitel festivalu Michal Thomes a dodává: „booking kapel není vůbec jednoduchá věc, musí se správně potkat spousta okolností, jako například to, že kapela jede v daném roce tour, vyhovuje termín a podobně. Mám tedy obrovskou radost, že se nám to podařilo!

Bring Me The Horizon se na festival vrací po čtyřech letech, kdy patřili mezi headlinery i v roce 2019. Tehdy ve mě vyvolali poněkud rozporuplné pocity, reportáž si můžete připomenout zde. Na tomto koncertě představili materiál z tehdy čerstvé desky „Amo” a od roku 2020 se začali věnovat projektu „Post Human”, což má být čtyřdílná série kratších nahrávek, stopáží blížící se EP. Kromě nových skladeb by měly obsahovat i živé nahrávky a další bonusový materiál. První EP z této série bylo vydáno v roce 2020 pod názvem „Post Human: Survival Horror”. Produkoval jej Mick Gordon (autor hudby k počítačové hře Doom) a na nahrávce můžeme slyšet i několik hostů, včetně Amy Lee nebo Nova Twins. Druhý díl série „Post Human: Nex Gen” mělo být vydáno v září tohoto roku, ale vydání bylo odloženo na rok 2024. Každé EP by mělo mít jinou náladu, přičemž to první se nese v příjemně metalcorovém duchu.

Bring Me The Horizon se během své kariéry měnili jako chameleoni. Na začátku kariéry patřili mezi ty nejlepší deathcorové kapely na scéně. To je kapitola, za kterou už kapela udělala tlustou čáru. Čtvrté album „Sempiternal” znamenal vývoj k alternativnímu rocku a metalu a toto je nejstarší album, ze kterého kapela čerpá při živých vystoupení. již zmíněná poslední studiová deska „Amo” je už na pomezí pop rocku, alternativního popu a elektroniky. Žánrový vývoj, který kapelu vystřelil z deathcorového undergroundu až k hlavním pozicím na světových festivalech.

Bring Me The Horizon v čele s ikonickým Oliverem Sykesem přivezou zpěvné hity, prvotřídní audiovizuální show a spoustu nespoutané energie. Určitě se dočkáme i nového materiálu z chystaného EP, z něhož představili už čtyři singly. Kapela vystoupí v pátek 14. června.

Zároveň organizátoři potvrdili, že Rock for People bude v roce 2024 opět čtyřdenní a proběhne v termínu 12. - 15. června 2024.ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru
18.07.

DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru

Cílem fanoušků heavy-metalových vypalovaček se v sobotu 13.7.2024 stal areál hasičské zbrojnice v obci Záboří...


The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album
18.07.

The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album

Energická kapela The Atavists dává singlem Here It Comes Again nahlédnout, jak bude znít její čtvrté album....


Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika
18.07.

Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Kunětické hoře. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x1 volnou...


The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let
18.07.

The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let

The Midnight, jedna z předních synthwave skupin, se vrátila do Prahy po pěti letech a podruhé (nejen) tuzemským fanouškům...


V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum
18.07.

V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum

Páteční večer 12.7.2024 měl v plzeňském Bílým Medvědovi punc metalového festivalu, který s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru