Rock for People odhaluje nový merch a doprovodný program letošního ročníku

Je známo, že festival Rock for People není jen o koncertech a hvězdných headlinerech, ale i o barvitém doprovodném a nehudebním programu. Ten je pro letošní ročník už známý a opět je plný zajímavých workshopů, besed a přednášek.

Martin Bartkovský povede debatu Mezi Mlýnskými Kameny - Izrael a Gaza. Poslechnout si můžete podcast dua Dobrovský & Šídlo z produkce Paměti národa nebo exkurzi Karola Komendy do světa kytarových nástrojů, krabiček a zesilovačů. Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík zvou na natáčení podcastu NOTY VOLE o dění na české i světové hudební scéně pro časopis Headliner. Jindřich Šídlo povede debatu s hudebními kritiky na téma populární hudby. Časopis Reflex vyšle Kateřinu Ondráčkovou, která si se zatím neznámým hostem z naší socio-kulturní scény popovídá v podcastu Večerka a Martina Bartkovského, který bude mluvit na téma 20 let Česka v Evropské unii.

Vystoupí skupina Fulu Miziki z Demokratické republiky Congo. Jejich eko-friendly-afro-futuristic-punk-assemble je tvorba umělců, kteří se smířili s matkou Zemí i sami se sebou. Svou show předvedli i na festivalech Glastonbury a Roskilde. Rockové babičky z pěveckého sboru Elpida s kapelou Sun+Dead ukáží, že věk je opravdu jen číslo. Pražská Filharmonie po loňském koncertě nabídne covery předních světových rockových kapel. Estonské neo-folkové duo Puuluup představí hudební surrealismus a moderní fólklór s temným smyslem pro humor. Produkce Run Operun láká na mezižánrový audiovizuální zážitek OPERAVE. Pánové z Trombeniku zase ukáží hudební průnik jazzem, balkánským duchem, cikánskou nespoutaností a latinskoamerickým rytmem. Jedinečný zvuk, který je směsicí punk/rockových riffů, fanatických rytmů, drsných vokálů a ohnivých flétnových a syntezátorových jamů přiveze belgická experimentální kapela Wild Classical Music Ensemble

Zóna Komerční banky a Visa FutureFest 2030 zavede návštěvníky Rock for People do budoucnosti. Svým programem, designem nebo technologiemi ukáže možné podoby toho, jak budeme žít, bydlet, studovat nebo užívat si volného času možná už za pár let. Vše má jeden společný jmenovatel - udržitelnost a odpovědnost. FutureFest 2030 bude zóna plná silných příběhů a vizí. Solar Stage a FutureCity zase odhalí, jak lze zapojovat recyklovaný odpad a obnovitelnou energii. FutureTalks nabídne rozhovory a přednášky mnoha zajímavých hostů, například českého přírodovědce Prokopa Pitharta, Bena Christovaa nebo i ředitele festivalu Michala Thomese.

Beseda Nevypusť duši vás naučí, jak pečovat o duševní zdraví svých blízkých. Naopak pobavit se můžete u late night show Silný Řeči. Čestmír Strakatý ve svém pořadu Crunch probere úroveň služeb v Česku a proběhne i debata o vodíkové budoucnosti lidstva. Volný čas můžete strávit u dokumentu Hvězdy za železnou oponou nebo u výběru projekcí cyklu Slyším Poprvý v produkci ČT Art Film. Archiv České televize vezme diváky i na výlet po historii užívání drog v komunistickém Československu.

Samozřejmostí pro festival Rock for People je důraz na čistotu, udržitelnou energii a bohatou gastronomii. Stage H2Base poháněná vodíkem, jejíž inovativní řešení získávání energie mělo na festivalu v roce 2021 světovou premiéru a v provozu bude i letos. Festival je i hrdým členem projektu Čistý festival, od kterého v minulosti získal několik ocenění. Zálohovat se budou opět nejen plastové kelímky Nicknack, ale i PET lahve a hliník, a recyklovat se bude 18 typů odpadu. Lavičky budou postaveny z vyřazených palet, brána do areálu ze zbytkového dřeva, bary, kavárny a recepce ze starých přepravních kontejnerů a svůj účel budou mít i vysloužilé kovové barely na vodu. Kromě klasických festivalových jídel bude rozšířena nabídka bezmasých a rostlinných jídel. Své místo na festivalu mají i neziskovky ADRA, Člověk v Tísni, Obránci zvířat nebo Hnutí DUHA

Ve spolupráci s Lukášem Krolem byly vytvořeny nové designové kusy k letošnímu ročníku. Jeho práci využívají i kapely jako Weezer, Don Broco, The Devil Wears Prada, Silverstein, Landmvrks a spousty dalších!
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou
22.05.

Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou

Brněnský klub Melodka minulý víkend hostil žánrově nevšední večer. V jeho útrobách vystoupily tři neofolkové...


Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show
22.05.

Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show

Britský hudebník Alfie Jukes se znovu podívá do Prahy, kde tentokrát vystoupí na headline show již 7. 6. v Café...


Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai
22.05.

Na křtu v pražském Rock Café si fanoušci poprvé naživo vychutnali všechny skladby z nového alba Tomodachi od Mirai

Mirai, známá česká popová hudební skupina, přinesla svým fanouškům 12. dubna tohoto roku dlouho očekávané...


Putovní ČEZfest nabídne hudbu, film i sport, vše zdarma
21.05.

Putovní ČEZfest nabídne hudbu, film i sport, vše zdarma

Na konci května startuje rodinný festival ČEZfest, který zve na populární české kapely, filmové projekce...


V plzeňském Medvědovi to opět žilo – trojice kapel představila autorskou tvorbu s punkrockovým přídomkem
21.05.

V plzeňském Medvědovi to opět žilo – trojice kapel představila autorskou tvorbu s punkrockovým přídomkem

Páteční večer 17.5.2024 nabídl hostům Bílýho Medvěda trojici formací, jejichž autorská dílna již nalezla místo...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru