Hořkosladký návrat Fall Out Boy přináší hned dva singly v jednom týdnu!

Konečně jsme se dočkali nové tvorby od americké pop punkové kapely Fall Out Boy, která u nás debutovala teprve loni, po celých dvaceti letech působení. Pánové nezklamali a přinesli pecku, která odráží jejich punkové kořeny i lehkou inspiraci od jejich hudebně tvrdších kolegů. První poslech skladby „Love From The Other Side" může některé šokovat, ovšem nakonec je to stále ta samá kapela, která nezná meze a společně překračuje žánrové hranice.

Proč je tento návrat hořkosladký? I přesto, že jsme dostali plnou nálož v podobě skoro pěti minutové skladby s orchestrálním intrem, kombinací slavných emo textů basáka a frontmana Peta Wentze s fenomenálními vokály zpěváka Patricka Stumpa, hudební video, detaily o nadcházející desce i natočenou živou verzi z večerní show Jimmy Kimmela, něco stále chybí. Kde je Joe Trohman, vlasatý kytarista, jehož hlášky každý miluje?

Hned po shlédnutí hudebního videa bylo jasné, že je něco špatně. Namísto čtyř vidíme vystupovat pouze tři členy Fall Out Boy. Trohman druhý den reagoval a oznámil, že si bere jakousi pauzu. Dovolenou z důvodů nestabilního mentálního zdraví. V příspěvku napsal: „Aniž bych zmiňoval všechny podrobnosti, musím prozradit, že mé duševní zdraví se za posledních několik let rapidně zhoršilo. Takže, abych se vyhnul vyblednutí a už se nikdy nevrátil, dám si pauzu v práci, která bohužel na chvíli zahrnuje i odchod od Fall Out Boy.

„Bolí mě toto rozhodnutí, zvláště když vydáváme nové album, které mě naplňuje velkou hrdostí (hříchem, na který jsem nejvíce hrdý). Otázkou tedy zůstává: Vrátím se? Absolutně, na sto procent. Mezitím se musím zotavit, což znamená dát sebe a své duševní zdraví na první místo. Děkuji všem, včetně mých kolegů z kapely a rodiny, za pochopení a respektování tohoto těžkého, ale nezbytného rozhodnutí."

I přesto se kytarista podílel na albu So Much (For) Stardust, které vyjde 24. března. Další ochutnávky z osmé desky Fall Out Boy se dočkáme již týden po vydání prvního singlu, tedy ve středu 25. ledna ve 4 hodiny odpoledne. Předpokládáme, že vyjde i nový videoklip, bude „Heartbreak Feels So Good" navazovat na „Love From The Other Side" a pokračovat ve vyprávění příběhu?

Vedle množství otázek je ještě jedna nezodpovězená. Co má Oliver Sykes, z britské nu-metalové experimentální kapely Bring Me The Horizon, co dočinění s těmito punkovými Američany? Společné turné? Song? Nebo jen vtip, který nadchl hned dva světy fanoušků zároveň? To vše a mnohem více se snad dozvíme co nejdříve.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka
01.02.

Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 zveřejnily výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie. Ty nastiňují,...


ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!
01.02.

ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!

BULLET FOR MY VALENTINE patří mezi nejpopulárnější metalcorové kapely a to po zásluze. Po letošním odloženém...


FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.
01.02.

FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.

Koncert blackmetalových kapel se měl uskutečnit již dříve, ale nakonec byl koncert posunut na 27. Leden 2023. Pro mnohé...


Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.
01.02.

Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.

Koncert je za rohem a lístky mizí. Goout hlásí vyprodáno a Ticketportál má už jen pár lístků. Pokud jste váhali do teď,...


Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy
31.01.

Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy

Když se písničkář Vojtaano (Vojta Záveský) ohlédne za loňským rokem, může být velice spokojený. Odjel společnou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru