Hořkosladký návrat Fall Out Boy přináší hned dva singly v jednom týdnu!

Konečně jsme se dočkali nové tvorby od americké pop punkové kapely Fall Out Boy, která u nás debutovala teprve loni, po celých dvaceti letech působení. Pánové nezklamali a přinesli pecku, která odráží jejich punkové kořeny i lehkou inspiraci od jejich hudebně tvrdších kolegů. První poslech skladby „Love From The Other Side" může některé šokovat, ovšem nakonec je to stále ta samá kapela, která nezná meze a společně překračuje žánrové hranice.

Proč je tento návrat hořkosladký? I přesto, že jsme dostali plnou nálož v podobě skoro pěti minutové skladby s orchestrálním intrem, kombinací slavných emo textů basáka a frontmana Peta Wentze s fenomenálními vokály zpěváka Patricka Stumpa, hudební video, detaily o nadcházející desce i natočenou živou verzi z večerní show Jimmy Kimmela, něco stále chybí. Kde je Joe Trohman, vlasatý kytarista, jehož hlášky každý miluje?

Hned po shlédnutí hudebního videa bylo jasné, že je něco špatně. Namísto čtyř vidíme vystupovat pouze tři členy Fall Out Boy. Trohman druhý den reagoval a oznámil, že si bere jakousi pauzu. Dovolenou z důvodů nestabilního mentálního zdraví. V příspěvku napsal: „Aniž bych zmiňoval všechny podrobnosti, musím prozradit, že mé duševní zdraví se za posledních několik let rapidně zhoršilo. Takže, abych se vyhnul vyblednutí a už se nikdy nevrátil, dám si pauzu v práci, která bohužel na chvíli zahrnuje i odchod od Fall Out Boy.

„Bolí mě toto rozhodnutí, zvláště když vydáváme nové album, které mě naplňuje velkou hrdostí (hříchem, na který jsem nejvíce hrdý). Otázkou tedy zůstává: Vrátím se? Absolutně, na sto procent. Mezitím se musím zotavit, což znamená dát sebe a své duševní zdraví na první místo. Děkuji všem, včetně mých kolegů z kapely a rodiny, za pochopení a respektování tohoto těžkého, ale nezbytného rozhodnutí."

I přesto se kytarista podílel na albu So Much (For) Stardust, které vyjde 24. března. Další ochutnávky z osmé desky Fall Out Boy se dočkáme již týden po vydání prvního singlu, tedy ve středu 25. ledna ve 4 hodiny odpoledne. Předpokládáme, že vyjde i nový videoklip, bude „Heartbreak Feels So Good" navazovat na „Love From The Other Side" a pokračovat ve vyprávění příběhu?

Vedle množství otázek je ještě jedna nezodpovězená. Co má Oliver Sykes, z britské nu-metalové experimentální kapely Bring Me The Horizon, co dočinění s těmito punkovými Američany? Společné turné? Song? Nebo jen vtip, který nadchl hned dva světy fanoušků zároveň? To vše a mnohem více se snad dozvíme co nejdříve.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku
01.03.

Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku

Twenty One Pilots po třech letech přichází s novou hudbou. Singlem "Overcompensate" tak odstartovali poslední desku,...


The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny
01.03.

The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny

Nejlepší konceptuální show na současné hudební scéně míří do Prahy. Je to tak, britská skupina...


Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy
01.03.

Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy

Britská popová zpěvačka a textařka Sophie Ellis-Bextor přijede premiérově do Prahy, kde již 15. 3. představí...


Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.
29.02.

Hlas jako zvon. Tokhi nazpíval chorál My Mother Told Me.

Magický, uhrančivý zpěv se silnou atmosférou. Téměř a cappella, jen za doprovodu perkusí. Taková je variace...


Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia
29.02.

Obnovená sestava EKG Heart rock udělala výrazný krok k návratu na hudební pódia

Kulturní dům v Borovech u Klatov se stal místem restartu kapely EKG Heart rock. Na místním pódiu se představila...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru