Hořkosladký návrat Fall Out Boy přináší hned dva singly v jednom týdnu!

Konečně jsme se dočkali nové tvorby od americké pop punkové kapely Fall Out Boy, která u nás debutovala teprve loni, po celých dvaceti letech působení. Pánové nezklamali a přinesli pecku, která odráží jejich punkové kořeny i lehkou inspiraci od jejich hudebně tvrdších kolegů. První poslech skladby „Love From The Other Side" může některé šokovat, ovšem nakonec je to stále ta samá kapela, která nezná meze a společně překračuje žánrové hranice.

Proč je tento návrat hořkosladký? I přesto, že jsme dostali plnou nálož v podobě skoro pěti minutové skladby s orchestrálním intrem, kombinací slavných emo textů basáka a frontmana Peta Wentze s fenomenálními vokály zpěváka Patricka Stumpa, hudební video, detaily o nadcházející desce i natočenou živou verzi z večerní show Jimmy Kimmela, něco stále chybí. Kde je Joe Trohman, vlasatý kytarista, jehož hlášky každý miluje?

Hned po shlédnutí hudebního videa bylo jasné, že je něco špatně. Namísto čtyř vidíme vystupovat pouze tři členy Fall Out Boy. Trohman druhý den reagoval a oznámil, že si bere jakousi pauzu. Dovolenou z důvodů nestabilního mentálního zdraví. V příspěvku napsal: „Aniž bych zmiňoval všechny podrobnosti, musím prozradit, že mé duševní zdraví se za posledních několik let rapidně zhoršilo. Takže, abych se vyhnul vyblednutí a už se nikdy nevrátil, dám si pauzu v práci, která bohužel na chvíli zahrnuje i odchod od Fall Out Boy.

„Bolí mě toto rozhodnutí, zvláště když vydáváme nové album, které mě naplňuje velkou hrdostí (hříchem, na který jsem nejvíce hrdý). Otázkou tedy zůstává: Vrátím se? Absolutně, na sto procent. Mezitím se musím zotavit, což znamená dát sebe a své duševní zdraví na první místo. Děkuji všem, včetně mých kolegů z kapely a rodiny, za pochopení a respektování tohoto těžkého, ale nezbytného rozhodnutí."

I přesto se kytarista podílel na albu So Much (For) Stardust, které vyjde 24. března. Další ochutnávky z osmé desky Fall Out Boy se dočkáme již týden po vydání prvního singlu, tedy ve středu 25. ledna ve 4 hodiny odpoledne. Předpokládáme, že vyjde i nový videoklip, bude „Heartbreak Feels So Good" navazovat na „Love From The Other Side" a pokračovat ve vyprávění příběhu?

Vedle množství otázek je ještě jedna nezodpovězená. Co má Oliver Sykes, z britské nu-metalové experimentální kapely Bring Me The Horizon, co dočinění s těmito punkovými Američany? Společné turné? Song? Nebo jen vtip, který nadchl hned dva světy fanoušků zároveň? To vše a mnohem více se snad dozvíme co nejdříve.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru
18.07.

DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru

Cílem fanoušků heavy-metalových vypalovaček se v sobotu 13.7.2024 stal areál hasičské zbrojnice v obci Záboří...


The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album
18.07.

The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album

Energická kapela The Atavists dává singlem Here It Comes Again nahlédnout, jak bude znít její čtvrté album....


Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika
18.07.

Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Kunětické hoře. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x1 volnou...


The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let
18.07.

The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let

The Midnight, jedna z předních synthwave skupin, se vrátila do Prahy po pěti letech a podruhé (nejen) tuzemským fanouškům...


V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum
18.07.

V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum

Páteční večer 12.7.2024 měl v plzeňském Bílým Medvědovi punc metalového festivalu, který s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru