Příští týden dostaneme první ochutnávku od Fall Out Boy neboli osmé album je na cestě. Uslyšíme i vokály Oli Sykese z Bring Me The Horizon?

Netrpělivě čekáme na novou tvorbu od Bring Me The Horizon, ovšem ještě netrpělivěji čekáme na novinky od Fall Out Boy. Dnes už nemůžeme vyvrátit ani to, co donedávna málokoho z nás napadlo. Projekt, který propojí obě kapely, které s covidovým rozestupem headlinovali na hlavním podiu festivalu Rock For People před desítky tisíc fanoušků.

Již jsme Vás informovali o kryptických zprávách, které jsme si spojili s americkou kapelou. Od té doby lákání na novou hudební éru ovšem pozvedli na absolutně nový level. Kromě příspěvků v novinách, které by pochopil pouze tzv. die-hard fanoušek, poněkud zvláštní webové stránky a nově šíleného videa na YouTube, ve kterém se domníváme, že můžeme zaslechnout krátký úryvek budoucí skladby (viz video 1:40), se se hoši rozhodli rozeslat pohlednice s růžovou mušlí některým svým vybraným fanouškům.

Ovšem v úterý 10. ledna fanoušky ohromil instagramový příspěvek britského frontmana Olivera Sykese z kapely Bring Me The Horizon. Zpěvák přidal fotku rozbalené krabice, ve které přišla přiložená růžová mušle s číslem 1 ze 13 a pohlednicí podepsanou Fall Out Boy a iniciály všech čtyř členů. Na pohlednici si také můžeme všimnout data 19. ledna 2023, které by mohlo být dnem, kdy se od kompilace Believers Never Die (vol. 2) a skladby „Bob Dylan" z roku 2019 dočkáme nové tvorby. 19. ledna je čtvrtek, který bývá dnem vydávání nové hudby. Dále se objevila věta „love from the otherside", což by mohl být výňatek z některé skladby z budoucího alba, které by teoreticky mohlo či mělo nést název A Homeboy´s Life. Tento příspěvek si můžete prohlédnout na konci článku.

Posledním studiovým albem Američanů je album MANIA, které po odkladu vyšlo 19. ledna 2018. Je stejné datum pouhou náhodou? Album vyšlo před celými dlouhými pěti lety! Jedná se tak o nejdelší pauzu mezi dvěma alby. Dokonce i jejich proslulá pauza mezi roky 2009 od vydání alba Folie à Deux do roku 2013, kdy vydali asi své nejúspěšnější album Save Rock And Roll, na kterém se objevil mimo jiné i Sir Elton John! byla kratší než dnešní čekání, které jak to tak vypadá bude brzy u svého konce.

Kolaborace se zpěvákem Sykesem by nebyla tak úplně od věci, vzhledem k různorodým projektům obou kapel. Ať pod jménem Bring Me The Horizon nebo pod svým, Oli Sykes spoluprácí za poslední roky vydal vskutku bohatě. Mezi nejzajímavější tak patří techno / elektro umělkyně Grimes, zpěvačka Amy LeeEvanescence, beat boxer Rhzel, kytarista Tom Morello, IC3PEAK nebo dokonce Ed Sheeran. Fall Out Boy naopak v dnešní době patří spíše do toho pop-rockovějšího spektra s kolaboracemi s Demi Lovato, Macklemorem, 100 gecs nebo rapperem Wyclef Jeanem. Kombinace punk / soulových vokálů Patricka Stumpa a rockově metalových Sykese by mohla být vskutku spektakulární.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Extravagantní GIRLI se vrací do Česka!
28.03.

Extravagantní GIRLI se vrací do Česka!

Girli vystoupí 16. dubna 2023 v Bike Jesus na ostrově Štvanice v Praze. Special Guest: Louis III Tenhle feministický...


Teri Gender Bender zahraje v Praze sólo
28.03.

Teri Gender Bender zahraje v Praze sólo

Do Česka míří americká zpěvačka Teresa Suárez Cosío, lépe známá pod uměleckým jménem Teri Gender Bender,...


Touche Amore dovolí českým fanouškům nebýt v pohodě
28.03.

Touche Amore dovolí českým fanouškům nebýt v pohodě

21. června se k nám po čtyřech letech vrátí americká post-hardcorová skupina Touché Amoré. Živě zaduní...


Leo Moracchioli aka Frog Leap se k nám vrátí na podzim
28.03.

Leo Moracchioli aka Frog Leap se k nám vrátí na podzim

Rozený rockový bavič, hudební producent, multiinstrumentalista, hvězda YouTube. Tak by se dal popsat Leo Moracchioli, norský...


Rock for People uspořádá warm up party s Less Than Jake
28.03.

Rock for People uspořádá warm up party s Less Than Jake

Stejně jako loni, i letos čekají návštěvníky festivalu Rock for People čtyři plnohodnotné festivalové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Kusy radosti
27.03.

Kusy radosti

» Vypsaná Fixa

Kusy radosti je nové, v pořadí desáté album skupiny Vypsaná fiXa,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru