Příští týden dostaneme první ochutnávku od Fall Out Boy neboli osmé album je na cestě. Uslyšíme i vokály Oli Sykese z Bring Me The Horizon?

Netrpělivě čekáme na novou tvorbu od Bring Me The Horizon, ovšem ještě netrpělivěji čekáme na novinky od Fall Out Boy. Dnes už nemůžeme vyvrátit ani to, co donedávna málokoho z nás napadlo. Projekt, který propojí obě kapely, které s covidovým rozestupem headlinovali na hlavním podiu festivalu Rock For People před desítky tisíc fanoušků.

Již jsme Vás informovali o kryptických zprávách, které jsme si spojili s americkou kapelou. Od té doby lákání na novou hudební éru ovšem pozvedli na absolutně nový level. Kromě příspěvků v novinách, které by pochopil pouze tzv. die-hard fanoušek, poněkud zvláštní webové stránky a nově šíleného videa na YouTube, ve kterém se domníváme, že můžeme zaslechnout krátký úryvek budoucí skladby (viz video 1:40), se se hoši rozhodli rozeslat pohlednice s růžovou mušlí některým svým vybraným fanouškům.

Ovšem v úterý 10. ledna fanoušky ohromil instagramový příspěvek britského frontmana Olivera Sykese z kapely Bring Me The Horizon. Zpěvák přidal fotku rozbalené krabice, ve které přišla přiložená růžová mušle s číslem 1 ze 13 a pohlednicí podepsanou Fall Out Boy a iniciály všech čtyř členů. Na pohlednici si také můžeme všimnout data 19. ledna 2023, které by mohlo být dnem, kdy se od kompilace Believers Never Die (vol. 2) a skladby „Bob Dylan" z roku 2019 dočkáme nové tvorby. 19. ledna je čtvrtek, který bývá dnem vydávání nové hudby. Dále se objevila věta „love from the otherside", což by mohl být výňatek z některé skladby z budoucího alba, které by teoreticky mohlo či mělo nést název A Homeboy´s Life. Tento příspěvek si můžete prohlédnout na konci článku.

Posledním studiovým albem Američanů je album MANIA, které po odkladu vyšlo 19. ledna 2018. Je stejné datum pouhou náhodou? Album vyšlo před celými dlouhými pěti lety! Jedná se tak o nejdelší pauzu mezi dvěma alby. Dokonce i jejich proslulá pauza mezi roky 2009 od vydání alba Folie à Deux do roku 2013, kdy vydali asi své nejúspěšnější album Save Rock And Roll, na kterém se objevil mimo jiné i Sir Elton John! byla kratší než dnešní čekání, které jak to tak vypadá bude brzy u svého konce.

Kolaborace se zpěvákem Sykesem by nebyla tak úplně od věci, vzhledem k různorodým projektům obou kapel. Ať pod jménem Bring Me The Horizon nebo pod svým, Oli Sykes spoluprácí za poslední roky vydal vskutku bohatě. Mezi nejzajímavější tak patří techno / elektro umělkyně Grimes, zpěvačka Amy LeeEvanescence, beat boxer Rhzel, kytarista Tom Morello, IC3PEAK nebo dokonce Ed Sheeran. Fall Out Boy naopak v dnešní době patří spíše do toho pop-rockovějšího spektra s kolaboracemi s Demi Lovato, Macklemorem, 100 gecs nebo rapperem Wyclef Jeanem. Kombinace punk / soulových vokálů Patricka Stumpa a rockově metalových Sykese by mohla být vskutku spektakulární.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem
02.10.

Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem

Dave Matthews Band, často označována jako DMB, je americká rocková skupina, která byla založena v Charlottesville ve Virginii...


Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů
01.10.

Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů

Osmdesáté narozeniny oslaví 23. října zpěvák Václav Neckář. Při této příležitosti vychází komplet...


INSANIA jede podzimní klubové peklo
01.10.

INSANIA jede podzimní klubové peklo

Crossoverová kapela INSANIA, která za GRRRotesky obdržela Cenu Anděl za rockové album roku 2022, zahájí ve čtvrtek...


FOTOreport: Grandson a jeho soundtrack k revoluci
01.10.

FOTOreport: Grandson a jeho soundtrack k revoluci

28.9.2023 do Prahy na svou první headline show dorazil kanadsko-americký zpěvák a hudebník známy pod uměleckým jménem Grandson....


V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího
29.09.

V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího

Poslední zářijové pondělí se v Praze sešli příznivci metalu a rocku v tak trochu netradičních podobách. Všichni...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru