Fall Out Boy pracují na osmém albu, mohlo by vyjít již příští rok! Nebo plánují vánoční překvapení?

Americká pop-punková, v dnešní době spíše pop-rocková kapela Fall Out Boy pilně pracuje na nadcházejícím albu. V jejich domovském Chicagu se začalo bohatě spekulovat především díky výskytu reklamy v tištěném novinovém deníku Chicago Tribune. Jedná se o logo „FOB8" a text „if you build it, they will come" neboli „když to postavíš, oni přijdou", což je reference z filmu Hřiště Snů s Kevinem Costnerem, který v kukuřici staví baseballové hřiště pro duchy zesnulých legendárních hráčů. Jaké je zde pojítko s kapelou je docela nejasné. Obrázky viz pod článkem v galerii.

Kapela za uplynulý rok procestovala celý svět díky Hella Mega Tour s Green Day a Weezer. V červnu na hradeckém festivalu Rock For People zahráli poprvé za svou dlouhou dvacetiletou kariéru konečně i u nás. Kytarista Joe Trohman, který mimo jiné nedávno vydal svou první knihu „None Of This Rocks", se ve svém loňském několika dílovém podcastu „I Hate Myself" zmínil, že kapela je skoro neschopná vytvářet novou hubu mimo koncerty. Valná většina jejich dosavadní hudby byla napsána v autobusech na světových turné, v hotelích nebo na zvukových zkouškách. Výborným příkladem je šesté album American Beauty/American Psycho, které vyšlo nedlouho po jejich velkolepém comebackovém albu Save Rock And Roll. Pánové ho napsali právě na celosvětovém turné k albu, kdy se jim dokonce podařilo složit i jejich asi nejznámější singl „Centuries".

Je nejasné, jakou hudbu od Fall Out Boy můžeme očekávat, vzhledem k obrovské žánrové diverzitě všech čtyř členů a díky většímu experimentování s elektronickou stránkou hudby, kterou bohatě otestovali v posledním albu MANIA, kterému se dostalo smíšených reakcí. Někteří ho milují, jiní to nemůžou ani slyšet. Sám Joe Trohman se zmínil, že nemá jejich sedmé album úplně v lásce, a že mu měli věnovat větší pozornost, místo uspěchaného vyslání do světa.

Jejich alba jsou tradičně v modrém či červeném obalu, kdy červená alba jsou většinou rockovějšího typu a modrá jsou více punk, viz Take This To Your Grave nebo Infinity On High. MANIA bylo fialové, jakožto kombinace obou směrů. Co bude další? Když se podíváme do minulosti na kapely, hudba nepřichází dlouho poté, co se začne spekulovat. Panic! At The Disco a jejich kryptické zprávy dříve tento rok jsou také výborným příkladem, nejen protože obě kapely jsou velkými přáteli. Dočkáme se do pár týdnů, pod stromeček nebo až po novém roce? Jen čas ukáže.


foto Monika Jetelová z Rock For People 2022
zdroj @peachy.stump na Instagramu
 
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem
18.04.

Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem

V pátek 26. dubna v pražském klubu Bike Jesus a o den později v brněnském Kabinetu Múz budeme moci sledovat...


Hudba a tanec opět zaplní pražské ulice a náměstí
18.04.

Hudba a tanec opět zaplní pražské ulice a náměstí

Více než dvě desítky veřejných prostranství v centru i přilehlém okolí hlavního města opět po roce...


Chorobopop na novince nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou
18.04.

Chorobopop na novince nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou

Pod Radhoštěm stále vznikají jedny z nejzajímavějších nahrávek domácí nezávislé scény. Jedním z důkazů je...


První Máj je lásky čas. A mou láskou je core
18.04.

První Máj je lásky čas. A mou láskou je core

Do Prahy přijíždění Francouzi. Vytáhněte bílé vlajky a všechny kroasánty, kvíče a eklíry. Když si to tak vezmeme,...


Samu Haber bude mít svou českou premiéru v pražském Rock Café
17.04.

Samu Haber bude mít svou českou premiéru v pražském Rock Café

Sedmačtyřicetiletý zpěvák a skladatel Samu Haber je mistrem poprockových balad, někdejším frontmanem úspěšné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru