Fall Out Boy pracují na osmém albu, mohlo by vyjít již příští rok! Nebo plánují vánoční překvapení?

Americká pop-punková, v dnešní době spíše pop-rocková kapela Fall Out Boy pilně pracuje na nadcházejícím albu. V jejich domovském Chicagu se začalo bohatě spekulovat především díky výskytu reklamy v tištěném novinovém deníku Chicago Tribune. Jedná se o logo „FOB8" a text „if you build it, they will come" neboli „když to postavíš, oni přijdou", což je reference z filmu Hřiště Snů s Kevinem Costnerem, který v kukuřici staví baseballové hřiště pro duchy zesnulých legendárních hráčů. Jaké je zde pojítko s kapelou je docela nejasné. Obrázky viz pod článkem v galerii.

Kapela za uplynulý rok procestovala celý svět díky Hella Mega Tour s Green Day a Weezer. V červnu na hradeckém festivalu Rock For People zahráli poprvé za svou dlouhou dvacetiletou kariéru konečně i u nás. Kytarista Joe Trohman, který mimo jiné nedávno vydal svou první knihu „None Of This Rocks", se ve svém loňském několika dílovém podcastu „I Hate Myself" zmínil, že kapela je skoro neschopná vytvářet novou hubu mimo koncerty. Valná většina jejich dosavadní hudby byla napsána v autobusech na světových turné, v hotelích nebo na zvukových zkouškách. Výborným příkladem je šesté album American Beauty/American Psycho, které vyšlo nedlouho po jejich velkolepém comebackovém albu Save Rock And Roll. Pánové ho napsali právě na celosvětovém turné k albu, kdy se jim dokonce podařilo složit i jejich asi nejznámější singl „Centuries".

Je nejasné, jakou hudbu od Fall Out Boy můžeme očekávat, vzhledem k obrovské žánrové diverzitě všech čtyř členů a díky většímu experimentování s elektronickou stránkou hudby, kterou bohatě otestovali v posledním albu MANIA, kterému se dostalo smíšených reakcí. Někteří ho milují, jiní to nemůžou ani slyšet. Sám Joe Trohman se zmínil, že nemá jejich sedmé album úplně v lásce, a že mu měli věnovat větší pozornost, místo uspěchaného vyslání do světa.

Jejich alba jsou tradičně v modrém či červeném obalu, kdy červená alba jsou většinou rockovějšího typu a modrá jsou více punk, viz Take This To Your Grave nebo Infinity On High. MANIA bylo fialové, jakožto kombinace obou směrů. Co bude další? Když se podíváme do minulosti na kapely, hudba nepřichází dlouho poté, co se začne spekulovat. Panic! At The Disco a jejich kryptické zprávy dříve tento rok jsou také výborným příkladem, nejen protože obě kapely jsou velkými přáteli. Dočkáme se do pár týdnů, pod stromeček nebo až po novém roce? Jen čas ukáže.


foto Monika Jetelová z Rock For People 2022
zdroj @peachy.stump na Instagramu
 
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl
22.07.

Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl

Sportovní fanoušci znají Alexe Choupenitche jako skvělého šermíře, který v roce 2021 vybojoval na olympiádě...


„Život zdá se sladký,“ je přesvědčena kapela Mig 21.
22.07.

„Život zdá se sladký,“ je přesvědčena kapela Mig 21.

Život zdá se sladký je název nové písničky oblíbené smíchovské skupiny Mig 21. Hudbu složil kytarista...


Monkey Business zpívají o dámě na kolejích, co tě vykolejí
22.07.

Monkey Business zpívají o dámě na kolejích, co tě vykolejí

Svoji klidnější tvář ukazuje skupina Monkey Business v druhém singlu a klipu z chystaného alba Když...


Monstrózní setkání v hlineckém prostředí
21.07.

Monstrózní setkání v hlineckém prostředí

Od roku 2020 žije na české hudební scéně koncertní projekt pod názvem Monster Meeting. Napříč různým...


4. ročník festivalu RockCastle s kapelami zvučných jmen
21.07.

4. ročník festivalu RockCastle s kapelami zvučných jmen

Už počtvrté v řadě se v roce 2024 v zámeckém areálu Moravského Krumlova uskuteční festival...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru