Fall Out Boy pracují na osmém albu, mohlo by vyjít již příští rok! Nebo plánují vánoční překvapení?

Americká pop-punková, v dnešní době spíše pop-rocková kapela Fall Out Boy pilně pracuje na nadcházejícím albu. V jejich domovském Chicagu se začalo bohatě spekulovat především díky výskytu reklamy v tištěném novinovém deníku Chicago Tribune. Jedná se o logo „FOB8" a text „if you build it, they will come" neboli „když to postavíš, oni přijdou", což je reference z filmu Hřiště Snů s Kevinem Costnerem, který v kukuřici staví baseballové hřiště pro duchy zesnulých legendárních hráčů. Jaké je zde pojítko s kapelou je docela nejasné. Obrázky viz pod článkem v galerii.

Kapela za uplynulý rok procestovala celý svět díky Hella Mega Tour s Green Day a Weezer. V červnu na hradeckém festivalu Rock For People zahráli poprvé za svou dlouhou dvacetiletou kariéru konečně i u nás. Kytarista Joe Trohman, který mimo jiné nedávno vydal svou první knihu „None Of This Rocks", se ve svém loňském několika dílovém podcastu „I Hate Myself" zmínil, že kapela je skoro neschopná vytvářet novou hubu mimo koncerty. Valná většina jejich dosavadní hudby byla napsána v autobusech na světových turné, v hotelích nebo na zvukových zkouškách. Výborným příkladem je šesté album American Beauty/American Psycho, které vyšlo nedlouho po jejich velkolepém comebackovém albu Save Rock And Roll. Pánové ho napsali právě na celosvětovém turné k albu, kdy se jim dokonce podařilo složit i jejich asi nejznámější singl „Centuries".

Je nejasné, jakou hudbu od Fall Out Boy můžeme očekávat, vzhledem k obrovské žánrové diverzitě všech čtyř členů a díky většímu experimentování s elektronickou stránkou hudby, kterou bohatě otestovali v posledním albu MANIA, kterému se dostalo smíšených reakcí. Někteří ho milují, jiní to nemůžou ani slyšet. Sám Joe Trohman se zmínil, že nemá jejich sedmé album úplně v lásce, a že mu měli věnovat větší pozornost, místo uspěchaného vyslání do světa.

Jejich alba jsou tradičně v modrém či červeném obalu, kdy červená alba jsou většinou rockovějšího typu a modrá jsou více punk, viz Take This To Your Grave nebo Infinity On High. MANIA bylo fialové, jakožto kombinace obou směrů. Co bude další? Když se podíváme do minulosti na kapely, hudba nepřichází dlouho poté, co se začne spekulovat. Panic! At The Disco a jejich kryptické zprávy dříve tento rok jsou také výborným příkladem, nejen protože obě kapely jsou velkými přáteli. Dočkáme se do pár týdnů, pod stromeček nebo až po novém roce? Jen čas ukáže.


foto Monika Jetelová z Rock For People 2022
zdroj @peachy.stump na Instagramu
 
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Judas Priest se vrací do České Republiky
05.06.

Judas Priest se vrací do České Republiky

Dorazí se svou „Metal Masters 2024" tour do pražské O2 Arény 29. března 2024 a potěší tak své...


Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru
05.06.

Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru

Mezinárodně uznávaná hudební skupina Il Volo si konečně naplánovala zastávku v Čechách. Její první pražský koncert...


Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně
04.06.

Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně

Vygradovaná, melodická, silně emotivní, Takový je nový singl kapely Jelen s názvem Touha a pláč, jehož vyznění...


Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem
04.06.

Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem

Legendy amerického glam metalu Mötley Crüe se poprvé od roku 2009 vrátili do Česka v rámci...


Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze
04.06.

Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze

Britská skupina Kosheen se letos opět vydala na turné a jeho začátek byl naplánován na 3.6. v Praze. Letní scéna...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru