Dočkáme se nového alba ještě před dlouho očekávaným návratem Bring Me The Horizon do Prahy?

Dočkáme se nového alba ještě před dlouho očekávaným návratem Bring Me The Horizon do Prahy? Odpověď je spíše ne. Bohužel koronavirus zapříčinil i tuto špatnou zprávu.

Začátkem roku 2020, ještě před vypuknutí pandemie a krátce po tom, kdy Bring Me The Horizon, se svým albem Amo, ovládli festival Rock For People, kapela oznámila několik zvláštních zpráv. Do titulků se dostala zpráva, že možná nikdy už nevydají žádné album. Což se ovšem světu nelíbilo. Krátce poté ovládli titulky svým plánem, vydat ne jedno, ale hned čtyři EP v průběhu jednoho roku. Oliver Sykes to komentoval: „Nejedná se o EP, ale ani ne o album o 15 skladbách. Chci, aby každé mini-album bylo o 6-8 nových písních. " Každé EP mělo vyjít pod jedním jménem, POST HUMAN. Zároveň každé jednotlivé EP by mělo mít jiný vibe a žánr. Členové několikrát zmínili EP zaměřené na elektro EDM hudbu, metalové album i klasický rock. Dočkali jsme se? Ne. Tedy z části ano.

Album POST HUMAN: SURVIVAL HORROR, první ze čtyř slíbených, vyšlo koncem roku 2020. Obsahuje skladby jako „Teardrops", kterou dodnes můžete slyšet i v českých rádiích, „Kingslayer" s japonskou dívčí kapelou BABYMETAL, „1x1" na které světu představili Nova Twins, „OBEY", na které se objevil mladý Yungblud, nebo „One Day the Only Butterflies Left Will Be in Your Chest as You March Towards Your Death" se zpěvačkou Amy Lee Evanescence. Právě skladba s Amy Lee ukončuje SURVIVAL HORROR a zároveň by měla navazovat na druhou část projektu Post Human. Celé EP mělo větší úspěch, než se dalo očekávat. Vrátili se v něm ke svým tvrdším kořenům a oživili je novým elektro zvukem, se kterým experimentují. Tento experiment má na svědomí především Jordan Fish, multiinstrumentalista a producent, který se ke kapele přidal v roce 2012.

Album Amo v roce 2019 kapelu přiblížilo mainstreamu, svým místy jemným rockem, a dokonce EDM na skladbě „Nihilist Blues". Od té doby se mainstream více otevírá těžší a experimentálnější hudbě a množství umělců se nechává Bring Me The Horizon inspirovat. Jsou jimi například americký rapper Machine Gun Kelly, který s kapelou vydal skladbu „maybe", britský zpěvák Ed Sheeran, který řekl že není proti vydání metalového alba a nedlouho na to s kapelou vydal tvrdší remix své skladby „Bad Habbits". V budoucnu se můžeme těšit na několik zajímavých kolaborací. Fish zmínil možné spolupráce s frontmanem My Chemical Romance, Gerardem Wayem,Paramore, zpěvačkou Willow či s kapelou Glassjaw.

V nedávné době frontman Sykes spolupracoval s ruskou elektronickou hudební skupinou IC3PEAK, na skladbě „VAMPIR", se zpěvačkou Olivia O´Brien na skladbě „No More Friends", s POORSTACY v písni „Knife Party", či se známým kytaristou Tomem Morellem, se kterým vydali skladbu „Let´s Get The Party Started". Tento rok stihli vydat se zpěvačkou Singrid jemnou píseň „Bad Life", s rapperem Masked Wolf skladbu „Fallout" a jako čistě svou, začátkem července konečně vydali skladbu „sTraNgeRs".

Jedná se tak již o druhou skladbu, která by se měla objevit na pokračování série POST HUMAN. První skladbou je „DiE4u", která vyšla v září 2021. Vibe druhého dílu bude nejspíše podobný tomu prvnímu. Očekáváme chytlavé refrény a znovuzrozené emo. Je jisté, že 4 EP v jednom roce se definitivně nedočkáme, ale druhá část by možná mohla být brzy venku. 2023? Nejsou žádná data, ale brzy před sebou Bring Me The Horizon mají dlouho očekávané evropské turné, které bylo několikrát přesunuto. Vzhledem k rozvolněným až neexistujícím koronavirovým opatřením ve světě, kapela se v průběhu roku nezastavila, a vystupuje na množství festivalů. Poprvé se také představili jako headliner legendárního britského festivalu Reading & Leeds.

Za zmínku také stojí víkend s Bring Me The Horizon na Maltě. Kam přiletělo množství fanoušků z celého světa. Kapela nezklamala DJským setem, kde fanoušci mohli poprvé slyšet již zmíněnou novou skladbu „sTraNgeRs". Dále předvedli nejen svůj typický set, plný písní z posledních několika alb, ale také vzpomínkový večer plný tvrdých metalových skladeb ze svých začátků. Kapela skutečně jede na plné obrátky, a proto se vskutku nedivíme, že se nová tvorba trošičku zasekla.

Slovy nejen frontmana Sykese, ale i Fishe a basisty Matta Keana: „Proces čtyř EP je složitější, než jsme čekali. Obzvláště teď když se svět vzpamatovává z koronaviru a my jsme skoro každý víkend na jiném festivalu. Místo jednoho roku to možná potrvá pět let, ale jednoho dne vše vyjde. Stále na druhém+ EP pracujeme. Možná mezitím vydáme skladby ze třetího a čtvrtého, ale nechceme vydávat vše najednou, ať máme čas nové skladby světu živě zahrát postupně."

My se na kapelu můžeme těšit ve sportovní hale Fortuně v pražských Holešovicích již začátkem příštího února. Konkrétně tedy 7.2.2023, kdy je budou doprovázet kapely A Day To Remember a Lorna Shore. Tato akce je již dlouho beznadějně vyprodaná. Kapela určitě předvede spektakulární show, kterou nikdo z nás dlouho nezapomene. Mnozí si odneseme vzpomínky v podobě modřin a rozmazaného make-upu.

Děkujeme Prudence za upřesnění několika faktů a spolupráci na tomto článku. 

GALERIE

Související obsah:

» Bring Me the Horizon na festivalu Rock for People   (David Malý, 09. 07. 2019)
» Bring Me the Horizon si dál hrají s elektronikou   (David Malý, 15. 01. 2021)
» Bring Me The Horizon přece jen přijedou a berou s sebou vzácné hosty   (David Malý, 13. 10. 2021)
» Bring Me The Horizon a jejich nečekané novinky   (Martina Sládková, 17. 03. 2022)
» Pierce The Veil jsou po šesti letech zpět s novou peckou!   (Natálie Havelková, 01. 09. 2022)
» Co právě vyšlo a na co se brzy můžeme těšit?   (Natálie Havelková, 31. 08. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Devadesátkový punkrock se vrací! Zebrahead si zabírají Futurum Music Bar
03.02.

Devadesátkový punkrock se vrací! Zebrahead si zabírají Futurum Music Bar

Opakované volání po kalifornském devadesátkovém punkrocku bylo vyslyšeno a tady je! Koncem února, konkrétně...


Respekt vinyl tour 2023 zahájené, místem první zastávky hardrockové Dogy se staly Hořovice
02.02.

Respekt vinyl tour 2023 zahájené, místem první zastávky hardrockové Dogy se staly Hořovice

České hudební mapy jsou opět o několik pevných termínů velkých koncertů bohatší. Karvinská Doga odstartovala...


Let It Roll Winter se vrací po třech letech, Karlín vymění za Letňany
02.02.

Let It Roll Winter se vrací po třech letech, Karlín vymění za Letňany

Milovníci elektronické taneční hudby se po tříleté pauze letos dočkají. Poslední únorový víkend...


Isaac Anderson vyprodal Rock Café!
02.02.

Isaac Anderson vyprodal Rock Café!

V pondělí 30. ledna bylo v Rock Café vyprodáno díky zpěvákovi Isaacu Andersonovi, který je momentálně...


Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka
01.02.

Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 zveřejnily výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie. Ty nastiňují, jak by mohly...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru