Dva zářijové dny nabité nejen hudbou, to je Vinobraní a Kreans Ostrovní festival v Litoměřicích

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny, ale festivalová sezóna zdaleka nekončí. Ani v září nebude o zajímavé akce nouze. Ještě před nástupem astronomického podzimu můžete vyrazit do Litoměřic. 20. a 21. září se tu koná tradiční Vinobraní. Kromě ochutnávek vín a oblíbeného burčáku zaplní náměstí desítky stánků s občerstvením a řemeslnými výrobky. K vidění budou rytířské souboje, taneční vystoupení, ukázky dravých ptáků, budete mít možnost seznámit se s katovským řemeslem. Chybět nebude divadlo pro děti a bohatá hudební produkce. V sobotu do města přijede sám Karel IV., aby zhodnotil letošní úrodu vína.

Hlavní program se odehraje před radnicí na Mírovém náměstí. V pátek tu zahraje Cimbálová muzika Dušana Kotlára, vystoupí mimo jiné také Spirituál kvintet. Dominikánské náměstí bude celé páteční odpoledne patřit pohádkovým divadelním představením. Nově letos vznikne scéna také na Lodním náměstí, kterou v pátek ovládnou rockeři – kapely Duben v Pešti, DTR a místní coverová formace The Bigbošs. V sobotu se uskuteční slavnostní historický průvod, po kterém zazpívají Andrea Moravcová, Josef Fečo a Michaela Kulhavá, vítězové pěvecké soutěže Little Star 2013 – i Litoměřice mají talent. Přijede kapela DOCUKU, večer prostranství před radnicí roztančí Petr Kotvald a následně program na hlavním pódiu uzavře revivalové seskupení Kroky Michala Davida. Dominikánské náměstí se celé sobotní odpoledne a večer ponese v synkopickém rytmu jazzu. Vystoupí na příklad Eva Emingerová, Louis Armstrong – revival nebo Swing Quartet Bohemia. Nezávislou scénu na Lodním náměstí zaplní taneční sety připravené několika DJs.

Na litoměřické Vinobraní v sobotu 21. září navazuje pátý ročník Kreans Ostrovního festivalu. Na Střeleckém ostrově se můžete těšit na Peter Bič Project, Rybičky 48, Wohnout, Xindla X nebo Pražský výběr. Druhou stage zaberou Djs – Martin Frank, Michael C, Chris Sadler a další. Součástí festivalu je také Swis Cup konaný v místním skate parku, jehož pořadatelem je online skate&board obchod swis-shop.cz.

Skvělou zprávou je, že i letos je pro všechny návštěvníky Vinobraní vstup zcela zdarma. Vstupenky na Kreans Ostrovní festival jsou v předprodeji za 190 Kč, na místě si stokorunu připlatíte. Zajímavostí je služba SMS ticket – pomocí SMS v hodnotě 50 Kč si rezervujete vstupenku, 150 Kč doplatíte na místě. 


GALERIE

Související obsah:

» Kreans Ostrovní festival s Kabáty   (Joe Stramr, 02. 08. 2012)
» Festival Kreans se po roce vrací na Střelecký ostrov   (Karel Souček, 04. 05. 2013)
» Ostrovní festival s fiXou, Waldou a Wohnouty   (Joe Stramr, 15. 02. 2013)
» Kreans Ostrovní festival myslí i na charitu   (Joe Stramr, 19. 08. 2012)
» Do Litoměřic, na vinobraní, naposledy letos na Kabát   (Joe Stramr, 22. 09. 2012)
» Kabáti uzavřeli Ostrovní festival v Litoměřicích i celou letní open sezónu   (Joe Stramr, 24. 09. 2012)
» Peter Bič Project představuje třetí, tentokrát romantický singl   (Karel Souček, 16. 04. 2013)
» Homola Honza   (Karel Souček, 02. 01. 2013)
» Horký singl od Wohnoutů   (David Malý, 11. 08. 2013)
» Pražský výběr se nachází ve fázi lehkosti, ve znamení smíření   (Karel Souček, 28. 03. 2013)
» Rybičky 48 natočily na dovolené videoklip   (Petr Škrabánek, 01. 05. 2013)
» Silná láska striptérky Anny - 1. animovaný klip Rybiček 48   (Lukáš Vlasák, 11. 06. 2013)
» Walda Gang   (Joe Stramr, 03. 10. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
30.04.

Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny

Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné s názvem The Run For Your...


Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou
30.04.

Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou

Legendární Katapult s frontmanem Oldou Říhou slaví letos nádherné padesáté narozeniny. K tomuto...


Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze
30.04.

Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze

Pravděpodobně největší koncertní metalová událost tohoto roku je za námi. Behemoth nekompromisně zválcovali Prahu....


Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu
29.04.

Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu

Festival Brod 1995 zve již podvanácté do Českého Brodu na pestrý mix nejrůznějších žánrů i pověstnou...


Papa V Perpetua a jeho ghoulové míří do Prahy
29.04.

Papa V Perpetua a jeho ghoulové míří do Prahy

Švédská progresivně rocková parta Ghost se chystá na svůj šestý koncert v České republice. Po třech letech...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru