Černý stíny se vymykají obvyklé tvorbě Xindla X

Křehká, poetická balada Černý stíny písničkáře Xindla X  původně vznikla jako elektronická skladba. „I když jsem tu písničku měl rád, pořád jsem měl dojem, že jí něco chybí. A pak jsme si ji jednou s Honzou Steinsdörferem zkusili zahrát jen s klavírem a najednou začala házet úplně nové emoce," popisuje zpěvák. Po singlech Smíšený pocity a Cash jde o další předzvěst nové desky.     

„Je to pro mě píseň o slovech, která nejdou vzít zpátky a o citech, které to, co nejde vzít zpátky, překonávají," popisuje Xindl X. Že se nejnovější skladba vymyká obvyklé tvorbě a představuje něco výjimečného si myslí také režisér videoklipu Petr Lexa. „Přiznám se, že když mi poprvé Ondra posílal Černý stíny k poslechu, zrovna jsem jel někde v noci v autě, pustil jsem si je a po chvíli jsem musel zastavit, jak mě to dojalo. Je to za mě jedna z nejsilnějších písniček, kterou Ondra napsal."    Režisér a frontman kapely SLZA proto neodmítl nabídku vizuálně ztvárnit píseň Černý stíny. Ačkoli to bylo produkčně náročnější, rozhodli se Petr Lexa pro natáčení v noci a do hlavních rolí obsadil na přání Xindla X Veroniku Khek Kubařovou a Matouše Rumla. „Oba byli skvělí. Je to pro mě vždycky radost a další velká zkušenost moct v rámci klipů režírovat takhle úžasné herce," popisuje Lexa.     

Veroniku plánoval Ondřej Ládek oslovit už od doby, kdy spolu soutěžili ve Stardance, ale čekal na vhodnou příležitost. „Kdysi jsem trochu záviděla Matoušovi, že hrál Ondrovi v klipu, tak mám radost, že jsme si u Ondry zahráli oba spolu. A že kromě StarDance nás všechny tři bude spojovat ještě něco dalšího. Zrovna tahle píseň mi přijde něčím úplně nová. Je křehká a citlivá," říká oblíbená herečka.     

Matouš Ruml v jeho videoklipu hraje dokonce podruhé. „S Ondřejem se známe dlouho a vždy jsem ho obdivoval nejen jako výborného zpěváka a interpreta, ale také jako skvělého textaře. Proto mě hned lákala nabídka zahrát si v dalším jeho videoklipu, který má trochu jiný odstín a náladu, než jakou bychom třeba čekali," myslí si Ruml, který se objevil už ve videoklipu k megahitu Anděl.    

Xindl X je momentálně na klubovém turné napříč republikou u příležitosti 15 let na scéně a také 15. výročí od vydání první desky Návod na čtení manuálu, která zcela poprvé vychází i na vinylu. Turné odstartovalo koncertem v Praze a pokračuje do Brna (8.11.), Plzně (10.11.), Mladé Boleslavi (11.11.), Krnova (17.11.), Vysokého Mýta (18.11.), Bratislavy (23.11.), Nového Mesta nad Váhom (24.11.) a Košic (25.11.). Jako host vystoupí skupina Crossband.
Foto: Dalibor Konopáč
GALERIE

Související obsah:

» Užít si skutečnost. Zn. Praxe relativity   (Joe Stramr, 05. 10. 2012)
» Lá$ka Xindla X   (David Malý, 10. 10. 2012)
» Písničkář Xindl X nám pěkně rozkvetl   (Karel Souček, 14. 05. 2014)
» Xindl X si odskočil do Španělska a složil trochu smutné a trochu veselé album Sexy Exity   (Petr Škrabánek, 10. 11. 2018)
» Proč si kupovat věci, které nepotřebujeme, za peníze, které nemáme?   (Karel Souček, 21. 06. 2023)
» Xindl X na Plovárně předvedl, jak číst Manuál   (Alice S., 21. 09. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel
04.12.

7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel

Před téměř čtyřmi dekádami nazpívala Hana Hegerová píseň Michala Horáčka Gabriel. Nyní přichází s volným pokračováním...


Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu
04.12.

Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu

K nejkultovnějším kytarovým kapelám 90. let bezesporu patřila frýdeckomístecká Prouza. Dnešní padesátníci...


Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show
03.12.

Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show

Nottinghamský rodák Isaac Anderson se 1. 12. vrátil znovu do Prahy, kde tentokrát pro své fanoušky vystoupil v MeetFactory....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru