Brzdí nás zpěvák, říká baskytarista System Of A Down

Baskytarista Shavo Odadjian v sérii příspěvků na své oficiální Facebook stránce velmi kategoricky uvedl, že v kapele System Of A Down je hlavní brzdou zpěvák Serj Tankian. A má to tak být už od samotné pauzy, kterou si SOAD naordinovali v roce 2006. Serj Tankian se ihned střemhlav vrhl do několika různých projektů a jeho pracovní entuziasmus mu vydržel až do současnosti. Stihl vydat celkem pět studiových alb, včetně posledních zářezů v podobě orchestrálního alba Orca a jazzové nahrávky Jazz-Iz-Christ a na muzice spolupracoval i s kolegy Devinem Townsendem, Device, Buckethead nebo Wyclef Jean. Shavo Odadjian pauzu své kapely využil k práci na kapele Achozen, ke spolupráci s Georgem Clintonem a bavil se také jako respektovaný DJ v Los Angeles. V létě 2011 System Of A Down oficiálně oznámili comeback a přestože každoročně odehrají několik koncertů, komentářům o nové desce se vyhýbají obloukem.


Níže si přečtěte volně přeložené příspěvky, které Shavo zveřejnil na Facebooku:

 

Ok, budu k vám upřímný. Není to nikdo z nás (Daron, John nebo Shavo), je to Serj kdo nechce nahrát nové album! Proto nás s tím prosím přestaňte obtěžovat! Prostě jen čekáme na SERJe! Možná mě bude nenávidět za to, že jsem prozradil pravdu, ale musel jsem. Snažíme se prosadit nové album, jen naše snaha neprochází přes Serjova pravidla. Je to docela vtipné, když jsme založili kapelu spolu a on nás teď brzdí. Myslím, že bychom měli vydat další album, ne? Alespoň já si to myslím. Jsem připraven vydat nové album s někým, kdo CHCE být zpěvákem System Of A Down. Ne s někým, koho musíme prosit o to, aby jím byl. Co myslíte, že máme dělat? Nezapomeňte, že nás brzdí už 7 let! Chcete na další desku čekat dalších 5 let? Nebo máme vydat desku bez Serje? Poraďte nám!

Nechci udělat desku bez něho...ale když se k nám nechce přidat? Máme my tři jen sedět a čekat? To se mi nelíbí! Chtěl bych poprosit všechny naše fanoušky po celém světě včetně Brazílie, aby nám řekli, co si myslí. Bez System Of A Down? Nebo System Of A Down s novým zpěvákem, který by mohl být stejně dobrý, ne-li dokonce lepší? Plus nové písně a nová turné? Prosím, řekněte mi svůj názor lidi. System Of A Down raději s žádným zpěvákem, nebo s někým kdo bude zpěvákem rád? Vy rozhodněte, protože já jsem zmatený.

Nechci Serje urazit... Pokud chce být v kapele, tak budeme jen rádi, ale pokud nechce? Co od nás tří očekává? My opravdu hodně chceme udělat novou desku. Přál bych si, aby byl Serj pro, ale pokud nebude, tak půjdu a nahraju album System Of A Down bez něj! Jsem fakt naštvaný, že na kapelu takhle kašle, ale musíme něco dělat, abychom tuto skvělou kapelu udrželi naživu! Souhlasíte?
"


Na tyto zprávy reagovala i oficiální stránka kapely System Of A Down, kde bylo potvrzeno, že výše zmíněné komentáře opravdu psal Shavo Odadjian. Reakce vypadala takto:


Dnes Shavo zveřejnil několik komentářů na jeho osobní stránce, ale jeho názory se neslučují s kapelou jako kolektivem. Tyto příspěvky byly zavádějící a byly napsány na základě jeho špatného období. Aby bylo jasno, kapela System Of A Down ve složení Serj, Daron, Shavo a John odehraje všechny domluvené koncerty. Respektujeme muziku SOAD, a i přestože jsme se nedomluvili na konkrétním časovém plánu pro nové album, všichni věříme, že když budou všichni čtyři společně na cestách, opět se stmelí a fanoušci si koncerty užijí."

Zbývá jen dodat, že většina reakcí na Odadjianovy příspěvky byly odmítající. System Of A Down bez Serje by už nebyli System Of A Down, znělo z tábora fanoušků.

 


Související obsah:

» Pohled pod pokličku Systému aneb Cesta z Prahy do Prahy část I.   (David Malý, 26. 02. 2013)
» Pohled pod pokličku Systému aneb Cesta z Prahy do Prahy část II.   (David Malý, 27. 02. 2013)
» Pohled pod pokličku Systému aneb Cesta z Prahy do Prahy (část III.)   (David Malý, 06. 03. 2013)
» System of a Down přijedou do Prahy!   (Ondra Kocáb, 25. 01. 2013)
» Hypnotize a poslední výstřel systému   (Marek Odehnal, 29. 08. 2012)
» Serj Tankian exploduje zítra v Lucerně   (Joe Stramr, 23. 10. 2012)
» Rok Serje Tankiana   (David Malý, 03. 05. 2013)
» Harakiri nemusí být sebevražda   (Monika Blochová, 28. 08. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Celovečerní dokument tata_bojs.doc nabídne originální pohled na kapelu z Hanspaulky
27.05.

Celovečerní dokument tata_bojs.doc nabídne originální pohled na kapelu z Hanspaulky

Režisér a scenárista Marek Najbrt, držitel čtyř Českých lvů, dokončil celovečerní dokument o legendární...


Sofian Medjmedj nečekaně natočil novou desku Portimão
27.05.

Sofian Medjmedj nečekaně natočil novou desku Portimão

Jeden z nejvýraznějších mladých tváří české hudební scény, zpěvák a songwriter Sofian Medjmedj,...


Houslistka Lindsey Stirling přiveze své jedinečné vystoupení do Prahy
27.05.

Houslistka Lindsey Stirling přiveze své jedinečné vystoupení do Prahy

Světoznámá houslistka Lindsey Stirling vystoupí v O2 universu 9. října 2024. Koncert nabídne nezapomenutelnou kombinaci...


Duo Confetti přivezlo do Prahy americký cirkus
27.05.

Duo Confetti přivezlo do Prahy americký cirkus

Těžko soudit, co je dnes lidmi považováno za standardní koncert. Po pondělní show Confetti v Café V lese však...


Na Labefest se mohou těšit Renáta a Božena
26.05.

Na Labefest se mohou těšit Renáta a Božena

Smetanovo nábřeží pod děčínským zámkem na konci května, konkrétně 31. 5. a 1. 6., opět přivítá Labefest....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru