Brzdí nás zpěvák, říká baskytarista System Of A Down

Baskytarista Shavo Odadjian v sérii příspěvků na své oficiální Facebook stránce velmi kategoricky uvedl, že v kapele System Of A Down je hlavní brzdou zpěvák Serj Tankian. A má to tak být už od samotné pauzy, kterou si SOAD naordinovali v roce 2006. Serj Tankian se ihned střemhlav vrhl do několika různých projektů a jeho pracovní entuziasmus mu vydržel až do současnosti. Stihl vydat celkem pět studiových alb, včetně posledních zářezů v podobě orchestrálního alba Orca a jazzové nahrávky Jazz-Iz-Christ a na muzice spolupracoval i s kolegy Devinem Townsendem, Device, Buckethead nebo Wyclef Jean. Shavo Odadjian pauzu své kapely využil k práci na kapele Achozen, ke spolupráci s Georgem Clintonem a bavil se také jako respektovaný DJ v Los Angeles. V létě 2011 System Of A Down oficiálně oznámili comeback a přestože každoročně odehrají několik koncertů, komentářům o nové desce se vyhýbají obloukem.


Níže si přečtěte volně přeložené příspěvky, které Shavo zveřejnil na Facebooku:

 

Ok, budu k vám upřímný. Není to nikdo z nás (Daron, John nebo Shavo), je to Serj kdo nechce nahrát nové album! Proto nás s tím prosím přestaňte obtěžovat! Prostě jen čekáme na SERJe! Možná mě bude nenávidět za to, že jsem prozradil pravdu, ale musel jsem. Snažíme se prosadit nové album, jen naše snaha neprochází přes Serjova pravidla. Je to docela vtipné, když jsme založili kapelu spolu a on nás teď brzdí. Myslím, že bychom měli vydat další album, ne? Alespoň já si to myslím. Jsem připraven vydat nové album s někým, kdo CHCE být zpěvákem System Of A Down. Ne s někým, koho musíme prosit o to, aby jím byl. Co myslíte, že máme dělat? Nezapomeňte, že nás brzdí už 7 let! Chcete na další desku čekat dalších 5 let? Nebo máme vydat desku bez Serje? Poraďte nám!

Nechci udělat desku bez něho...ale když se k nám nechce přidat? Máme my tři jen sedět a čekat? To se mi nelíbí! Chtěl bych poprosit všechny naše fanoušky po celém světě včetně Brazílie, aby nám řekli, co si myslí. Bez System Of A Down? Nebo System Of A Down s novým zpěvákem, který by mohl být stejně dobrý, ne-li dokonce lepší? Plus nové písně a nová turné? Prosím, řekněte mi svůj názor lidi. System Of A Down raději s žádným zpěvákem, nebo s někým kdo bude zpěvákem rád? Vy rozhodněte, protože já jsem zmatený.

Nechci Serje urazit... Pokud chce být v kapele, tak budeme jen rádi, ale pokud nechce? Co od nás tří očekává? My opravdu hodně chceme udělat novou desku. Přál bych si, aby byl Serj pro, ale pokud nebude, tak půjdu a nahraju album System Of A Down bez něj! Jsem fakt naštvaný, že na kapelu takhle kašle, ale musíme něco dělat, abychom tuto skvělou kapelu udrželi naživu! Souhlasíte?
"


Na tyto zprávy reagovala i oficiální stránka kapely System Of A Down, kde bylo potvrzeno, že výše zmíněné komentáře opravdu psal Shavo Odadjian. Reakce vypadala takto:


Dnes Shavo zveřejnil několik komentářů na jeho osobní stránce, ale jeho názory se neslučují s kapelou jako kolektivem. Tyto příspěvky byly zavádějící a byly napsány na základě jeho špatného období. Aby bylo jasno, kapela System Of A Down ve složení Serj, Daron, Shavo a John odehraje všechny domluvené koncerty. Respektujeme muziku SOAD, a i přestože jsme se nedomluvili na konkrétním časovém plánu pro nové album, všichni věříme, že když budou všichni čtyři společně na cestách, opět se stmelí a fanoušci si koncerty užijí."

Zbývá jen dodat, že většina reakcí na Odadjianovy příspěvky byly odmítající. System Of A Down bez Serje by už nebyli System Of A Down, znělo z tábora fanoušků.

 


Související obsah:

» Pohled pod pokličku Systému aneb Cesta z Prahy do Prahy část I.   (David Malý, 26. 02. 2013)
» Pohled pod pokličku Systému aneb Cesta z Prahy do Prahy část II.   (David Malý, 27. 02. 2013)
» Pohled pod pokličku Systému aneb Cesta z Prahy do Prahy (část III.)   (David Malý, 06. 03. 2013)
» System of a Down přijedou do Prahy!   (Ondra Kocáb, 25. 01. 2013)
» Hypnotize a poslední výstřel systému   (Marek Odehnal, 29. 08. 2012)
» Serj Tankian exploduje zítra v Lucerně   (Joe Stramr, 23. 10. 2012)
» Rok Serje Tankiana   (David Malý, 03. 05. 2013)
» Harakiri nemusí být sebevražda   (Monika Blochová, 28. 08. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru