Pohled pod pokličku Systému aneb Cesta z Prahy do Prahy (část III.)

V minulých dílech jsme si krátce připomenuli kariéru System Of A Down od roku 1998 do roku 2013 a aktivity zpěváka Serje Tankiana od oznámení pauzy v roce 2006. Zbývá nám podívat se, co ve stejném časovém úseku prováděli bubeník John Dolmayan, kytarista Daron Malakian a basákShavo Odadjian. Ostatní muzikanti pracují kromě hudby na různých dílčích činnostech, a ani hudební aktivita není příliš celistvá a srozumitelná. Často se pánové i úplně ztratí z očí veřejnosti a užívají si rodinných a osobních záležitostí. Některé roky tudíž mohou být chudší než ostatní.

2006

John Dolmayan byl prestižním magazínem DRUM! Magazine jmenován jako Bubeník roku.

Květen - Shavo Odadjian společně s rapperem The RZA ze skupiny Wu-Tang Clan založil experimentální hip-hopový projekt Achozen.

1. prosince - Shavo s Achozen odehrává první koncert.

Shavo při účasti SOAD na Ozzfestu nakreslil mozaiku o 27 abstraktních obrazech, která pak visela v průběhu koncertu jako plachta za bicími.

V roce 2006 se všichni členové System Of A Down objeví v úspěšném dokumentu Screamers, kde s kapelou hrají v Evropě a Americe, a upozorňují na hrůzy moderní genocidy, která začala v roce 1915 v Arménii.

2007

John Dolmayan spolupracuje při nahrávání debutového alba Serje Tankiana nazvaného Elect The Dead.

27. a 28. dubna - John odehrává dva koncerty s kapelou Tool.

15. května - Shavo Odadjian oznamuje, že bude režírovat první videoklip z alba Build a Nation kapely Bad Brains. Kromě toho začíná spolupracovat se skladatelem Hansem Zimmerem na muzice k filmu Babylon A.D.. Společně složili písně A Single Moment, Foreshadow, Blade Runner 0.8., Rollin DissgEyes, Build Your Enemies, Digital Slaps a Immaculate.

Květen - John Dolmayan se (pravděpodobně) oženil se svou přítelkyní. Není známo její jméno, ale pár se zná minimálně dva roky.

27. září - Začíná nahrávání debutového alba Scars On Broadway ve složení Daron Malakian, John Dolmayan, Danny Shamoun (klávesy), Dominic Cifarelli (baskytara) a Franky Perez (kytara).

30. listopadu - John otvírá svůj on-line shop s komiksy TorpedoComics.com.

11. prosince - Vychází album 8 Diagrams skupiny Wu-Tang Clan.Shavo Odadjian hraje v písních Unpredictable a Starter.

2008

Na začátku roku Shavo Odadjian zakládá UrSession, což je virtuální online web pro umělce všech stylů a podob po celém světě. Jedná se o takový "umělecký koutek", kam každý může nahrát jakýkoliv svůj výtvor a prezentovat tak své umění.

28. března - Na MySpace je k poslechu první singl z alba Scars On Broadway, They Say.

22. dubna - Vychází první singl projektu Achozen s názvem Deuces.

27. června - Na Yahoo! Music zveřejněn videoklip k písni They Say.

24. července - Byl zveřejněn teaser na debut Scars On Broadway.

29. července - vychází eponymní debutové album Scars On Broadway. V Billboardu bylo nejvýše na 17. místě, lépe si vedlo pouze ve Finsku, kde dosáhlo na 14. příčku. Do první dvacítky už se nedostalo nikde na světě, přesto desku kritici poměrně chválí. Do dubna 2010 se prodalo na 83 tisíc kusů.

28. srpna - První singl Deuces Odadjianova projektu Achozen zazněl při představení francouzsko-amerického science-fiction filmu Babylon A.D..

Září - Shavo Odadjian hraje na kytaru v The Tonight Show with Jay Leno, spolu s funk/soul/rockovým zpěvákem Georgem Clintonem. Spolupracoval i na jeho albu George Clinton and His Gangsters of Love, stejně jako např. The RZA, John Frusciante nebo Carlos Santana.

5. září - Na MySpace se objevil teaser na videoklip World Long Gone. Videoklip vychází o tři dny později na Yahoo! Music.

Říjen - Daron Malakian náhle ukončuje turné a všechna vystoupení na podporu alba Scars On Broadway. Odůvodňuje to tím, že necítí potřebné nadšení a že ho srdce na turné netáhne. Po tomto prohlášení se na rok stáhne a není o něm ani vidu, ani slechu.

2009

27. ledna - Vychází album The RZA Presents: Afro Samurai Ressurection OST, což je druhá kompilace soundtracků pro televizní seriál Afro Samurai. Na písni Dead Birds Shavo Odadjian spolupracoval s hip-hoperem Sunz of Man.

27. února - Shavo Odadjian získal cenu Community Hero Award, která skládá poctu jeho vynikající práci, díky které se stal vzorem pro mladou generaci arménsko-amerických obyvatel. Odadjian byl nominován dětmi z této komunity. Během děkovného projevu muzikant poukázal na aktivní přístup k lokální komunitě, což je podle jeho slov velmi důležité. Během projevu padla slova: "Pokud má někdo hlas v dnešní společnosti, měl by jej používat spravedlivě a laskavě".
Shavo pak v diskuzi ohledně osobní vazby k získané ceně řekl: "Je to lepší, než vyhrát Grammy. Grammy je jen průmysl, je to korporace. Toto je cena od dětí. Toto je důkazem určité odlišnosti. Nejlepší věcí na světě je, když si někdo všimne, že existují určité rozdíly. Byl to úžasný pocit, a já vím, odkud přišel. Nominovaly mě děti, to je na tom to nejlepší".

Červen - John Dolmayan zakládá kapelu Indicator

22. července - Indicator odehráli svůj první koncert v klubu The Bitter End v New Yorku. Spolu s nimi v klubu hráli i Scars On Broadway. Indicator plánují nahrávání debutového alba Have We Gone Too Far?.

Srpen - Scars On Broadway ve složení Dolmayan, Perez, Shamoun, Cifarelli cestují do Iráku, kde odehrají několik koncertů v amerických bojových základnách. Setlist se skládá z různých coverů, ale i několika písní SoB. Po tomto turné Franky Perez na Twitteru zveřejňuje, že jde jamovat do studia s Daronem. To bylo vůbec poprvé od cca října 2008, kdy svět o Daronovi něco zaslechl.

Září - Shavo Odadjian oznamuje, že v říjnu doprovodí The RZA na turné po Evropě jako DecompoZeR, což je jeho producentská přezdívka.

8. září - Vychází album Only Built 4 Cuban Linx... Pt. II rappera Raekwona, mj. člena Wu-Tang Clan. Shavo spolupracoval na písních Gihad a Penitentiary.

31. října - Dolmayan, Malakian a Odadjian si společně zahráli na Shavově halloweenské oslavě v The Roxy Theatre v Kalifornii, což bylo vůbec poprvé od ohlášení pauzy, kdy se na pódiu společně potkala 3/4 kapely System Of A Down.

13. listopadu - Odadjianův projekt Achozen zveřejňuje druhý singl Salute/Sacrifice.

20. listopadu - Trojice si společně opět zahrála na charitativním koncertě pro Chi Chenga, baskytaristu Deftones.

2010

2. května - Do Scars On Broadway se vrací Daron Malakian a kapela koncertuje v klubu The Troubadour v Hollywoodu. Dvě písně si na kytaru zahraje i Shavo.

20. dubna - Vychází album Rise Up kapely Cypress Hill. Daron Malakian ji produkuje a hraje v písni Trouble Seeker.

29. července - Scars On Broadway představují nový song Fucking.

20. srpna - Scars On Broadway odehrávají další náhodný koncert v klubu The Avalon v Hollywoodu. Zaznělo téměř celé debutové album (kromě Kill Each Other / Live Forever), ale také několik nových písní. Jsou přítomni Dolmayan i Malakian.

Léto - Mělo vyjít debutové album projektu Achozen, ale Shavo a The RZA uvedli, že deska ještě není hotová.

29. listopadu - Byl oznámen comeback System Of A Down a evropské festivalové turné v červnu 2011. V Evropě hráli v několika státech (Česká republika chyběla) a také např. v Brazílii na festivalu Rock in Rio.

22. března - Shavo Odadjian se oženil.

2011

Duben - Shavo Odadjian si zahrál malou roli v krátkometrážním filmu The Ballerino.

14. března - Greg Waterman (dvorní fotograf System Of A Down) zveřejnil videoklip k písni Fucking.

11. května - Proběhl první koncert System Of A Down v Edmontonu v tomto roce. Při té příležitosti si Daron Malakian prohlédl útroby místního hokejového stadionu, kde hráli. Splnil si tak sen, jelikož je obrovským fanouškem Edmontonu Oilers.

28. září - Shavo se stal otcem.

Probíhají aktivity System Of A Down a sólová činnost Serje Tankiana.

2012

Leden - Daron údajně pracuje na nové desce Scars On Broadway, která by prý mohla vyjít ještě v tomto roce.

24. února - System Of A Down oznamují, že na oficiálních stránkách Scars On Broadway je k poslechu vzorek nové písně Guns Are Loaded.

Duben - Daron Malakian zveřejňuje video, kde se chlubí svojí sbírkou zasvěcenou hokejovému týmu Edmonton Oilers.

16. srpna - John Dolmayan už není členem Scars On Broadway. Jeho místo obsadil Jules Pampena. Scars vyrážejí na turné po Americe. Nové album prý vyjde do čtyř měsíců.

12. září - Společně s novým albem by mělo vyjít i EP.

22. září - Odehrán první koncert bez Johna Dolmayana. Chyběl i Franky Perez, který z kapely také odešel.

2013

Nové album Scars On Broadway by mělo vyjít v prvním kvartálu roku 2013. Zmíněné EP vyjde krátce před nebo po vydání regulérního alba.

Všichni členové se znovu setkají v System Of A Down v létě, kdy vyrážejí na evropské turné. Součástí tohoto turné bude i koncert v Praze v rámci Aerodrome Festivalu 14. srpna. 
Do 17. března můžete soutěžit o lístky na tento koncert na české fan stránce.

www.systemofadown.com
www.systemofadown.cz
www.aerodrome-festival.cz

Související obsah:

» Pohled pod pokličku Systému aneb Cesta z Prahy do Prahy část I.   (David Malý, 26. 02. 2013)
» Pohled pod pokličku Systému aneb Cesta z Prahy do Prahy část II.   (David Malý, 27. 02. 2013)
» System of a Down přijedou do Prahy!   (Ondra Kocáb, 25. 01. 2013)
» Hypnotize a poslední výstřel systému   (Marek Odehnal, 29. 08. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
James Arthur a Kelly Clarkson mají společný duet
20.04.

James Arthur a Kelly Clarkson mají společný duet

Popový zpěvák James Arthur se spojit s americkou poprocovou zpěvačkou Kelly Clarkson. Nazpívali společně novou...


Ševětínský kulturák se stal místem konání druhého ročníku Seven Festu
19.04.

Ševětínský kulturák se stal místem konání druhého ročníku Seven Festu

Sobotní podvečer, potažmo pak večer a velká část noci 13.4.2024, byla v Ševětíně ve znamení hudební akce...


Festival Pop Messe přidává nové hvězdy a nabídne propojení s turistickými cíly i mezinárodní konferenci
19.04.

Festival Pop Messe přidává nové hvězdy a nabídne propojení s turistickými cíly i mezinárodní konferenci

Brněnský hudební festival Pop Messe, akce zaměřená na současnou pop, elektronickou, rap a indie scénu, která proběhne...


Declan McKenna přiveze do Prahy nové album
19.04.

Declan McKenna přiveze do Prahy nové album

Britský písničkář Declan McKenna znovu dorazí do Prahy, kde v SaSaZu již 27. 4. odehraje svoji prozatím největší...


Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem
18.04.

Na konci dubna přiletí mimozemšťané s britským přízvukem

V pátek 26. dubna v pražském klubu Bike Jesus a o den později v brněnském Kabinetu Múz budeme moci sledovat...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru