Mišík, Voxel, Machette: Ztělesněné šílenství na koncertě v Jablonci
V pátek 8. listopadu přijeli do severočeského Jablonce nad Nisou Adam Mišík, Voxel a Johny Machette v rámci svého společného turné. Koncert se konal v tamním Klubu Na Rampě, kam se vydali mladí příznivci této trojice ze širokého dalekého okolí.
Kde to vázne?
Netrpělivě vyčkávali za dveřmi sálu. Dvacet minut po ohlášeném začátku akce nedočkavost kulminovala. Nervózní nebyli jen fanoušci, ale také rodiče, kteří svá dítka nenechali jít samotná. Před půl osmou se dveře do sálu otevřely, ale z jiného důvodu, než kvůli vpuštění čekajících návštěvníků. Ti už se však nenechali odbýt a proti vůli pořadatelů se nahrnuli dovnitř. Všichni tedy nadále vyčkávali přímo v prostoru klubu, ale ani další půlhodinu se nic zvláštního nestalo.
Po osmé hodině konečně zhasla světla a na pódiu se objevili DJ a klávesista. Zahájili večer krátkým intrem. Pak už přišel Voxel se Sekaczem. Rázem vykouzlili publiku úsměv na rtech. Oba interprety začalo podporovat tleskáním a zpěvem. Všichni v sále slova písniček neomylně znali. Zaznělo V síti, Hitmaker, Superstar, Zejtra je taky den. Voxel nezapomněl předvést oblíbenou směs songů na čtyři akordy. Velký úspěch sklidila skladba Little talks islandské šestičlenné formace Of Monsters and Men.
Bez které písně by Voxelovo vystoupení nebylo úplné? Přece bez Tripu. Věděli to všichni přítomní a song si také pěkně odzpívali. Ve chvíli, kdy Voxel prohlásil, že si rád schovává památky na místa, kde hrál a chce si na mobil natočit koncert v Jablonci, k pódiu se nahrnuli všichni, kdo do té chvíle posedávali nebo postávali v různých koutech Klubu Na Rampě.
Poté opět nastala krátká pauza, v níž proběhlo přestavění techniky. Za bicí se posadil Matěj, ke klávesám si stoupl Franta a kytary se chopil Mikuláš. Když kluci začali hrát, z hlediště na pódium vyskočil Adam Mišík a spustil hitovku americké party Maroon 5 Moves like Jagger. Co do pohybu a energie nelze Adamovi nic vytknout. Pěvecky měl však v úvodním songu ještě značné rezervy. Další skladbou na jeho playlistu byla Get Lucky francouzského projektu Daft Punk.
Když přes sebe přehodil akustickou kytaru, v sále se ozval jekot fanynek. Nejspíš tušily, že Adam zazpívá píseň zpěváka, k němuž je nejčastěji přirovnávám. Předvedl Baby od Justina Biebera. Do svého repertoáru zahrnul také skladbu další světové star, kapely One Direction a její Kiss you. Adamovým oblíbeným zpěvákem je Bruno Mars, od kterého zazpíval baladu When I Was Your Man.
K dokonalosti chybí vlastní repertoár
Všichni už se těšili na Adamův singl Tvoje světy, který si s chutí zazpívali také přítomní rodiče. Zhruba dvacetiminutové Adamovo vystoupení mělo neuvěřitelný náboj, na pódiu mu to sluší a je znát, že také on se před diváky cítí skvěle. K dokonalosti mu chybí vlastní repertoár, který snad po vypuštění debutového CD upřednostní před převzatými skladbami, které nezpívá špatně, ale originálu se nevyrovná.
Kdo si myslel, že všichni přišli hlavně kvůli Adamovi, pořádně se spletl. Vrcholem večera bylo vystoupení rapera Johnyho Machetta a jakmile se objevil, obecenstvo začalo šílet… a šílet už nepřestalo. Se zbláznim tak neznělo jen z reprobeden, ale také z úst rodičů, kteří se nestačili reakci svých (i ostatních) dětí divit. Johny připomněl pecky své původní formace HZM. Rap o rapu, Máma mi říkala, že můžu, ale také Mám sny a není jich málo, Zážeh, Stačí mi to nejlepší to jsou songy, které dostaly celý Klub Na Rampě do varu. Johny Machette předvedl ten večer nejlepší show. Celý koncert zakončili kluci společně, když si zarapovali (za doprovodu živé kapely) hit Se zbláznim – na pódiu vypukl ohromný mejdan.
Pak už byly především fanynky natěšené, až se jim jejich idolové podepíší a vyfotí se s nimi. Spousta z nich však nenechala nic náhodě a s Adamem se vyfotila u banneru, na kterém propaguje svá sluchátka MishiXBass.
Dobrý nápad s horší dramaturgií
Spojit tři mladé talentované muzikanty nebyl špatný nápad, ale tato idea si zasloužila hlubší přípravu. Dramaturgií se nikdo příliš nezabýval, vše bylo vsazeno na jednu kartu – popularitu Adama, Johnyho a Voxela. Na teenegerovskou věkovou skupinu tour nejspíš zafungovala, ale potenciál, který tento projekt skýtal, zůstal nevyužitý.
Související obsah:
» Adam Mišík chce novým albem dokázat, že není rozdíl mezi českou a západní produkcí (Jitka Fialková, 26. 09. 2013)» Adam Mišík, Voxel a Johny Machette jedou na společné turné (Jitka Fialková, 19. 09. 2013)
» Vůbec první klip mladého Mišíka je o lásce (Karel Souček, 30. 08. 2013)
» Haberou vyhozený Voxel se vrací do Superstar (Karel Souček, 15. 01. 2013)
» Voxelova Superstar se dočkala klipu (Karel Souček, 05. 02. 2013)
» Z Chomutova se o víkendu stane hip hopová bašta (Jitka Fialková, 16. 09. 2013)
» Prohlášení pořadatelů k předčasnému ukončení Beat Street Hip Hop Festivalu 2013 (Jan Vavřík, 11. 10. 2013)
» Nightwork vydají Čauki Mňauki, potom zahrají v O2 Aréně (Petr Škrabánek, 06. 05. 2013)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Stále aktuální odkaz Davida Stypky připomene nové album Opatruj.
Písničkář David Stypka sice předčasně odešel před téměř pěti lety, ale posluchači se přesto dočkají jeho...
Jakub Čermák zkoumá na novém albu lásku, naději i zranitelnost současného člověka
Pod názvem Společný jmenovatel vydává básník, režisér a písničkář Jakub Čermák (Cermaque) své 13....
Finský rapový fenomén se vrací do ČR
Je to dva roky, co Käärijä pobláznil Evropu svým chytlavým tanečním hitem „Cha Cha Cha”. Před necelým půlrokem...
Pohřební kapela pokřtila nové CD Šuhajovemeno v Cargo Gallery
V nezapomenutelný večer plný energie a radosti ze setkání se ve čtvrtek 23. 10. 2025 proměnil křest nového,...
Zpěvačka Poppy přiveze do Prahy své temně futuristické Constantly Nowhere Tour
Poppy, umělkyně, která se nebojí překračovat hranice mezi popem, metalem a elektronikou, vystoupí 24. března 2026 v klubu...
» zobrazit více...
RECENZE
» Atmosférické Nanebevstoupení umí Paradise...
» Poslední rozkaz od W.A.S.P. slaví bezbožných...
» Výmluvy došly, Vasilův Rubáš natočil...
» Dýňoví power metaloví bozi Helloween...
» Sains et Saufs: silně vyzrálá ZAZ na novince...
» Čtvrtá italská „mše“ se mistrně...
» zobrazit více...
Oslniví MYDY v Lucerna Music Baru
O tom, že kapela MYDY nedávno vydala nové EP Oops & Downs, jsme už psali...
Finský rapový fenomén se vrací do ČR
Je to dva roky, co Käärijä pobláznil Evropu svým chytlavým tanečním hitem...
Sobotní večer v Brně ovládla malá tour s velkým potenciálem
Autorkou textu: Anna Stoklásková. Autorkou fotografií: Alice S.. Fotografie...
Metronome Prague oznamuje další hvězdy
Line-up Metronome Prague 2026 začíná dostávat konkrétní, mimořádně...
Textures: Nemyslím si, že ještě někdy pojedeme hrát do Spojených států
Před koncertem holandských Textures na festivalu Brutal Assault jsem si popovídal...
Podzimní melancholie? Pojďme si připomenout největší letní elektro pecky
Polovina října je za námi, léto a dny plné slunečních paprsků...
Stále aktuální odkaz Davida Stypky připomene nové album Opatruj.
Písničkář David Stypka sice předčasně odešel před téměř pěti lety, ale...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Hudební knihovna
REPORTÁŽ:
KLIP: Elán přichází s novým singlem a míří do Edenu
NAŽIVO: Machine Gun Kelly míří s novým albem do Prahy

































