Mišík, Voxel, Machette: Ztělesněné šílenství na koncertě v Jablonci

V pátek 8. listopadu přijeli do severočeského Jablonce nad Nisou Adam Mišík, Voxel a Johny Machette v rámci svého společného turné. Koncert se konal v tamním Klubu Na Rampě, kam se vydali mladí příznivci této trojice ze širokého dalekého okolí.

Kde to vázne?

Netrpělivě vyčkávali za dveřmi sálu. Dvacet minut po ohlášeném začátku akce nedočkavost kulminovala. Nervózní nebyli jen fanoušci, ale také rodiče, kteří svá dítka nenechali jít samotná. Před půl osmou se dveře do sálu otevřely, ale z jiného důvodu, než kvůli vpuštění čekajících návštěvníků. Ti už se však nenechali odbýt a proti vůli pořadatelů se nahrnuli dovnitř. Všichni tedy nadále vyčkávali přímo v prostoru klubu, ale ani další půlhodinu se nic zvláštního nestalo.

Po osmé hodině konečně zhasla světla a na pódiu se objevili DJ a klávesista. Zahájili večer krátkým intrem. Pak už přišel Voxel se Sekaczem. Rázem vykouzlili publiku úsměv na rtech. Oba interprety začalo podporovat tleskáním a zpěvem. Všichni v sále slova písniček neomylně znali. Zaznělo V síti, Hitmaker, Superstar, Zejtra je taky den. Voxel nezapomněl předvést oblíbenou směs songů na čtyři akordy. Velký úspěch sklidila skladba Little talks islandské šestičlenné formace Of Monsters and Men.

Bez které písně by Voxelovo vystoupení nebylo úplné? Přece bez Tripu. Věděli to všichni přítomní a song si také pěkně odzpívali. Ve chvíli, kdy Voxel prohlásil, že si rád schovává památky na místa, kde hrál a chce si na mobil natočit koncert v Jablonci, k pódiu se nahrnuli všichni, kdo do té chvíle posedávali nebo postávali v různých koutech Klubu Na Rampě.

Poté opět nastala krátká pauza, v níž proběhlo přestavění techniky. Za bicí se posadil Matěj, ke klávesám si stoupl Franta a kytary se chopil Mikuláš. Když kluci začali hrát, z hlediště na pódium vyskočil Adam Mišík a spustil hitovku americké party Maroon 5 Moves like Jagger. Co do pohybu a energie nelze Adamovi nic vytknout. Pěvecky měl však v úvodním songu ještě značné rezervy. Další skladbou na jeho playlistu byla Get Lucky francouzského projektu Daft Punk.

Když přes sebe přehodil akustickou kytaru, v sále se ozval jekot fanynek. Nejspíš tušily, že Adam zazpívá píseň zpěváka, k němuž je nejčastěji přirovnávám. Předvedl Baby od Justina Biebera. Do svého repertoáru zahrnul také skladbu další světové star, kapely One Direction a její Kiss you. Adamovým oblíbeným zpěvákem je Bruno Mars, od kterého zazpíval baladu When I Was Your Man.

K dokonalosti chybí vlastní repertoár

Všichni už se těšili na Adamův singl Tvoje světy, který si s chutí zazpívali také přítomní rodiče. Zhruba dvacetiminutové Adamovo vystoupení mělo neuvěřitelný náboj, na pódiu mu to sluší a je znát, že také on se před diváky cítí skvěle. K dokonalosti mu chybí vlastní repertoár, který snad po vypuštění debutového CD upřednostní před převzatými skladbami, které nezpívá špatně, ale originálu se nevyrovná.

Kdo si myslel, že všichni přišli hlavně kvůli Adamovi, pořádně se spletl. Vrcholem večera bylo vystoupení rapera Johnyho Machetta a jakmile se objevil, obecenstvo začalo šílet… a šílet už nepřestalo. Se zbláznim tak neznělo jen z reprobeden, ale také z úst rodičů, kteří se nestačili reakci svých (i ostatních) dětí divit. Johny připomněl pecky své původní formace HZM. Rap o rapu, Máma mi říkala, že můžu, ale také Mám sny a není jich málo, Zážeh, Stačí mi to nejlepší to jsou songy, které dostaly celý Klub Na Rampě do varu. Johny Machette předvedl ten večer nejlepší show. Celý koncert zakončili kluci společně, když si zarapovali (za doprovodu živé kapely) hit Se zbláznim – na pódiu vypukl ohromný mejdan.

Pak už byly především fanynky natěšené, až se jim jejich idolové podepíší a vyfotí se s nimi. Spousta z nich však nenechala nic náhodě a s Adamem se vyfotila u banneru, na kterém propaguje svá sluchátka MishiXBass.

Dobrý nápad s horší dramaturgií

Spojit tři mladé talentované muzikanty nebyl špatný nápad, ale tato idea si zasloužila hlubší přípravu. Dramaturgií se nikdo příliš nezabýval, vše bylo vsazeno na jednu kartu – popularitu Adama, Johnyho a Voxela. Na teenegerovskou věkovou skupinu tour nejspíš zafungovala, ale potenciál, který tento projekt skýtal, zůstal nevyužitý.

GALERIE

Související obsah:

» Adam Mišík chce novým albem dokázat, že není rozdíl mezi českou a západní produkcí   (Jitka Fialková, 26. 09. 2013)
» Adam Mišík, Voxel a Johny Machette jedou na společné turné   (Jitka Fialková, 19. 09. 2013)
» Vůbec první klip mladého Mišíka je o lásce   (Karel Souček, 30. 08. 2013)
» Haberou vyhozený Voxel se vrací do Superstar   (Karel Souček, 15. 01. 2013)
» Voxelova Superstar se dočkala klipu   (Karel Souček, 05. 02. 2013)
» Z Chomutova se o víkendu stane hip hopová bašta   (Jitka Fialková, 16. 09. 2013)
» Prohlášení pořadatelů k předčasnému ukončení Beat Street Hip Hop Festivalu 2013   (Jan Vavřík, 11. 10. 2013)
» Nightwork vydají Čauki Mňauki, potom zahrají v O2 Aréně   (Petr Škrabánek, 06. 05. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý
20.05.

Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý

Všichni doufali, že v sobotu se počasí umoudří, předpovědi vypadaly slibně, ale bohužel úderem jedné hodiny...


Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma
19.05.

Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma

V parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře se 24. a 25. května uskuteční Megakoncerty Doma, kam zvou Rybičky...


39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první
19.05.

39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první

Letošní 39. narozeninová oslava kapely Tři sestry připadla na 17. a 18. května. Spousta fanoušků oželela sledování...


Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost
18.05.

Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost

Jeden z progresivně metalových a rockových leaderů Caligula's Horse vyrazil na evropské turné k podpoře aktuální...


Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem
18.05.

Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem

Brněnský klub Kabinet Múz si na polovinu května připravil další lahůdku pro milovníky melancholických a zádumčivých...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru