Adam Mišík chce novým albem dokázat, že není rozdíl mezi českou a západní produkcí

Co mají společného Adam Mišík, Václav Lebeda alias Voxel a Jonáš Čumrik neboli Johny Machette? Jsou všichni mladí, úspěšní, fanynky stojí na jejich podpisy fronty a za tři týdny vyjíždí na společné turné. Na šnůru se už teď velmi těší. Jak se seznámili, co chystají pro své fanoušky a jaké mají další plány - o tom všem v našem rozhovoru.

HK: V říjnu vyrážíte na společné turné. Kde se zrodil nápad, dát vás tři dohromady?

Adam: „Zastupuje nás stejný label. [RedHead Music, poz. red.] Každý představujeme trochu jiný žánr, a proto nám přišlo jako dobrý nápad, spojit se. Máme společné fanynky, co se týká věku. Přivezeme jim něco jinýho, na co by se třeba jinak nedostaly. Tři různý styly."

HK: Nedovedu si úplně představit, jak bude koncert vypadat. Budete mít každý svůj blok nebo jste nacvičili něco společně?

Voxel: „Každý budeme mít vlastní část. Zároveň máme připravené společné překvapení, ale to nechceme prozrazovat."

HK: Znali jste se před tím, než se začalo mluvit o společném vystoupení?

Johny: „Potkali jsme se párkrát na koncertech, začali se bavit a zjistili jsme, že si rozumíme."

Adam: „Vůbec to není tak, že by někdo přišel, řekl: ,Ty, ty a ty, budete vystupovat spolu.´ Věděli jsme o sobě ještě před tím, než jsme vstoupili pod společný label. Máme společné fanoušky. Pro tuhle skupinu fans tu zatím moc interpretů na výběr nebylo. Samí zahraniční interpreti. Tady v Čechách skoro nikdo. Jsme rádi, že se nám to daří měnit."

Voxel: „Na každýho z nás přijdou určití fanoušci. Je to obohacení pro ně i pro nás."

HK: Když mluvíme o fanoušcích. Johny, ty máš na facebooku neuvěřitelný počet příznivců. Přes 57 tisíc. Tvoje videa mají několika milionová zhlédnutí. Přitom já se musím přiznat, že jsem o Tobě do nedávné doby vůbec nevěděla. Kde se zrodila taková popularita?

Johny: „Začínal jsem s kapelou [H.Z.M. poz. red.], se kterou jsme natočili klip a měl milión zhlídnutí. Pak jsme se rozešli, protože druhý člen měl jinou představu o tom, kam hudebně směřovat. Tak jsem začal sám. Fanoušci mají hroznou sílu, dají hned vědět co jim líbí a co ne. Když jsem zveřejnil, že pojedu s klukama turné, hned jsem měl ohlasy – s Adamem a Voxelem? To je skvělý! Je fakt, že jsem zatím známý hlavně na internetu, ale s novým singlem, který teď připravuju, by se to mělo změnit. Chceme do rádií a fanoušci nám v tom, věřím, pomůžou."

HK: Všichni tři chystáte nové desky. Můžete mi každý říct, kdy vaše album vyjde a co na něm bude?

Voxel: „Moje album by mělo vyjít v průběhu října. Bude rozděleno na dvě půlky. Od svých začátků jsem prošel určitým vývojem. Chtěl jsem, aby i na albu byl vidět ten posun. Moje hudba je teď optimističtější, což je v dnešní době hrozně potřeba."

Adam: „Já na desce spolupracuju s producentem Arminem Effenbergerem. Jsme hotovi tak ze 60 – 70%. Snažíme se album maximálně vymazlit po zvukové stránce. Ukázat, že není rozdíl mezi západní a naší produkcí. Že tam není žádná nepřekonatelná propast."

HK: Texty tedy budou spíše v angličtině nebo v češtině? Píšeš si je sám?

Adam: „Půl desky bude česky a půl anglicky. Texty píšu sám. Čeština má obrovský potenciál. Je hrozně důležité mít české skladby. Lidi textům potřebujou rozumět. Nedávno jsem viděl na internetu video, kde tříletá holčička zná moji písničku, umí dokonale slova a zpívá ji spolu s videoklipem. To je úžasný! Češtinu bych rozhodně nezatracoval jako něco, s čím není možný prorazit. Naopak, v Čechách je čeština jednoznačně plus například pro rádia."

HK: Mluvíš perfektně anglicky. Už když jsem Tě s Tvou bývalou kapelou viděla na Balcony TV, ohromila mě Tvoje úroveň angličtiny.

Adam: „ Snažím se naučit dobře. Je to důležitý, abych se mohl bavit s lidma bez problémů, nebyla tam žádná bariéra. Dělám to pro sebe. Chci umět fakt dobře, aby mě všude brali jako sobě rovnýho. Proto tady pracuji s rodilým mluvčím, s kterým makáme na přízvuku."

HK: A Tvoje chystaná deska, Johny?

Johny: Na desce makáme. Je těžký sehnat dobrý beaty, na který by šlo nahrávat ve stylu, v kterém si desku představuju. Dokud nebude pohromadě dost materiálu na celou desku, budeme vypouštět singly a videa na YouTube, jako dosud. Myslím, že reálné je, že deska vyjde v průběhu 2014, záleží na tom, jak moc budou producenti makat a ne hrát na Playstationu." (smích)

HK: Chystáte nějaká samostatná turné k vlastním hudebním počinům? Nějakou vlastní propagaci?

Johny: „Jedeme na turné s Adamem a Voxelem, to nestačí? (smích) Já jsem skončil svoje samostatné turné teď v červenci. Tohle turné s klukama budou větší prostory a kluby, než jsme jeli dosud. Už teď vím, kam se chci určitě vrátit a po tomhle turné ještě třeba nějaká místa přibydou. Samostatných koncertů bude určitě dost v příštím roce."

Adam: „ Teď je alfou a omegou tohle turné, až dojedeme českou část, tak v roce 2014 bychom rádi udělali ještě několik slovenských společných koncertů."

Voxel: „Spousta fanoušků ze Slovenska píše, že by nás ráda viděla, tak jim chceme udělat radost."

HK: Jak je to tedy s vaší popularitou na Slovensku?

Johny: „Já už jsem tam pár koncertů odehrál. Nejlepší to bylo v Trenčíně. Jsou tam skvělí fanoušci a nejhezčí fanynky (smích). Ale jinak to na Slovensku s rapem není snadný. Bere se tam jako kultura ulice. Myslí si, že musí být plný sprostých slov, jinak to není rap. Oni mi sice rozumí, ale úplně je to netáhne. Uvidíme, jestli se to podaří změnit."

Adam: „Jak už říkal Voxel, hodně fanynek píše, že nás chtějí na Slovensku vidět, tak bychom jim chtěli udělat radost a slovenské zastávky tour uspořádat."

HK: Johny, pokud tedy srovnáš rap na Slovensku a v Čechách. Lepší podmínky jsou u nás?

Johny: „U nás lidi rap vnímají jako hudbu. Tím, že se snažím dělat rap jinak, nejsem na Slovensku úplně vítaný. Jsem tam spíš jako takový narušitel. Tam to pořád vnímají, že by měl být sprostý a drsný. Ale jak říkám, o to větší je výzva to změnit."

HK: Když mluvíme o rapu v Čechách. Máš tu nějaké vzory, ke kterým se upínáš? Lipo a Paulie Garand také hlásali, že chtějí rap dělat jinak…

Johny: „Chci jít vlastní cestou, být jiný než ostatní. Snažím se tu žádný vzory nemít, být originální. Mý texty nejsou jen sprostý, plný nadávek. Jsou o různých situacích, co se mi staly. Někteří třeba dělají texty o lásce. Tam jsem zatím nedospěl, ale nikdy neříkej nikdy." (smích)

HK: Voxeli, setkal ses s podobnou nevraživostí i ve svém žánru? Některé Tvé texty byly mírně pobuřující a mohli možná někoho naštvat.

Voxel: „Teď už s tím nemám problém. V síti a Hitmaker, to byly písničky, kde jsem se strefoval do konkrétních lidí. Dneska jsem se už posunul dál. Nechodí mi žádné výhružné dopisy. A kdyby chodily, bylo by mi to jedno."

HK: Máš zajímavé videoklipy. Chystáš se natočit nějaký další?

Voxel: „Moje kamarádka z Bulharska teď něco vymýšlí. Dělá grafiku a připravuje něco speciálně pro mě. Uvidíme, až to bude hotový, jestli to budeme moct použít nebo ne. Každopádně mne takové nové a inovativní postupy moc baví!"

HK: Předpokládám, že všichni chodíte do školy. Adam má kromě muziky spoustu dalších aktivit – herectví, moderování. Co vy, kluci? Myslíte na zadní vrátka, kdyby to s hudbou nevyšlo?

Johny: „Já se teď přestěhoval do Prahy a od října budu studovat Žurnalistiku a nová média. Je to obor, kterým si chci prohloubit znalosti toho, co jsem do teď dělal. V budoucnu bych někomu mohl dělat manažera. Sám jsem si tím už prošel. Nasbíral jsem dost zkušeností, když jsem si sháněl sponzory, plánoval vystoupení. Ale nedovedu si představit, že bych s hudbou skončil. Je to něco, co mě neuvěřitelně baví a nechci s tím přestat."

Voxel: „Studuju v Plzni Popularizaci hudební kultury. Píšu o hudbě. Takže se taky pohybuju v oboru. Jinak mě hodně zajímá kineziologie a meditace. Meditací se dá uzdravovat. Možná, že to někomu může připadat vtipný, ale já osobně s ní mám hodně dobré zkušenosti."

Hudební knihovna děkuje za rozhovor, přeje klukům pohodové turné a s novými alby spoustu úspěchů.

GALERIE

Související obsah:

» Vůbec první klip mladého Mišíka je o lásce   (Karel Souček, 30. 08. 2013)
» Adam Mišík, Voxel a Johny Machette jedou na společné turné   (Jitka Fialková, 19. 09. 2013)
» Haberou vyhozený Voxel se vrací do Superstar   (Karel Souček, 15. 01. 2013)
» Voxelova Superstar se dočkala klipu   (Karel Souček, 05. 02. 2013)
» Beat Street Hip Hop Fest byl předčasně ukončen   (Irena Hladíková, 22. 09. 2013)
» Z Chomutova se o víkendu stane hip hopová bašta   (Jitka Fialková, 16. 09. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Celovečerní dokument tata_bojs.doc nabídne originální pohled na kapelu z Hanspaulky
27.05.

Celovečerní dokument tata_bojs.doc nabídne originální pohled na kapelu z Hanspaulky

Režisér a scenárista Marek Najbrt, držitel čtyř Českých lvů, dokončil celovečerní dokument o legendární...


Sofian Medjmedj nečekaně natočil novou desku Portimão
27.05.

Sofian Medjmedj nečekaně natočil novou desku Portimão

Jeden z nejvýraznějších mladých tváří české hudební scény, zpěvák a songwriter Sofian Medjmedj,...


Houslistka Lindsey Stirling přiveze své jedinečné vystoupení do Prahy
27.05.

Houslistka Lindsey Stirling přiveze své jedinečné vystoupení do Prahy

Světoznámá houslistka Lindsey Stirling vystoupí v O2 universu 9. října 2024. Koncert nabídne nezapomenutelnou kombinaci...


Duo Confetti přivezlo do Prahy americký cirkus
27.05.

Duo Confetti přivezlo do Prahy americký cirkus

Těžko soudit, co je dnes lidmi považováno za standardní koncert. Po pondělní show Confetti v Café V lese však...


Na Labefest se mohou těšit Renáta a Božena
26.05.

Na Labefest se mohou těšit Renáta a Božena

Smetanovo nábřeží pod děčínským zámkem na konci května, konkrétně 31. 5. a 1. 6., opět přivítá Labefest....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru