Totální nasazení si po 10 letech zopakuje turné se Zakázaným ovocem

Oceloví ptáci tour podnikly spřízněné kapely Totální nasazení a Zakázaný ovoce v roce 2013. Přesně deset let poté vyráží obě punkrockové skupiny na další společné tour, tentokrát pod názvem Crazy World Tour 2023. Potrvá od poloviny února do začátku dubna, čítá 12 koncertů v českých a moravských klubech, sálech a kulturních domech a startuje 17. února v pražském Rock Café.Slánské Totální nasazení má za sebou velmi úspěšný rok, kdy po odložené vydařené oslavě třicetin v zaplněné velké Lucerně koncertovalo jako o život. Přesto do své 33. sezóny vstupuje s jednou velkou změnou, když na konci roku z kapely odešel kytarista Karloss, který se rozhodl skončit s muzikou. Kapela tak pokračuje ve své staronové sestavě jako trio Sváťa – bg, voc, P.P.Cvok – g, voc a Franky – dr, což je paradoxně sestava, která v roce 2013 jela se Zakázaným ovocem poslední společné turné.  Trojice ostřílených muzikantů obměnila repertoár, oprášila starší songy a těší se, až svůj nový playlist představí fanouškům. 

„Odchod kytaristy Karlosse, který se rozhodl ukončit hudební kariéru a dát přednost jeho oblíbené gastronomii, byl sice nečekaný a přišel zčistajasna, ale proběhl v dobrém a zůstáváme nadále dobrými přáteli. Pro nás jako pro kapelu je to další výzva, kdy jsme se rozhodli pokračovat ve třech jako kdysi a že pojedeme s kamarády ze Zakázanýho ovoce ve stejném složení jako před deseti lety, ač jsme mezitím prodělali pár personálních změn, je dobrá náhoda," říká baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb.  „Spousta lidí se nás ptala, ptá a jistě i nadále bude ptát, jestli neuvažujeme o novém druhém kytaristovi, ale my to teď prostě chceme zkusit ve třech, jak nám to půjde, a pak se uvidí. V plánu máme i tvorbu nových písní, neboť je načase chystat nové album," dodává Sváťa. Na podzim bude kapela slavit několika speciálními koncerty 33 let existence a vydá na LP, CD i DVD jako live album koncert z již zmíněných oslav ve velkém sále pražské Lucerny.

Punk-rockoví matadoři zakázanÝovoce oslaví v letošním roce svoji plnoletost a jako dárek si nadělí svůj tisící koncert. V roce 2020 vydala kapela zatím své poslední studiové album Svět se změnil a v loňském roce vypustila svoje první živé album s názvem Živák! Kapela aktuálně připravuje nový singl a videoklip, který představí právě v rámci jarního Crazy World Tour 2023.Na pozici hostů  se na jednotlivých zastávkách turné vystřídá několik  spřátelených kapel. Návštěvníci se mohou těšit na slánské DeratizéryDilemmu in Cinema, táborskou Peshatu nebo mladou talentovanou  kapelu Wotazník.    

CRAZY WORLD TOUR 2023  

17.2. Praha - Rock Café
18.2. Brloh u Přelouče - U Vavřince
24.2. Vyškov - Klub Peklo
25.2. Horní Lideč - SB klub
10.3. Děčín - Le Garage Noir
11.3. Benešov - Music Club X
17.3. Rokycany - Na Střelnici
18.3. Rakovník - Dům Osvěty
24.3. Litomyšl - Music club Kotelna
25.3. Humpolec - Party House Tennessee
31.3. Brno - První patro
1.4. Mladá Boleslav - Dům kultury
GALERIE

Související obsah:

» Totální nasazení nejde s davem   (Karel Souček, 08. 05. 2019)
» Totáči úspěšně zkrotili Ocelové ptáky   (Joe Stramr, 10. 04. 2013)
» Totální nasazení nám trochu zvážnělo. V textech, nikoli hudbě.   (Karel Souček, 11. 12. 2014)
» Songy Totálního nasazení vyzní pohodově i bez elektriky   (Karel Souček, 25. 11. 2015)
» Svět Totálního nasazení rozhodně není černobílý   (Karel Souček, 16. 06. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy
24.03.

Po čtyřech letech se písničkářka Lauren Ruth Ward vrací do Prahy

Jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett mluví hudební kritika o americké multitalentované...


S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?
24.03.

S novým albem přichází i špetka nostalgie: Fall Out Boy připravují pokračování legendárního videoklipu This Ain´t A Scene, It´s An Arms Race, budou i upíři?

Den D je tu. Dnes si všichni fanoušci amerických pop punkových hvězd můžou konečně poslechnout nové album, které...


The Subways zaburácí v Brně
24.03.

The Subways zaburácí v Brně

Nestárnoucí punk rocková trojice The Subways jsou opět na cestách a znovu nevynechali ani Českou republiku. Zahrají u nás...


Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům
24.03.

Spálenopoříčský rockový mejdan věnovaný nejen Josefům

Sobotní večer 18.3.2023 měl ve Spáleném Poříčí titulek Josefovská akce. Rocková párty se pochlubila vystoupením...


Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený
23.03.

Tichou radost kapely Mrakoplaš pokřtí Jan Spálený

Pražská čtveřice Mrakoplaš, která ve své hudbě invenčně propojuje folk, blues a rock, vstupuje do druhého...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LP XXIII
08.03.

LP XXIII

» Koller David

Necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko přichází David Koller s...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru