Sziget 2017 oznamuje první jména!

Týdenní festival Sziget oznamuje právě nyní prvních čtrnáct jmen programu jubilejního pětadvacatého ročníku. Je to jen první a drobná část celého obřího festivalu, kde se odehrává každý rok kolem téměř dvěstě různých koncertů, divadelních či jiných představení každý den a to na padesáti různých podiích a místech po celém areálu. Termín jubilejního 25. ročníku festivalu Sziget je 9.-16. srpna 2017.

Série oznamování startuje tentokrát hned několika jmény pro hlavní pódium a potěší hlavně příznivce popové a elektronické scény. Závěrečný den jubilejního 25. ročníku festivalu se neobejde bez pořádné party a ohňostroje. Dimitri Vegas & Like Mike budou doprovázet tradiční závěrečnou show Szigetu. Hlavní podium obsadí se svou energickou show Major Lazer, zatímco Tom Odell vsadí na svůj šarm, stejně jako severoirští poprockový Two Door Cinema Club na své charismatické písně. Pro gigantický stan se scénou A38 anoncuje Sziget tentokrát hned několik zajímavých vystoupení se širokým hudebním záběrem: Bad Religion, DJ Shadow, Kensington, Mac DeMarco, Oh Wonder, Vince Staples, GusGus nebo GTA. No a pro pořádnou taneční party v kryté Areně jsou tu dvě první jména Oliver Heldens a W&W.



První položky programu v nasledujících měsících doplní stovky dalších. Přesto již nyní je vyprodáno vice jak 25% vstupenek. Momentálně jsou v prodeji další vstupenky do 31.12. Poté přijde další zdražení. Pro nedočkavce jsou již připraveny i videa z loňského ročníku. Kromě aftermovie jsou k dispozici na oficiálním kanálu Szigetu vystoupení Editors, Bloc Party, M83 nebo Kovacs z A38 stage.

Festival Sziget, Ostrov svobody, je sedmidenní festival, který se koná na krásném zeleném ostrově uprostřed Budapešti. Celotýdenní non-stop událost, kde najdete zhruba 50 programových stanovišť a nabídka zahrnuje okolo 200 událostí denně, je považována za jedno z nejlepších a největších multikulturních setkání na světě. Jména účinkujících kapel sahají od těch největších na mezinárodní poprockové scéně až po hvězdy elektronické a world music, i když tu při procházce po obrovském festivalovém areálu najdete i metal, folk, jazz, blues, alternativní a dokonce i klasickou hudbu. Sziget není jen hudba, nabízí také různé kulturní programy jako divadla, cirkus nebo výstavy. Festival ročně láká více a více návštěvníků a příští rok se opět bude snažit o rekord, který byl stanoven letos - 496000 Szigeťanů.

GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Pět důvodů, proč si nenechat ujít historicky první koncert A Perfect Circle v České republice
05.06.

Pět důvodů, proč si nenechat ujít historicky první koncert A Perfect Circle v České republice

Když bylo loni oznámeno, že se A Perfect Circle vůbec poprvé představí českému publiku, vyvolalo to mezi...


Elektronický jazz v podání Too Many Zooz opět v Brně
05.06.

Elektronický jazz v podání Too Many Zooz opět v Brně

Festival Groove Brno přiveze 30. června do brněnského Metro Music Baru jeden z nejvýraznějších fenoménů...


Večer plný snové melancholie: Men I Trust v Roxy
05.06.

Večer plný snové melancholie: Men I Trust v Roxy

Pražský klub Roxy přivítá 24. června 2026 kanadskou indie kapelu Men I Trust. Založena byla v roce 2014 v Quebecu...


Tři dny drum & bassu v magickém údolí pod širým nebem, to je Darkshire Festival in the Valley
04.06.

Tři dny drum & bassu v magickém údolí pod širým nebem, to je Darkshire Festival in the Valley

Zatímco většina velkých elektronických festivalů sází na obří areály, betonové plochy a masovou produkci, Darkshire...


Pitbull představí svou energickou show na letišti Letňany
04.06.

Pitbull představí svou energickou show na letišti Letňany

Mr. Worldwide míří zpět do Prahy. Okamžitě vyprodaná O2 arena mu byla malá, a proto představí svou energickou show...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...