Sziget 2016 - den 3. - Zasnoubení, návrat Brownsounda a taneční šílenství

Budapešť si na letošní festival Sziget objednala kromě zvučného line-upu i krásné letní počasí, které dopomáhá připravit fantastickou atmosféru. Další den utekl jako voda a rozhodně bylo na co se dívat a nešlo jenom o hudební zážitky, kterých bylo samozřejmě plno. Během vystoupení čekalo na několik lidí, včetně vystupujících, několik příjemných překvapení.

Úvod odpoledne na hlavním stánku připadl na domácí Hallot Pénz. Parta míchající Hip-Hop s rockovými prvky v čele se dvěma zpěváky/rappery se ve čtyři hodiny spustila na pódium a podmanila si všechny domácí posluchače, pro které to bylo poslední vystoupení domácích na main stage a podle toho si to také řádně užili. Na druhé stage se poté ukázala momentání jednička na belgické popové scéně, kapela Oscar and The Wolf. Electro-popová partička o sobě poprvé dala slyšet v roce 2013 singlem Orange Sky, popularitě nabyli díky debutu Entity z dalšího roku, které řádně představili i tu na Szigetu. Jejich vystoupení zanechalo stopu nejen v bouřících fanoušcích s belgickými vlajkami.

Sum 41 se přiřítili na main stage před šestou hodinou a během show naservírovali fanouškům to co se očekávalo, tedy nejznámější fláky, které slýcháme dobrých deset až patnáct let. Přesto tu bylo několik bonusů, kterými dokáže kanadská pětice přibarvit svá vystoupení. Hned první The Hell Song byl zhruba v polovině přerušen frontmanem Deryckem Whibleym, který vystoupil až dopředu na můstek a čtyřem šťastlivcům zajistil místo ve vysněné lóži – přesně vedle kapely na boku pódia. Během dalších songů několikrát rozezpíval obě strany davu, rozpoutal circle pit a následně celá kapela oslavila velký návrat Davida „Brownsounda" Bakeshe jako kytarového lídra, který chrlil jedno sólo za druhým. Došlo i na cover We Will Rock You od Queen, v rychlé punkové verzi. Kapela zpomalila se vzpomínkou na singl Pieces, který se po odmlce začal hrát opět až letos. Na závěr nechyběli hity Into Deep a Fat Lip. Nechyběla ani novinka Fake My Own Death, která předznamenává říjnovou novinku.Jedny z nejzářivějších momentů poté skrývala OTP Bank Stage, kde se ukázalo švýcarsko-německé popové duo BOY, doplněné o čtyřčlennou kapelu. Valeska a Sonja loni vydali povedené album We Were Here, které jim otevřelo dveře velkých festivalů. V setlistu nechyběli singly New York, Oh Boy, nebo starší Mutual Friends. Těsně za polovinou koncertu si zpěvačka Valeska Steiner pozvala na pódium mladíka, který v prvních řadách mával s cedulí s žádostí o pozvání nahoru. Jeho přání bylo splněno a k radosti, z velké části zaplněného stánku, mu byla schválena žádost o ruku jeho přítelkyně, která dostala možnost jít na pódium po jeho krátkém proslovu, aby nakonec řekla své ANO. Nic z toho však krásné slečny nerozhodilo, ještě i s dvojicí na pódiu spustili další písně a celý koncert dohráli i včetně zasněné No Sleep For the Dreamer. Fanoušci si nakonec vydupali i přídavek.Závěr dne v šapitó patřil v půlnočním čase londýnským Bloc Party. Ti prošli velkým počtem změn v posledních měsících. Vše se ale ustálilo na konci loňského roku, i přes zvěsti o rozpadu se kapela dala v nové sestavě dokupy, nahrála páté album a přivezla je i sem. V čele kapely stojí charismatický Kele Okereke a ten servíroval divákům přesně to, co chtěli. Stan byl naplněný k prasknutí a již od prvních tónů se celý otřásal. Bloc Party si nachystali průřez celou kariérou, byly tedy slyšet jak songy z indie začátků (Helicopter,Banquet), tak i novější věci jako So He Begins to Lie z alba Four nebo úplné novinky z Hymns (The Love Within a Only He Can Heal Me) hodně inspirované elektronikou. 

Večer a noc se jinak nesly v tanečních rytmech. Ačkoliv nešlo o žádnou hitparádu a tento den tak bavil především alternativnější hudbou, diváci si večer užívali naplno. Prvně si hlavní stage podmanil Tinie Tempah se svým letošním počinem Youth. Hip-Hop, elektronika, taneční pecky. Diskotéka pro sto tisíc lidí byla v plném proudu ale to byl teprve začátek. Největší dusot země byl slyšet při rádiové hymně Written in the Stars. Následoval ho David Guetta, který si dovezl kromě svého pultu i vymakanou světelnou show. Do diváků pak pálil jeden hit za druhým a dělal to s velkým zápalem během celé akce. Bylo znát, že čím větší dav, tím více se Guetta vyžívá a dělá to rád. Nebál se zamixovat i do rockovějšího prostředí se Seven Nation Army nebo Highway to Hell. Nechyběli jeho největší zářezy Dangerous, Titanium či poslední This One’s For You. Dav bouřil ještě dlouho po skončení show. Celý ostrov od nástupu francouzského DJe pohltila taneční nálada a přeneslo se to do všech koutů, včetně obchodu s potravinami, kde se tančilo, hlasitě zpívalo, a lidi ani po zaplacení neodcházeli ven. Optimistická nálada snad bude doprovázet i zbylé dva dny, které před sebou tento hudební svátek má. Fotografie připravil tým ©RockstarPhotographers
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma
19.05.

Rybičky 48 opět odehrají své Megakoncerty Doma

V parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře se 24. a 25. května uskuteční Megakoncerty Doma, kam zvou Rybičky...


39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první
19.05.

39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první

Letošní 39. narozeninová oslava kapely Tři sestry připadla na 17. a 18. května. Spousta fanoušků oželela sledování...


Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost
18.05.

Caligula's Horse v Praze ukázali vyhlášenou australskou slušnost i hudební tvořivost

Jeden z progresivně metalových a rockových leaderů Caligula's Horse vyrazil na evropské turné k podpoře aktuální...


Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem
18.05.

Kapely Domkraft a Sunnata uspaly Brno chmurným metalem

Brněnský klub Kabinet Múz si na polovinu května připravil další lahůdku pro milovníky melancholických a zádumčivých...


Trio Mandili v Brně dávalo lekci gruzínštiny
18.05.

Trio Mandili v Brně dávalo lekci gruzínštiny

Na přelomu týdne Českou republiku procestovala trojice dívek, které v uplynulých pěti letech sbírají vavříny...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru