Sto roků na cestě Michala Prokopa vychází vůbec poprvé na vinylu

Zatím poslední studiové album Michala Prokopa a jeho kapely Framus Five s názvem Sto roků na cestě vyšlo v roce 2012. Dlouho bylo beznadějně vyprodané, až vloni u příležitosti zpěvákova tradičního vánočního koncertu vyšla reedice na CD. Protože ale v posledních letech stále vzrůstá zájem veřejnosti o nejklasičtější hudební nosič, totiž vinylovou gramofonovou desku, ani Michal Prokop nezůstává stranou tohoto trendu a Sto roků na cestě svým fanouškům nabízí vůbec poprvé v podobě vinylového dvojalba, na kterém nebudou chybět ani bonusy, které původní vydání na kompaktním disku neobsahuje.

Nový titul Prokopovy diskografie bude pokřtěn na festivalu Krásný ztráty live, jehož je zpěvák hudebním garantem a který proběhne 9.-10. srpna na Statku Všetice na Benešovsku. Křest desky tak bude mít početné publikum, na festival s omezenou kapacitou je již v tuto chvíli prodána více než polovina dostupných vstupenek. Nové vydání Sto roků na cestě využívá všech možností, které formát vinylového dvojalba nabízí. Samozřejmostí je dynamický remastering nahrávek, plně využita rozsáhlá plocha obalu i vnitřních sáčků na desky, kde kromě textů všech písniček najde zájemce i fotografie, které v původním vydání alba na CD nebyly. Unikátem této edice je i sestava bonusů, jež zaberou čtvrtou stranu dvojalba.



Dnes je vinyl opět v módě. A já jsem moc rád, protože vinylová deska má zcela jinou dynamiku než CD, a je i zvláštním výtvarným artefaktem," říká Michal Prokop. A dodává: „Velký formát obalu umožní zcela jiné využití grafiky a fotografií, než malé CD, a to nemluvě o různých dalších fleškách, do telefonu stažených souborech, nebo streamovaných jednotlivých peckách, což je bohužel také realita dneška."

Unikátem této edice je i sestava bonusů. Ty zaberou čtvrtou stranu dvojalba. „Kromě Zatmění a Stodolní, živých nahrávek dvou pecek z alba, natočených na prvním ročníku festivalu Krásný ztráty live v Lokti, to bude taky dosud nevydaný živák klasické bluesové perly Johna Lee Hookera Boom Boom," prozrazuje Michal Prokop.



ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Evropské turné kapely Corella nemine ani Prahu
17.05.

Evropské turné kapely Corella nemine ani Prahu

Corella je čtyřčlenná kapela z Manchesteru, která 4. června vystoupí v Café v lese. Do Prahy přijede...


Vyhrajte vstupenky na festival Mezi ploty!
16.05.

Vyhrajte vstupenky na festival Mezi ploty!

Po těžkých covidových letech se festival Mezi ploty vrací ve velkém stylu a opět bude největším kulturním projektem...


Třicetiletý Harlej vydává první část výroční bestofky se dvěma novinkami
16.05.

Třicetiletý Harlej vydává první část výroční bestofky se dvěma novinkami

Třicáté narozeniny slaví v letošním roce skupina Harlej. Při této příležitosti sestavila album...


Colour Meeting uzavírá svou cestu v plné síle
15.05.

Colour Meeting uzavírá svou cestu v plné síle

Festival Colour Meeting letos, po dvaadvaceti ročnících, uzavírá svou cestu – v plné síle a s odvahou, která...


Imagine Dragons přivezou do Letňan nové album Loom
15.05.

Imagine Dragons přivezou do Letňan nové album Loom

Americká kapela Imagine Dragons naposledy vystoupila v Praze na jaře 2022, kdy se jí podařilo vyprodat oba letňanské...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru