POST HUMAN má pokračování, NeX GEn oznámili den před vydáním!

Od POST HUMAN: SURVIVAL HORROR uteklo celých 1302 dní neboli 3 roky, 6 měsíců a 24 dní a konečně jsme se dočkali přídavku se jménem POST HUMAN: NeX GEn. A to není vše, nová deska má dokonce o celých sedm stop navíc od té předchozí!

Asi nemusíme umiňovat staré zprávy které tehdy v čerstvosti koronaviru pohnuly internetem, když frontman Oli Sykes oznámil světu, že v průběhu jednoho roku britská kapela Bring Me The Horizon vydá čtyři celá alba, která se budou žánrově lišit. Ticho po pěšině. Tedy ne tak docela, za ty necelé čtyři roky jsme mohli slyšet hned množství skladeb mezi které řadíme i šest singlů, „DiE4u" (září 2021), „sTraNgeRs" (červenec 2022), „LosT" (květen 2023), „AmEN!" (červen 2023), „DArkSide" (říjen 2023) a „Kool-Aid" (leden 2024), které se nyní objevily na desce NeX GEn.

Jedná se tak o první desku od There Is A Hell Believe Me I´Ve Seen It There Is A Heaven Let´S Keep It A Secret (2010), kterou kapela vydala bez člena Jordana Fishe, který se rozhodl kapelu opustit krátce před loňskými vánočními svátky. Právě Jordan stojí za obrovským glow-upem kapely, který přinesl perly typu několika globálně výborně přijatých singlů jako „Can You Feel My Heart?" nebo „Throne" a alb That´s the Spirit (2015), AMO (2019) a především Sempiternal (2013), kterou fanoušci obecně považují za jejich nejlepší tvorbu. Zlatá léta a fanoušci se obávají že bez Fishe je kvalitě konec, jelikož právě on zvedl nejen produkci hudby ale i samotný Syksův zpěv na úplně nový level.

Sice deska POST HUMAN: NeX GEn přišla poměrně neohlášena – kapela její vydání oznámila pouhý den předem, a to krátkým videem na sociálních sítích. Musíme říci, že deska příjemně překvapila svou návazností, různorodostí a příjemnými intry mezi několik málo skladbami. Překvapení v podobě kolaborace s rising star, islandskou mladou zpěvačkou, Aurorou v podobě „liMOusIne" je takovou třešinkou na dortu. Bohužel deska nepřišla s žádným novým videoklipem a pro zájemce merch také dorazí nejdříve v září. Co si kapela mohla odpustit je více než minutu dlouhá pauza v poslední skladbě „Dig It", ale koho to zajímá, když máme konečně co poslouchat?

Na této desce se zpěvák, frontman a textař, Oliver Sykse, vrací k již dříve probíranému topicu, kterým je jeho drogová závislost. Pozorněji poslouchejte texty např. již zmíněné skladby „Dig It" a především „N/A", která začíná slovy: „Ahoj já jsem Oli a jsem závislý". Na jeho závislosti a trablích s ketaminem je založená právě jedenáct let stará oslavovaná deska Sempiternal. Od té doby byl čistý, než lidstvo udeřil koronavir. V posledních letech se zpěvák několikrát zmínil že právě pandemie ho přivedla zpět k ďáblu. Od té doby se přestěhoval se svou brazilskou manželkou do Amazonie a mimo hudbu se věnuje i přírodě. Touto příjemnější meditační cestou se snaží zbavit své závislosti, namísto předchozí zkušenosti z klasické dvanácti-krokové odvykačky, založené na víře v boha, ze které vznikly neskutečné skladby „Crooked Young" a „Hospital for Souls".

Právě na tuto nově čtyřčlennou kapelu se už všichni těšíme na letošním ročníku hradeckého festivalu Rock For People, kde si zahrají po boku Yungbluda, se kterým dali kolaboraci v podobě „OBEY" na předchozí desce SURVIVAL HORROR, která byla o level měkčí a méně chaotičtější.ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru