Jordan Fish opustil Bring Me The Horizon, ale tak cesta talentovaného producenta určitě nekončí

Jordan Fish po deseti letech spolupráce s Bring Me The Horizon končí. Členem kapely se stal s vydáním alba Sempiternal v roce 2013, kdy mu po vydařené předchozí spolupráci a díky podobným společným představám nabídli permanentní roli. Poměrně rychle se Fish zapsal do srdcí fanoušků po celém světě, kteří se začátkem britské tour komentují, že koncerty bez něj jsou divné a obrovsky nezvyklé. Bring Me The Horizon headlinují letošnímu ročníku festivalu Rock For People, ale nebojte se zklamání. I přesto, že halová show od Britů má vždy o několik levelů větší grády, i festival bude výborný zážitek. Jako již za posledních několik let se můžeme těšit na nesmyslně výborné vizuály a kvalitnější zvuk, který kapela postupem času zdokonaluje. Slyšeli jsme, že se vrací i starší tvrdší songy a další oblíbenci do setlistu, jako např. „Doomed". Komentář „viděl jsem je loni" vám tedy rozhodně nikdo nesežere.

Oficiální oznámení znělo velice nejasně, a o tom, kdo koho opustil, můžeme pouze spekulovat. Bohužel to nevypadá na vyloženě přátelské teritorium mezi zúčastněnými stranami. Fish si vymazal veškeré zmínky o kapele ze svého feedu na Instagamu a všechny přestal sledovat. Do ústraní se ovšem neschoval, spíše naopak. Rozjíždí novinky a je na sítích aktivnější než kdy dříve. Mnozí o rozdělení teoretizovali dávno před tím, než se vše stalo realitou. Někteří své teorie zakládali na zmizení Jordana ze sociálních sítí, další na několika komentářích z rozhovorů, které dal několika hudebním žurnalistům přes léto, kdy se nechal slyšet například o realitě a složitosti spolupráce se Sykesem, který často mění názor a tedy koncept celého směru, kterým se s novou tvorbou chce vydat.

Multiinstrumentalista a především producent nechce být po zbytek života spojován pouze s Bring Me The Horizon, ale chce si vyšlapat cestu i jinde. Již dnes víme, že je v aktivní spolupráci se Spiritbox a mnoho dalšími. Dnes dokonce frontman Waterparks, Awsten Knight, na Instagramu veřejně oznámil, že o spolupráci s Fishem má obrovský zájem. Z odpovědi to vypadá, že se možná společného díla dočkáme ještě letos.

Kapela vedená Oliverem Sykesem několik málo dní po oznámí „rozchodu" vydala první singl, na kterém se Jordan Fish nepodepsal. Úspěch, který kapela sbírá díky genialitě Sempiternal, a populárnějšímu a experimentálnějšímu směru kapely, fanoušci mnohdy spojují především se jménem Jordan Fish, který nejen přinesl čerstvost a originalitu, ale také pomohl Oliverovi naučit správnému zpěvu. Sykese několikrát v minulosti trápila ztráta hlasu a poškození hlasivek, za které mohly nejen známé screamy, ale také nesprávná metoda profesionálního zpěváka. Tyto problémy se ho k dnešku už spíše netýkají.

I přesto nový singl „Kool-Aid" sbírá obrovské úspěchy v prvních týdnech po vydání. Mezi nejvýznamnější určitě patří první místo na americkém žebříčku Billboard Hot Hard Rock Songs a na britským žebříčku Top Songs Debut UK.ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti
02.03.

Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti

Populární americká zpěvačka, písničkářka a pianistka Norah Jones vydává příští týden své deváté...


Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete
02.03.

Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete

Společné turné kapel Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš se osvědčilo již v dubnu 2022, kdy si populární...


Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku
01.03.

Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku

Twenty One Pilots po třech letech přichází s novou hudbou. Singlem "Overcompensate" tak odstartovali poslední desku,...


The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny
01.03.

The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny

Nejlepší konceptuální show na současné hudební scéně míří do Prahy. Je to tak, britská skupina...


Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy
01.03.

Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy

Britská popová zpěvačka a textařka Sophie Ellis-Bextor přijede premiérově do Prahy, kde již 15. 3. představí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru