Palaye Royale už potřetí za rok dokázali, že špatné koncerty neumí, a přislíbili účast na Rock for People

Američtí alt rockeři Palaye Royale v pátek opět zavítali do Prahy. Po vystoupení loni v březnu a následné srpnové kompenzaci za zrušený SodaPop festival šlo už o třetí návštěvu našeho hlavního města během dvanácti měsíců. Bratrské trio složené z vokalisty Remingtona Leitha, kytaristy Sebastiana Danziga a bubeníka Emersona Barretta ale postupně dorazilo do Prahy s velkým předstihem, aby si mohli dostatečně vychutnat její atmosféru.

Kapela je svou oddaností Praze už proslulá a nikomu jinému nejde věřit tisíckrát omleté „Praha je krásná a hrozně to tady milujeme" víc než jim. Do Prahy se trojice zamilovala už při své první návštěvě v únoru 2019 a od té doby ji nevynechají na žádném evropském turné. Dokonce inspirovala jejich nejnovější album Fever Dream, k němuž bratři natáčeli videoklipy přímo ve městě, na Karlově mostě zase fotili většinu promo fotek a budovy z Emersonových uměleckých děl, často doprovázejících hudbu kapely či samostatně prodávaných jako součást merche, se nesou v pražském duchu.


Je tudíž logické, že turné na podporu alba Fever Dream muselo začít právě u nás. Palaye Royale slíbili, že tato show bude výjimečná, a připravili si pro početnou českou fanouškovskou základnu nejedno překvapení. Třešničkou na dortu pak byla mimořádně šťastná ruka při výběru supportu.

A že ten se tentokrát opravdu vydařil. Obzvlášť v případě otevírajících Starbenders v čele s živelnou osobností Kimi Shelter. Jakožto speciální hosty je Palaye Royale ohlásili na poslední chvíli s chválou na rtech a po několika minutách bylo zjevné proč. Glamoví Starbenders jsou praví rockeři a zimou zkřehlým divákům vlili do žil svou tepající energii. I přes kratinký čas, který na své umění dostali, si jednoznačně v davu našli spoustu nových fanoušků.

Druhým z předskokanů byli u nás už známí Britové Yonaka vedení charismatickou Theresou Jarvisovou. Přestože nebavili tolik jako jejich předchůdci, předvedli vysoce kvalitní set, který si užili nejen přítomní fanoušci, ale i ti, kdo se s kapelou setkali prvně. Navíc představili poprvé živě novinku P.A.N.I.C.!, která vyjde v únoru. Nakonec Theresa dokonce přiměla celou halu si dřepnout a spolu se songem synchronizovaně vyskočit.


Vystoupení Palaye Royale také přineslo hodně nového. Skupina se rozhodla udělat pražský koncert jedinečným a sehnala si za tímto účelem historické kostýmy, v nichž celý set odehrála. Nechyběly výrazné klobouky, kabátce, límečky, zlacené vyšívání, nabírané kalhoty ani punčochy, vše ve stylu jednotlivých členů kapely, tedy Remington – upír, Emerson – pirát a Sebastian – gentleman. Remington dokonce koncert zahajoval v plášti a škrabošce.

Nové nebyly jen výrazné pódiové outfity, ale i setlist. Živý debut si před tisíci fanoušků odbyly songy Wasted Sorrow, Off With The Head a samozřejmě i singl Oblivion, jenž Remington představil jako „milostný dopis Praze". V Česku jsme poprvé slyšeli také King of the Damned a Line It Up a devatero písní z nové desky Fever Dream doplňovaly již dříve představené, ale o nic méně oblíbené Punching Bag, No Love In LA, Broken a titulní Fever Dream. Starší tvorba kapely byla zastoupena minimálně, do hodinu a půl trvajícího představení se ale vešly alespoň největší hity jako Mr. Doctor Man, You’ll Be Fine nebo Dying In A Hot Tub.

Jsou ale věci, bez kterých by Palaye Royale nebyli Palaye Royale a o které kapela nemohla nacpanou halu ochudit, i kdyby nám hrála třeba posté. Remington tradičně řádil jako splašený, seskakoval z pódiového vybavení, plazil se po podlaze, vyběhl na balkon, z něhož dirigoval mávající dav a samozřejmě vyšplhal na pódiovou konstrukci, zavěsil se od stropu a pohoupal se nad fanoušky.


Všichni tři bratři se vystřídali u klavíru, nejvíce samozřejmě Remington, který si střihnul sólo při singlu Lonely. Fanoušci sborově zpívali a skákali a rozdmýchávali Remingtonem podporovaný pogo kroužek. Sebastian, který toho překvapivě hodně namluvil, znovu a znovu zdůrazňoval, jak je pro ně Praha speciální a do všeobecného nadšení sršely jiskry a vystřelovaly konfekty. K mikrofonu se dostal i Emerson, jindy schovaný za bicími, aby fanoušky česky pozdravil a rozdal jim růže.

Byl to zkrátka koncert Palaye Royale, jak má být. Jen hůře čitelný zvuk, který fanoušci často překřičeli, byl malou vadou na kráse. I tak šlo ale o prvotřídní vystoupení, a miláčci publika Palaye Royale se obdivu fanoušků těší zaslouženě. Jejich evropské turné o moc lépe už začít nemohlo.

A aby toho nebylo málo, slíbila kapela, že se k nám vrátí znovu, a to už v červnu v rámci festivalu Rock for People!


FOTO: Nat Havelková

GALERIE

Související obsah:

» Showmanství, euforie a čistá rocková energie – tak vypadal večer s Palaye Royale a Charming Liars   (Karolína Klenková, 29. 03. 2022)
» Palaye Royale opět v Praze   (Karolína Klenková, 08. 03. 2022)
» Fotoreport: Sto nebo tisíc fanoušků? Palaye Royale letos přijeli podruhé.   (Monika Jetelová, 15. 08. 2022)
» Angličtina je pasé! Palaye Royale zpívají španělsky   (Karolína Klenková, 26. 10. 2022)
» Palaye Royale vyráží na evropské turné, neminou ani Prahu   (Karel Souček, 18. 12. 2019)
» Nová éra Palaye Royale a nové EU/UK tour   (Monika Jetelová, 02. 06. 2021)
» Palaye Royale   (Monika Jetelová, 15. 08. 2022)
» Palaye Royale jsou zpátky v Praze! Čtrnáct dní před koncertem   (Karolína Klenková, 10. 01. 2023)
» Palaye Royale přichází s „Lifeless Stars“   (Monika Jetelová, 28. 09. 2022)
» Palaye Royale se vrací do Prahy!   (Monika Jetelová, 14. 07. 2022)
» Palaye Royale už potřetí za rok dokázali, že špatné koncerty neumí, a přislíbili účast na Rock for People   (Karolína Klenková, 21. 01. 2023)
» Fever Dream je vizuální skvost, hudebně však pokulhává.   (Monika Jetelová, 03. 11. 2022)
» Fever Dream   (Monika Jetelová, 03. 11. 2022)
» Fever Dream je konečně venku! Palaye Royale kromě alba servírují i videoklip společně s LP.   (Monika Jetelová, 28. 10. 2022)
» Nová éra Palaye Royale a nové EU/UK tour   (Monika Jetelová, 02. 06. 2021)
» Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás   (Karolína Klenková, 21. 05. 2022)
» Boom Boom Room (Side A)   (Monika Jetelová, 03. 11. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka
01.02.

Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 zveřejnily výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie. Ty nastiňují,...


ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!
01.02.

ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!

BULLET FOR MY VALENTINE patří mezi nejpopulárnější metalcorové kapely a to po zásluze. Po letošním odloženém...


FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.
01.02.

FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.

Koncert blackmetalových kapel se měl uskutečnit již dříve, ale nakonec byl koncert posunut na 27. Leden 2023. Pro mnohé...


Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.
01.02.

Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.

Koncert je za rohem a lístky mizí. Goout hlásí vyprodáno a Ticketportál má už jen pár lístků. Pokud jste váhali do teď,...


Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy
31.01.

Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy

Když se písničkář Vojtaano (Vojta Záveský) ohlédne za loňským rokem, může být velice spokojený. Odjel společnou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru