Fotoreport: Sto nebo tisíc fanoušků? Palaye Royale letos přijeli podruhé.

To, že si Palaye Royale české fanoušky a Prahu zamilovali, jsme zjistili již v březnu letošního roku, když odehráli svůj první halový koncert v Malé sportovní hale v Holešovicích. Díky Rfp & SodaPop týmu jsme si mohli bratrské trio užít letos po druhé.

Před pár dny, konkrétně 12. Srpna 2022, se k nám bratrské trio vrátilo a na stejném místě předvedlo, že si veškerou slávu náležitě zaslouží. Pojďme se společně podívat na to, jak koncert probíhal a co nového si pro svou pražskou zastávku v rámci festivalové tour kapela připravila. I přes malou účast, kdy hala byla sotva z poloviny zaplněna si nikdo z bratrů nelámal hlavu. Na kapele je rozhodně vidět, že je baví hrát a je jedno, zda je to pro sto nebo tisíce fanoušků. Váží si totiž každého z nich.

Velká očekávání od koncertu rozhodně neměla jen kapela, která v březnu Malou sportovní halu vyprodala. Věrní fanoušci totiž tvořili dlouhé řady již od brzkého rána, aby získali ta nejlepší možná místa co nejblíže k pódiu. Čekalo je náročné celodenní čekání a kromě Palaye Royale také další dvě vystoupení, která hlavním aktérům večera předcházela - tuzemští Glad for Today a bbno$.

Ačkoliv se vystoupení žánrově lišila, tuzemští Glad for Today se postarali o příjemné nastartování večerní atmosféry a rapper bbno$ zase o odlehčení, když znenadání z repráků zazněl Jožin z Bažin. O tom, zda zbytek setu tohoto umělce návštěvníky show zaujal bychom mohli polemizovat, nedá se mu však upřít smysl pro humor a snaha. Rozhodně jsme si jistí, že jeho hlavní scénou by měl zůstat internet, nikoliv živé publikum. 

To sympatičtí Palaye Royale přiběhli na pódium za vřískání fanoušků v plné síle, oděni v úžasných kostýmech, které symbolizují nástup nové éry Fever Dream. Stejně jako v březnu odstartovali show songem „Nightmares", který má tu schopnost rozproudit krev v žilách každého skalního i nového fanouška. Hned na úvod také zazněly úžasné chraplavé a drzé vokály, které v sobě skrývá frontman kapely Remington Leith. S fanoušky to kluci rozhodně umí, bylo totiž naprosto nepřehlédnutelné, jak si je již samotným příchodem na pódium omotali kolem prstů.

Extravagantní obleky a elegance za doprovodu úžasných songů ve své podstatě působí jako hotové umělecké dílo. Tímto tvrzením vlastně nejsme daleko od pravdy, Palaye Royale svou hudbu a vystupování úzce propojují s láskou k filozofii a architektuře. Samotná Praha se stala obrovskou inspirací pro tvorbu nadcházejícího alba Fever Dream a objeví se i na jeho titulní straně. Vraťme se ale zpět ke koncertu. 

Ten patřil i vzhledem k setlistu mezi jedny z nejlepších, které kdy trio odehrálo. Byť po energetické stránce bylo mnohem klidnější než kdy jindy, ale za to po emoční stránce o kousek zvedli laťku výše. Poprvé zazněly například songy „Paranoid" nebo nejnovější „Fever Dream". Jako cover tentokrát zazněl song „Seven Nation Army" od The White Stripes. Obrovským překvapením bylo množství klavíru, které předcházelo jak již zmíněným „Paranoid" a ,,Fever Dream", tak závěrečné emotivní ,,Lonely". Nebyli by to však Palaye Royale, kdyby nám nepřipravili nálož v podobě „Fucking With My Head" či „Hang On To Yourself". 

Celý večer provázela příjemná atmosféra. Snad jako kdyby Palaye Royale své fanoušky nebrali jako fanoušky, ale jako součást kapely či dokonce rodinu. Z pódia sesílali do publika vzdušné polibky, úsměvy, Remington Leith se opět nebál vyskočit na barikádu a nechat se podepírat fanoušky z prvních řad, Sebastian Danzig celou show ladně poskakoval se svou kytarou a Emerson Barrett se za bubny šibalsky usmíval od ucha k uchu. Obrovské nadšení a křik si vysloužil moment, kdy na pódiu přistála česká vlajka, kterou kapela přehodila přes držák na mikrofon. Remington si stejně jako v březnu neodpustil lezení na konstrukci boční strany pódia. Jen co dohrál poslední song se část fanoušků rozprchla z haly ven, část jich ale zůstala - věděla totiž moc dobře, že kluci rádi chodí své fanoušky poznat a vyfotit se s nimi. Jinak tomu nebylo ani nyní a Emerson Barrett se Sebastianem Danzigem strávili desítky minut focením, povídáním a podepisováním. Interakce přinesla oboustrannou radost, ačkoliv totiž sláva kapely bleskurychle roste, stále o nich můžeme tvrdit, že se jedná o jednu z nejpokornějších a nejskromnějších kapel současné doby. 

Pomyslnou třešničkou na dortu už bylo snad jen oznámení plánované zastávky v rámci nadcházejícího turné. Palaye Royale se k nám totiž moc rádi vrací a i proto se rozhodli celou tour odstartovat právě 20.1.2023  v Praze, kde jinde než v Malé sportovní hale v Holešovicích! Už teď se totiž nemůžeme dočkat, co si pro nás sympatické trio připraví příště. 


 Setlist:

Nightmares

You’ll be Fine

No Love In LA

Fucking With My Head

Hang On To Yourself

Seven Nation Army

Paranoid

Dying In A Hot Tub

Death Dance

Punching Bag

Mr Doctor Man

Broken

Fever Dream

Lonely


Text: Karolína Milotová.
Fotky: Min
GALERIE

Související obsah:

» Palaye Royale opět v Praze   (Karolína Klenková, 08. 03. 2022)
» Palaye Royale vyráží na evropské turné, neminou ani Prahu   (Karel Souček, 18. 12. 2019)
» Nová éra Palaye Royale a nové EU/UK tour   (Monika Jetelová, 02. 06. 2021)
» Palaye Royale   (Monika Jetelová, 15. 08. 2022)
» Palaye Royale se vrací do Prahy!   (Monika Jetelová, 14. 07. 2022)
» Showmanství, euforie a čistá rocková energie – tak vypadal večer s Palaye Royale a Charming Liars   (Karolína Klenková, 29. 03. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Devadesátkový punkrock se vrací! Zebrahead si zabírají Futurum Music Bar
03.02.

Devadesátkový punkrock se vrací! Zebrahead si zabírají Futurum Music Bar

Opakované volání po kalifornském devadesátkovém punkrocku bylo vyslyšeno a tady je! Koncem února, konkrétně...


Respekt vinyl tour 2023 zahájené, místem první zastávky hardrockové Dogy se staly Hořovice
02.02.

Respekt vinyl tour 2023 zahájené, místem první zastávky hardrockové Dogy se staly Hořovice

České hudební mapy jsou opět o několik pevných termínů velkých koncertů bohatší. Karvinská Doga odstartovala...


Let It Roll Winter se vrací po třech letech, Karlín vymění za Letňany
02.02.

Let It Roll Winter se vrací po třech letech, Karlín vymění za Letňany

Milovníci elektronické taneční hudby se po tříleté pauze letos dočkají. Poslední únorový víkend...


Isaac Anderson vyprodal Rock Café!
02.02.

Isaac Anderson vyprodal Rock Café!

V pondělí 30. ledna bylo v Rock Café vyprodáno díky zpěvákovi Isaacu Andersonovi, který je momentálně...


Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka
01.02.

Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 zveřejnily výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie. Ty nastiňují, jak by mohly...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru