Palaye Royale

Existence: 2008 / Země: Kanada / Žánr: Rock and Roll, glam rock

Palaye Royale je americká art-rocková skupina pocházející z Kanady. Jejími členy jsou bratři, již kapelu založili v roce 2008 pod jménem Kropp Circle, ten však v roce 2011 změnili na současný, Palaye Royale. Název vznikl od kulturního domu v Torontu jménem Palais Royale, kde se potkali jejich prarodiče. Jejich singl "Get Higher" obsadil 27. příčku v žebříčku Billboard Modern Rock Charts.

Kapela byla založena pod jménem Kropp Circle v roce 2008. Tento název pochází z jejich rodných příjmení Kropp. Její členové byli při založení poněkud mladí – Sebastianovi bylo 16, Remingtonovi 14 a Emersonovi 12 let. V roce 2011 jméno změnili.

V roce 2012 vydali svůj úplně první singl pod novým názvem kapely, jenž se jmenoval "Morning Light". O rok později, v roce 2013, vydali své první EP jménem The Ends Beginning, které obsahovalo celkem 6 písní.

V roce 2015 vydavatelství Sumerian Records oznámilo, že podepsali kontrakt s Palaye Royale, s čímž také přišlo vydání jejich prvního alba Boom Boom Room (Side A). Album obsahuje celkem 13 písní a 2 bonusové, které byly původně vydány jako EP o dvou písních v roce 2013 - "Get Higher" a "White". Nejúspěšnějšími byly "Mr. Doctor Man", "Don't Feel Quite Right" a píseň "Ma Chérie", v které spolu s Remingtonem zpívá Kellin Quinn, frontman kapely Sleeping with Sirens.

V roce 2017 byl Remingtonův hlas použit jako hlas Johnnyho Fausta (roli hrál Andy Biersack) ve filmu American Satan, kde byly také použity dvě z písní z alba Boom Boom Room (Side A) - "Mr. Doctor Man" a instrumentální verze "Ma Chérie". Remington také nazpíval songy "Let Him Burn", "Forgive me Mother" a "Me Against the Devil" pro fiktivní filmovou kapelu The Relentless.

Práce na v pořadí druhém albu začala už v lednu roku 2018, pak však byla celá deska od základů předělána. Byla vydána 28. září 2018 a doprovázelo ji celosvětové turné s názvem The Final Boom. V rámci této tour zavítali mimo jiné poprvé do České republiky.

Hudební žánr Palaye Royale je často popisován a adresován samotnými členy jako fashion-art rock, rock and roll, glam rock, indie rock, garage rock a alternativní rock, také ovlivněný skupinami The Animals, The Faces, Rolling Stones, The Doors, David Bowie, ale také klasickou hudbou. Jejich nejen hudební styl je také ovlivněn vzhledem charakterů Tima Burtona.

5. července 2021 kapela oznámila začátek nové éry alb a nadcházející vydání dvou nových singlů.9. července oba singly s názvem „No Love In LA" a „Punching Bag" vyšly na všech platformách. 11. října 2021 kapela vydala nový singl s názvem „Paranoid".

Název alba Fever Dream byl oficiálně oznámen 16. listopadu během rozhovoru s Tedem Strykerem, po kterém následoval příspěvek na oficiálním Twitteru skupiny. 20. května vydali píseň „Broken" jako součást alba Fever Dream, které brzy vyjde. 15. července následovala titulní skladba „Fever Dream".

 


DISKOGRAFIE
ČLENOVÉ
  • Remington Leith (Vokály)
  • Sebastian Danzig (kytara)
  • Emerson Barrett (bicí, piano)

Související obsah:

» Palaye Royale opět v Praze   (Michal Kocour, 08. 03. 2022)
» Palaye Royale vyráží na evropské turné, neminou ani Prahu   (Karel Souček, 18. 12. 2019)
» Nová éra Palaye Royale a nové EU/UK tour   (Monika Jetelová, 02. 06. 2021)
» Palaye Royale se vrací do Prahy!   (Monika Jetelová, 14. 07. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Joost Klein přijede i k nám v rámci Europapa Tour (2025)
17.06.

Joost Klein přijede i k nám v rámci Europapa Tour (2025)

Holandská star Joost Klein vyprodal svůj první koncert v České republice během několika minut od zahájení...


Prouza zveřejňuje nikdy nevydaný demosnímek z roku 1994
16.06.

Prouza zveřejňuje nikdy nevydaný demosnímek z roku 1994

Kapela Prouza se ohlíží do své minulosti a vydává pětipísňové EP s prozaickým názvem "demo 1994”....


Rapper a motivátor Russ přiveze do Prahy novou desku
16.06.

Rapper a motivátor Russ přiveze do Prahy novou desku

Multiplatinový rapper Russ šel vždy vlastní cestou a vlastním tempem. Průlomové album na hraně klasického...


Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru