Palaye Royale

Existence: 2008 / Země: Kanada / Žánr: Rock and Roll, glam rock

Palaye Royale je americká art-rocková skupina pocházející z Kanady. Jejími členy jsou bratři, již kapelu založili v roce 2008 pod jménem Kropp Circle, ten však v roce 2011 změnili na současný, Palaye Royale. Název vznikl od kulturního domu v Torontu jménem Palais Royale, kde se potkali jejich prarodiče. Jejich singl "Get Higher" obsadil 27. příčku v žebříčku Billboard Modern Rock Charts.

Kapela byla založena pod jménem Kropp Circle v roce 2008. Tento název pochází z jejich rodných příjmení Kropp. Její členové byli při založení poněkud mladí – Sebastianovi bylo 16, Remingtonovi 14 a Emersonovi 12 let. V roce 2011 jméno změnili.

V roce 2012 vydali svůj úplně první singl pod novým názvem kapely, jenž se jmenoval "Morning Light". O rok později, v roce 2013, vydali své první EP jménem The Ends Beginning, které obsahovalo celkem 6 písní.

V roce 2015 vydavatelství Sumerian Records oznámilo, že podepsali kontrakt s Palaye Royale, s čímž také přišlo vydání jejich prvního alba Boom Boom Room (Side A). Album obsahuje celkem 13 písní a 2 bonusové, které byly původně vydány jako EP o dvou písních v roce 2013 - "Get Higher" a "White". Nejúspěšnějšími byly "Mr. Doctor Man", "Don't Feel Quite Right" a píseň "Ma Chérie", v které spolu s Remingtonem zpívá Kellin Quinn, frontman kapely Sleeping with Sirens.

V roce 2017 byl Remingtonův hlas použit jako hlas Johnnyho Fausta (roli hrál Andy Biersack) ve filmu American Satan, kde byly také použity dvě z písní z alba Boom Boom Room (Side A) - "Mr. Doctor Man" a instrumentální verze "Ma Chérie". Remington také nazpíval songy "Let Him Burn", "Forgive me Mother" a "Me Against the Devil" pro fiktivní filmovou kapelu The Relentless.

Práce na v pořadí druhém albu začala už v lednu roku 2018, pak však byla celá deska od základů předělána. Byla vydána 28. září 2018 a doprovázelo ji celosvětové turné s názvem The Final Boom. V rámci této tour zavítali mimo jiné poprvé do České republiky.

Hudební žánr Palaye Royale je často popisován a adresován samotnými členy jako fashion-art rock, rock and roll, glam rock, indie rock, garage rock a alternativní rock, také ovlivněný skupinami The Animals, The Faces, Rolling Stones, The Doors, David Bowie, ale také klasickou hudbou. Jejich nejen hudební styl je také ovlivněn vzhledem charakterů Tima Burtona.

5. července 2021 kapela oznámila začátek nové éry alb a nadcházející vydání dvou nových singlů.9. července oba singly s názvem „No Love In LA" a „Punching Bag" vyšly na všech platformách. 11. října 2021 kapela vydala nový singl s názvem „Paranoid".

Název alba Fever Dream byl oficiálně oznámen 16. listopadu během rozhovoru s Tedem Strykerem, po kterém následoval příspěvek na oficiálním Twitteru skupiny. 20. května vydali píseň „Broken" jako součást alba Fever Dream, které brzy vyjde. 15. července následovala titulní skladba „Fever Dream".

 


DISKOGRAFIE
ČLENOVÉ
  • Remington Leith (Vokály)
  • Sebastian Danzig (kytara)
  • Emerson Barrett (bicí, piano)

RECENZE
Fever Dream je vizuální skvost, hudebně však pokulhává.

Fever Dream je vizuální skvost, hudebně však pokulhává.

Palaye Royale je kanadsko-americká alternativní rocková a glam rocková kapela se sídlem v Las Vegas...Související obsah:

» Palaye Royale opět v Praze   (Karolína Klenková, 08. 03. 2022)
» Palaye Royale vyráží na evropské turné, neminou ani Prahu   (Karel Souček, 18. 12. 2019)
» Nová éra Palaye Royale a nové EU/UK tour   (Monika Jetelová, 02. 06. 2021)
» Palaye Royale se vrací do Prahy!   (Monika Jetelová, 14. 07. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Mirai se vrací do svých punkrockových začátků
29.03.

Mirai se vrací do svých punkrockových začátků

Že umí Mirai přitvrdit, dokazuje písnička Tenkrát z úspěšné desky Maneki Neko. Ta se nyní dočkala videoklipu,...


Britská rocková kapela The Sisters of Mercy se vrací do Prahy v rámci své evropské tour
29.03.

Britská rocková kapela The Sisters of Mercy se vrací do Prahy v rámci své evropské tour

Echo Promotion vám je přináší 12. 10. 2023 do Lucerna Music Baru v Praze. The Sisters of Mercy jsou britská...


Slovenský underground a balkánske beaty
28.03.

Slovenský underground a balkánske beaty

Tento týždeň sa bude brnenský klub Fléda otriasať v rytmoch slovenskej produkcie.   Vo...


Rakovnický Brutus přilákal do Bílýho Medvěda početnou návštěvu
28.03.

Rakovnický Brutus přilákal do Bílýho Medvěda početnou návštěvu

Oblíbený plzeňský klub Bílej Medvěd se v pátek 24.3.2023 stal centrem hudebních výjezdů fanoušků oblíbené...


Extravagantní GIRLI se vrací do Česka!
28.03.

Extravagantní GIRLI se vrací do Česka!

Girli vystoupí 16. dubna 2023 v Bike Jesus na ostrově Štvanice v Praze. Special Guest: Louis III Tenhle feministický...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Kusy radosti
27.03.

Kusy radosti

» Vypsaná Fixa

Kusy radosti je nové, v pořadí desáté album skupiny Vypsaná fiXa,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru