FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně do Prahy. Koncert se odehrál 23.11. v Malé Sportovní hale v Holešovicích. Tour se táhne k nejnovějšímu albu „Give Me The Future”.  Jako support vzali úspěšnou zpěvačku Alice Merton, která ještě nedávno měla samostatný koncert v Praze, na kterém sklidila velký úspěch.Co se týče organizace či zmatků, pár jich tam bylo. Například pár fanoušků si zakoupilo či vyhrálo vstup do haly dříve, kde mohli na zvukovou zkoušku a Q&A, kde se mohli kapely zeptat na cokoli. Zvuková zkouška se natáčet nemohla, ale zbytek již ano. Poté ale museli zpět ven do fronty, kde se tvořil zvláštní číselný systém, se kterým jsem se ještě nesetkala. Někteří fanoušci začali být zmatení a nevěděli kam a jak si stoupnout. Bohužel do haly se začalo vpouštět dříve, než se otevřela akreditace, a tak mnoho výherců, kteří čekali od rána, svoje místo ztratili. Ačkoli to bylo myšleno dobře, nechtěli, aby fanoušci čekali dál v zimě, tak tím pár fanouškům uškodili. 

 

Jak již bylo zmíněno, jako support si Bastille dovezli Alice Merton, která se narodila v Německu. Většina z vás ji může znát z její nejvíce úspěšné skladby „No Roots”, kterou samozřejmě zpívala až na závěr. Alice do haly přivedla dobrou náladu a mnoho energie, skoro každý tančil. Alice se také pokoušela zapojit publikum více a prosila o zpívání během písně „Why so Serious”, to se sice trochu nevydařilo, ale Alice se jen hezky zasmála a pokračovala v naprosto perfektní show. Její hudba se skládá z popu, synth popu a možná i jemného rocku. Na stage byla sebevědomá ale hravá, a tak si všechny získala lusknutím prstu. Všichni byli tak k závěru perfektně naladění, možná i přišili o delší set Alice Merton.

 


Když Bastille vkročili na podium, nečekala nás velká překvapení. Za nimi byla obrazovka, která v průběhu koncertu promítala věci spojené k albu „Give Me The Future” a během písní případně nějaké jednoduché efekty. Také na stage bylo křeslo, na které si Dan Smith, frontman kapely, lehl na určité úseky písní. Ačkoli nějaké větší efekty nebyly, ani konfety, vůbec to show nechybělo. Koncert odstartovali písní „Stay awake?”, která je také první na albu Give Me The Future, ze kterého se skládala většina setlistu. Samozřejmě nemohly chybět i známé písně jako „Things We Lost in the Fire”, „Pompeii” nebo i „Happier” na které spolupracoval Marshmello. Jelikož se na posledním albu podílela i zpěvačka Bim, dovezli si i ji. Nezazpívala s nimi pouze společnou píseň „Future Holds”, ale vyplňovala i jiné písně, kde jeden hlas nestačí, či to s její harmonií znělo lépe. Měla nádherný a silný hlas, který často mírně přehlušil Dana. 

 

Dan se během show nebál promluvit několikrát česky. Část nám řekl „díky” a poté i lámaně celou větu „pardon, že je moje čeština takový shit”. Když nás chtěl povzbudit, nezapomněl i skloňovat a zakročit „let’s go Praho”, což se už opravdu musí ocenit. Je hezké vidět, když se kapela opravdu snaží a ví kde je. Povzbuzení ze strany kapely chodilo velice často a nebáli se po podiu poskakovat a tančit či přímo běhat. Nechyběl skok do publika a prakticky zazpívání celé písně „Happier” mezi lidmi, kdy došel prakticky až na druhou stranu haly. Během koncertu také fanouškům hodil paličky či trsátka a jejich manažer rozdal pár setlistů. Bylo vidět, že fanoušků si opravdu váží a vnímají je. Koncert byl zakončen songem „Shut Off the Lights”, do kterého publikum znovu zapojili a po krátkém rozloučení odešli. Bylo velmi netradiční koncert nezakončit nejznámějším singlem, ale vlastně to nebylo vůbec špatné.  Setlist byl opravdu dobře vytvořen a celou dobu se člověk cítil jako na velké párty.   článek zpracovala Klára Nováková

foto Natálie Havelková

GALERIE

Související obsah:

» Praha se začíná plnit plakáty Bastille, máte už i vy svůj lístek?   (Natálie Havelková, 26. 10. 2022)
» Bastille se rozhodně nešetří před svým návratem do Prahy   (Natálie Havelková, 09. 08. 2022)
» Hudba britských Bastille je plná naděje, do Prahy ji přivezou již tuto sobotu   (Karolína Košařová, 24. 11. 2016)
» Bastille v Praze: perfektní show bez hvězdných manýrů   (Karolína Košařová, 27. 11. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Čtyři jezdci moshokalypsy
05.03.

Čtyři jezdci moshokalypsy

Nacpat na nedělní večer, kdy další den většina lidí jde do práce, do Prahy finální zastávku turné skupin slibujících...


AVATAR nabídnou svůj The Great Metal Circus
04.03.

AVATAR nabídnou svůj The Great Metal Circus

Švédská heavy metalová kapela AVATAR přiveze svůj The Great Metal Circus do Prahy. Formace, která nejen předskakovala...


Píseň Chybíš věnoval Pavel Callta svojí mamince
04.03.

Píseň Chybíš věnoval Pavel Callta svojí mamince

Po energických singlech jako Skvělej den a Vrásky z lásky přichází písničkář Pavel Callta s baladickou,...


Hořkosladká láska aneb James Arthur znovu v Praze
04.03.

Hořkosladká láska aneb James Arthur znovu v Praze

Britský zpěvák James Arthur se 22. 2. znovu – po dlouhých deseti letech – podíval do Prahy v rámci své...


Dynamická a nekonveční hudba Mother Mother dorazí do Prahy
04.03.

Dynamická a nekonveční hudba Mother Mother dorazí do Prahy

Kanadská indie rocková kapela Mother Mother dorazí do Prahy v rámci své evropské tour, kde vystoupí 24. 3. ve Fóru...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru