Bastille se rozhodně nešetří před svým návratem do Prahy

Známá britská kapela Bastille, hrající především indie rock nebo alternativní rock, se v rámci svého turné, s propagací nejnovějšího alba Give Me The Future, zastaví i u nás. Konkrétně v Malé sportovní hale se představí 23. listopadu 2022 a určitě je na co se těšit.

Album Give Me The Future vyšlo začátkem tohoto roku. Ještě před vydáním jste mohli zaslechnout singly „Give Me The Future", „Thelma + Louise", „Distorted Light Beam", „No Bad Days" „Shut Off The Lights". Tématem celé nahrávky jsou technologické možnosti budoucnosti a odvrácená strana online života. Elektronické prvky a syntetizér můžete slyšet napříč celým albem a vidět i ve videoklipu ke skladbě „No Bad Days", který sám Dan Smith, zpěvák, frontman a textař kapely, produkoval. Album dále obsahuje skladby „Back To The Future", „Plug In…", „Club 57" a několik dalších z celkových třinácti. Zajímavostí je skladba „Promises", která je na rozdíl od ostatních recitována a napsána stylem poezie.

Byla jednou z posledních písní. Napsal jsem to sám. Trochu jako u skladby „Doom Days" z našeho posledního alba to byla příležitost oslovit a pohovořit o spoustě témat a témat na tomto albu a kolem nich, která jsem zkoumal a přemýšlel o nich. Chtěl jsem udělat něco opravdu filmového a dát do kontrastu tyto krásné, živé, skutečné smyčce se silně zpracovaným hlavním vokálem. Je to jen vymrštění mozku ze všech těch věcí, které se na realitě momentálně zdají podělané a směšné." Těmito slovy Smith komentoval a vysvětlil skladbu „Promises"

Bastille očividně nemají dost a vydávají prodlouženou verzi alba, která ponese název Give Me The Future + Dreams Of The PastSmith to sám komentoval tím, že „při psaní celého alba jsme chtěli dále rozvíjet jednotlivé příběhy, objevovat více nápadů a experimentovat s elektronickými elementy zvuku. Jsem strašně nadšen, že je s Vámi teď můžu sdílet." Začátkem června vydali skladbu „Remind Me" a nedávno další s názvem „Revolution", která je úplně první skladbou napsanou pro Give Me The FutureCelé album bude složeno ze dvou disků. První bude ovšem již zkompletované Give Me The Future, a druhý bude rozdělen na dvě části, Dreams Of The Past a Other People´s HeartacheZa tímto konceptem stojí nápad, kdy si můžete vybrat svou vlastní cestu, vlastní dobrodružství. Celé dvojí album bude obsahovat několik dalších nových skladeb na které se společně můžeme těšit a to konkrétně již 26. srpna.

Bastille samozřejmě nejsou žádnými nováčky, i přesto že na scéně jsou necelých deset let. První studiové album Bad Blood vydali v roce 2013 a slavný hit „Pompeii" ihned debutoval na druhé příčce žebříčku britských singlů. Následně v průběhu let z nich padal jeden hit za druhým jako např. „Of The Night", „Things We Lost In The Fire", „Happier" s americkým DJem Marshmallow„Survinin´", „Good Grief", „Joy" nebo „Quarter Past Midnight". I na české půdě už se několikrát objevili, poprvé hned v roce 2013. Proto si je ani nyní nenechte ujít 23. listopadu. Bastille může zaručit nejen kvalitní hudební show, ale i dechberoucí kvalitní hlas zpěváka Dana Smithe.


Související obsah:

» Bastille v Praze: perfektní show bez hvězdných manýrů   (Karolína Košařová, 27. 11. 2016)
» Hudba britských Bastille je plná naděje, do Prahy ji přivezou již tuto sobotu   (Karolína Košařová, 24. 11. 2016)
» Letošní objev, kapela Bastille, míří poprvé do Čech   (Karel Souček, 10. 10. 2013)
» Bastille: Koncert přeložen, reedice debutu naštěstí ne   (Karel Souček, 24. 11. 2013)
» Bastille se rozhodně nešetří před svým návratem do Prahy   (Natálie Havelková, 09. 08. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze
05.12.

Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze

Vskutku výstřední a bizarní show čeká 11. dubna 2024 návštěvníky pražského Fora Karlín. Vystoupí zde jihoafrický...


Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.
05.12.

Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.

Karel žije dál je název kulturní akce k uctění památky bývalého místopředsedy vlády a ministra zahraničí...


Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR
05.12.

Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR

Troye Sivan je australský zpěvák, skladatel a herec nominovaný na cenu GRAMMY, který se pevně etabloval jako globální...


Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru