Vosto5, 1000 věcí, co mě serou a Mucha v divadelním stanu na Mighty 2015

Šapitó divadelního stanu se letos ponese v příjemném duchu poeticko-vulgárních kombinací.

Po čtyřech letech se na festival vrací divadlo Vosto5. Kluci tentokrát vyjedou se svou talkshow z kavárny Ondřeje Kobzy. Nebude to proto Kupé v lese, ale Kupé na Mighty. Tomu odpovídá i stylový výběr festivalových hostů: pomyslnému expresu dotazů bude už v pátek čelit basák a tatér Rafan z Lucky Hazzard a sexy zpěvačka Aneta z Prague Conspiracy.

Undregroundová odnož liberecké divadelní scény,Divadlo F.X.Kalby, přiveze v sobotu hned dvě originální hry: rozpustilou „true story" grotesku Cela a monumentální epos inspirovaný kultovním blogem o flusancích do tváře dobrého vkusu 1000 věcí, co mě serou aneb tvoje bába je komedie.

Mrdá vám v hlavě? V neděli večer bude! Program divadelní stage vyvrcholí tím nejlepším, co může nabídnout dnešní Brno, drzou punkovou písničkářkou Muchou, která zahraje s celou "all stars" kapelou brněnských alternativních hudebníků. Po loňském úspěchu to opět rozbalí duo Vasilův Rubáš, hrající mimojiné i východní reggae či hipster punk. V sobotu zazní jejich osvědčené fláky i nejnovější singl Maliny. Hravé česko-slovensko-francouzské trio KišQuiche zaujme neobvyklým spojením zpěvu, bretonské harfy a elektrické kytary. Osvědčenou show předvedou Vagyny Dy Praga.

Improvizovat se bude v cestovatelské road-show Brkelemeke, hře o dvou lidech, kteří cestují, aby žili, a žijí, aby byli pořád na cestě. O pásmo bizarních skečů, které ze všeho nejvíce připomínají pudink, do kterého kuchař zapomněl přidat vše kromě motorového oleje, se postará spolek Arte della Tlampač. Čistý freestyle rap rozjedou ve své show mistři slova MC ́s Metoděj a Dozer, jinak též pořadatelé českého End of the Weak.

Nově nastudované komedie představí stálice divadelního stanu: soubor Rachtámiblatník i antidivadelní spolek Marza. Festivalový happening „Párečky na grilu" přiveze biodivadlo Napříč.cz. Celý program tradičně odstartuje v pátek užitečná vztahová poradna spisovatele Marka Tomana alias Dr. Zádrhela, tentokrát na téma: „Jak se seznamovat na festivalu."

Divadelní prkna jsou opět součástí stanu Radia 1 a jako jediná stage na celém Mighty nabídnou non-stop program díky nezničitelnému moderátorovi Jirkovi Hvězdoňovi. Nebude tedy chybět ani oficiální nápoj divadelního stanu, legendární víno Rucio, které na začátku víkendu obřadně pohřbíme a pak se ho pokusíme za pomoci všech fanoušků vzkřísit na konci festivalu.

Letošní program Divadelního stanu pokračuje v dlouhodobé dramaturgii, v rámci které se už na Mighty Sounds objevila celá řada kvalitních alternativních divadel (Buchty a loutky, Kabaret Caligula, DNO, Wariot Ideal, Depresivní děti, Teatr Novogo Fronta, Cink Cink Cirk) a také netradiční hudebníci různých žánrů (Záviš, Kapitán Demo, Vlastík Plamínek, Jelení loje, Václav Koubek)

GALERIE

Související obsah:

» Festival Mighty Sounds odtajnil program   (David Malý, 19. 06. 2015)
» Mighty Sounds potvrzuje The Chancers, Wild Tides a Take Death   (David Malý, 09. 06. 2015)
» Máte rádi mohutné zvuky? Jeďte na festival Mighty Sounds   (David Malý, 26. 05. 2015)
» Festival Mighty Sounds hlásí poslední jména   (David Malý, 15. 06. 2015)
» Změny v programu festivalu Mighty Sounds   (David Malý, 24. 06. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Pražský výběr – dobrý výběr. Holešovice i myši tancovaly.
01.09.

Pražský výběr – dobrý výběr. Holešovice i myši tancovaly.

Půl hodiny před začátkem se plocha Areálu 7 v pražských Holešovicích postupně zaplňuje. Včera tady bylo 4,5tis...


Podzimní Lenny & Unique Quartet Tour čeká osm zastávek
01.09.

Podzimní Lenny & Unique Quartet Tour čeká osm zastávek

Zpěvačka, instrumentalistka a autorka Lenny se v listopadu a prosinci vydá na mimořádné turné, na kterém ji...


Poslední srpnový víkend patřil Harleyům
31.08.

Poslední srpnový víkend patřil Harleyům

Nejde o kapelu Harlej, ale o legendární motorky Harley-Davidson. Na pražském Výstavišti se konal tradiční svátek...


Florence + The Machine poprvé míří do pražské O2 areny
29.08.

Florence + The Machine poprvé míří do pražské O2 areny

Florence Welch, známá také jako Florence + The Machine, dnes oznámila své turné po Velké Británii...


Nadějný písničkář Coubey vydává nový singl rooftops
29.08.

Nadějný písničkář Coubey vydává nový singl rooftops

Zasněná, upřímná a dojemná. Taková je hudba pražského písničkáře Coubeyho, který na sebe upozornil už loni...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everest
19.08.

Everest

» Halestorm

Everest je název šestého studiového alba od americké hard...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru