Singl One Word avizuje debut kapely Nylon Jail

One Word je titulní skladba třípísňového (One Word, Sun in Hell, Maniac) singlu mladé kapely Nylon Jail. Ten zároveň avizuje debutové album, které vyjde letos na podzim. Třemi skladbami talentovaní Nylon Jail potvrzují, že jsou velkou nadějí nezávislé scény. Ostatně, to už naznačili na jaře, kdy na sebe výrazně upozornili díky turné s 3D projekcí, kterou podnikli jako první v ČR.

„One Word je píseň o lásce. Vnutila se sama. Akordy a melodie jsem chytil, když jsem seděl na posteli ráno po probuzení. Píseň má dvě polohy, které Nylon Jail pěstují. V první části vyprávíme příběh podkreslený pouhou kytarou, v druhé části jsme dali průchod emocím. Hlavní roli přebírá chladná něha," vysvětluje autor převážné části celého repertoáru Roman.

One Word samozřejmě nebude chybět ani na podzimním debutovém albu, které se bude nahrávat pod dohledem Ondřeje Ježka ve studiu Jámor. Stejně tak jako „béčko" singlu Sun in Hell. Naopak na desce fanoušci nenajdou bonusový cover skladby Maniac, která proslula díky úspěchu filmu Flashdance.

To, že spojení hudby a obrazu je u Nylon Jail zásadní, už kapela avizovala a zároveň to figuruje i v plánech do budoucna.

„Na každém koncertu se chceme prezentovat i s vizuálním obrazem, který bude promítán za kapelou. Tvroba 3D projekcí i jejich promítání v kinech nám ukázalo celý nový svět. Diváci jsou ze spojení hudby a obrazu nadšení, dokáží se ponořit do obrazu a do jeho příběhu. V klubech je výraznější hudba, ale nejsou podmínky pro kvalitní provedení 3D projekc. A protože s novým albem se soustředíme spíše na zvuk, pojedeme zimní turné po klubech s 2D projekcí, na které již pracujeme," uvádějí muzikanti.

GALERIE

Související obsah:

» Nylon Jail propojí koncerty s 3D projekcí   (Karel Souček, 01. 03. 2013)
» Ďáblovo stádo výrazně omladilo staré trampské hity   (Karel Souček, 12. 11. 2012)
» I pop může být chytrý a vkusný   (Karel Souček, 19. 01. 2013)
» „Čím je publikum vstřícnější, tím rychleji hrajeme,“ shoduje se Schodiště   (Karel Souček, 07. 03. 2013)
» Naše téma: Třicet let Schodiště   (Joe Stramr, 12. 03. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Svět se v nové písni NO NAME mění na Stand up comedy
01.08.

Svět se v nové písni NO NAME mění na Stand up comedy

Energický, melodický, chytlavý. Takový je nový singl Stand up comedy slovenské pop-rockové kapely NO NAME....


Prago Union zvou novým homemade videoklipem do Riegráčů
01.08.

Prago Union zvou novým homemade videoklipem do Riegráčů

Vedle koncertování napříč republikou potěšila své fanoušky hiphopová formace Prago Union také zbrusu novým...


Back Doors Bar ovládl alternativní rock
31.07.

Back Doors Bar ovládl alternativní rock

V Back Doors Baru se večer 24. 7. 2025 nesl ve stylu alternativního rocku. Vystoupily dvě kapely, jako první Gap Between Saturdays....


Brod 1995 přivítá známá jména i mladé kapely
31.07.

Brod 1995 přivítá známá jména i mladé kapely

V sobotu 23. srpna 2025 se v areálu Na Kutilce v Českém Brodě bude konat každoroční vzpomínka na prvopočátky...


Žlutý pes pokřtil reedici průlomového alba Yellow Dog na vinylu v klubu Modrá Vopice
30.07.

Žlutý pes pokřtil reedici průlomového alba Yellow Dog na vinylu v klubu Modrá Vopice

Modrá je obloha, když vodejde mrak……, ale ten mrak neodešel a pořádně sprchlo! Povedený večer v klubu Modrá Vopice...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tisíc výmluv
22.07.

Tisíc výmluv

» Vasilův Rubáš

Duo Vasilův Rubáš vydává po 8 letech své další studiové album...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru