Rybičky 48 složili hymnu pro českou futsalovou reprezentaci

Kapelu Rybičky 48 zná snad každý, kdo si alespoň občas pustí rádio nebo se podívá na internet. Původem kutnohorská pop-punková formace v listopadu vydala desku Tohle je Rock´n´Roll, vy buzny a frontman Kuba Ryba stihl ještě přetextovat pilotní singl Vstaň, leť, hned teď!, ze kterého se tak stala hymna českých futsalistů.

Ti se před několika dny vrátili z Mistrovství Evropy v Belgii, kde bohužel nepostoupili ze základní skupiny. Někdy je zkrátka štěstí na straně soupeře. Sílu do dalších bojů jim bude dodávat píseň z pera Kuby Ryby. „My jsme pravý český lvi, nikoho nebudem se bát", zpívá se v nové hymně.

Útočník Jiří Novotný si hymnu pochvaluje: „Do teď nám v kabině hrálo bůhvíco, takže jsem rád, že nám tam teď před zápasem budou hrát Rybičky 48."

Než Rybičky 8. března zahájí jarní turné, natočili videoklip k singlu Bohém zapomenutý dítě. Klip je pojatý jako videohra.

„Klip má být udělaný jako počítačová hra z vlastního pohledu. Jen tu nekradete auta a nestřílíte po fízlech, ale dostáváte úkoly od barového šviháka", objasnil ideu Kuba Ryba.

 

Videoklip je zajímavý i z hlediska výroby. Celý totiž vznikl svépomocí. Rybičky 48 chtěli dát podnět začínajícím kapelám, že pokud chtějí něco dělat, nestojí vše pouze na penězích, ale hlavně na vůli jít si za svým.

GALERIE

Související obsah:

» Nová deska Rybiček je jako jízda na bobové dráze   (Petr Škrabánek, 17. 01. 2014)
» Rybičky 48 znovu ve třech, zato s novým klipem, startují podzimní tour   (Jitka Fialková, 07. 10. 2013)
» Silná láska striptérky Anny - 1. animovaný klip Rybiček 48   (Lukáš Vlasák, 11. 06. 2013)
» Rybičky 48 natočily na dovolené videoklip   (Petr Škrabánek, 01. 05. 2013)
» UDG vyrážejí na koncerty i kapelní soustředění   (Karel Souček, 22. 01. 2014)
» Možná přijde i pekelník na turné Divokýho Billa   (Jitka Fialková, 12. 01. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Hudební večer plný emocí – Charlie Puth rozzářil Fórum Karlín
30.07.

Hudební večer plný emocí – Charlie Puth rozzářil Fórum Karlín

Pražské Fórum Karlín se 28. července zaplnilo fanoušky, kteří dorazili zažít koncert Charlieho Putha –  amerického...


Řekové 1000Mods přivezli horké počasí i mrazivý rock
30.07.

Řekové 1000Mods přivezli horké počasí i mrazivý rock

Uprostřed horkého léta si pro nás Obscure promotion připravili další unikátní stoner rockový večírek....


Čtvrtý den Colours: ranní peozie, ženský rap a rituální vystoupení Lorde
30.07.

Čtvrtý den Colours: ranní peozie, ženský rap a rituální vystoupení Lorde

Čtvrtý den Colours of Ostrava začal překvapivě klidně. Po třech dnech velkých produkcí, pyrotechniky, deště a přesunů...


Třetí den Colours: tanec v kalužích a Mobyho pocta Davidu Bowiemu
29.07.

Třetí den Colours: tanec v kalužích a Mobyho pocta Davidu Bowiemu

Třetí den Colours of Ostrava začal poměrně nenápadně, ale postupně se proměnil v jeden z nejdramatičtějších dnů...


Steve'n'Seagulls v Brně vrátí metal na farmu
29.07.

Steve'n'Seagulls v Brně vrátí metal na farmu

Když se spojí nesmrtelné metalové hity s banjem, mandolínou, akordeonem a pořádnou dávkou finského...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Foreign Tongues
27.07.

Foreign Tongues

» Rolling Stones

Legendární kapela The Rolling Stones vydala 10. července 2026 nové album...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta