Projekt Fúzie završuje skladba Můj stín

Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové dostal finální podobu alba. Výjimečné hudební spojení s Danem Bártou, Barborou Mochowou, Larou Abou HamdanPeterem Lipou doplňuje poslední skladba Můj stínJakubem Königem (Kitchen), frontmanem skupiny Zvíře jménem podzim. Ten v projektu Fúzie kromě skladby Můj stín, v které spolu se Zuzanou Mikulcovou i zpívá, spolupracoval na textu ke skladbě Zítra ráno.  

„Musím říct, že pro mne bylo napsání obou textů do projektu Fúzie docela oříšek. Zuzana a její chlapci se svižně pohybují v žánrových vodách, které pro mne byly donedávna docela neprozkoumané. A oba texty vznikaly dlouho a v mnoha různých verzích, aby se pak najednou vylouply v té finální během okamžiku. Byla to pro mne velká lekce v otevřenosti i v důvěře, že to dobře dopadne. Což se nakonec i stalo. A rád bych Zuzce a celému projektu Fúzie poděkoval za nevšední zážitky a nečekaná propojení. Jsem moc rád, že jsem se něčeho takového mohl zúčastnit," řekl o spolupráci Jakub König.  

Zvuková a obrazová podoba všech skladeb projektu Fúzie vzniká vždy dohromady a naživo. Nahrávání skladby Můj stín proběhlo v kavárně Styl a interiér v centru Prahy ve Vodičkově ulici. Atmosféru nočně-ranního hudebního setkání Zuzany Mikulcové a Jakuba Königa s hudebníky Michalem Šelepem, Gáborem Tokárem a producentem Andrejem Hruškou obrazově zaznamenal a do videoklipu zpracoval Dominik Janovský.    Fúzie se dočkají i živé podoby a to hned dvakrát. Na koncertě v bratislavském Klubu pod lampou je do života uvedou společně se syrskou zpěvačkou Larou Abou Hamdan, která odehraje i vlastní minikoncert. Oficiální křest alba Fúzie v České republice bude v pražském klubu Jazzdock 23. října 2021.  

„Album Fúzie je pro mě splněný sen. Když si vzpomenu, že tento ambiciózní nápad vznikl v malém sklípku při vínku ve Vieše. S Andrejem jsme ho dali na papír a navzdory všem složitým okolnostem v souvislosti s pandemií a zákazy nezůstalo jen u plánů a řečí, ale podařilo se nám ho zrealizovat a dotáhnout do konce. Každá spolupráce vytvořila něco specifického a pro mě unikátního. Jsem nesmírně vděčná všem, kteří měli odvahu, chuť a ochotu podpořit tento náš srdeční projekt," řekla o neobvyklém albu Zuzana Mikulcová.  

Album Fúzie – keď hudba spája získalo v této pro hudbu a kulturu nelehké době podporu fanoušků a uspělo v crowfundingové kampani na hithit.sk. Letos je v netradiční podobě na USB a digitálně vydává domácí label Tranzistor.
Foto: Dominik Janovský


GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
fotoreport z Nouvelle Prague 2021
25.10.

fotoreport z Nouvelle Prague 2021

Letošní ročník Nouvelle Prague se nesl téměř v komorním, ale přátelském duchu.  Navštívili...


Písničkář Láska s Ivou Frűhlingovou natočili na procházce videoklip
24.10.

Písničkář Láska s Ivou Frűhlingovou natočili na procházce videoklip

Stejně jako na prvním albu si pozval do duetu známou zpěvačku, tentokrát Ivu Frühlingovou. Láska vydal nedávno svůj...


Projekt Woodstock Experience, Janis Joplin a Jimi Hendrix Tribute CZ Tour 2021
22.10.

Projekt Woodstock Experience, Janis Joplin a Jimi Hendrix Tribute CZ Tour 2021

Jedinečná příležitost jak prožít atmosféru Woodstocku je právě tento dvojkoncert V rámci CZ Tour se uskuteční...


Norah Jones vydává své první vánoční album
22.10.

Norah Jones vydává své první vánoční album

Norah Jones, americká zpěvačka a písničkářka s nezaměnitelným hlasem, která je známá svou kombinací jazzu...


Dolls in the Factory polemizují nad existencí Boha
22.10.

Dolls in the Factory polemizují nad existencí Boha

O osudech tří lidí, kteří se nacházejí v těžké životní situaci, ale najdou v sobě sílu bojovat s nepřízní...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Bitter Truth
19.10.

The Bitter Truth

» Evanescence

Po dlouhých deseti letech přichází arkansaská skupina Evanescence s novým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru