Zuzana Mikulcová a Peter Lipa září v Nenápadném nápadu

Lehký, vzdušný, příjemný jazz se dvěma výraznými vokály přináší velice pestrá písnička Nenápadný nápad. Vznikla v rámci mezinárodního audiovizuálního projektu Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové, která se po slovensko-českých spolupracích s Danem Bártou, Barborou Mochowou a skladbě Whisper se syrskou zpěvačkou Larou Abou Hamdan nyní setkává s legendárním Peterem Lipou

Ze čtvrté ‚fúzie‘ s Peterem Lipou mám velkou radost. Peter mě už několikrát přizval ke spolupráci a teď jsem ho s radostí pozvala já. Poznali jsme se už v roce 2009 na soutěži Nové tváře slovenského jazzu. Od té doby jsme si spolu několikrát zazpívali při různých příležitostech. A máme už i dvě společné nahrávky. Jednu z nich jsme se na album Fúzie rozhodli předělat a nahrát trochu jinak," říká o motivaci k nové verzi společné písničky Zuzana s tím, že skladba Nenápadný nápad vyšla původně v roce 2019 na albu Peter Lipa: Dobré meno. Její nová verze vznikla v produkci Andreje Hrušky.  „Velmi mě potěšilo, když mi Zuzka zavolala, že uděláme novou verzi Nenápadného nápadu. A když mi řekla, že je nahrávání spojené s natáčením, tak mě to potěšilo ještě víc. Klipy se totiž většinou dělají tak, že zpíváme v jiném prostředí a jen na playback. Tohle bylo jedinečné, protože tam byla celá kapela a hráli jsme to živě. Bylo to velmi příjemné a aspoň na chvíli mě to doslova vytrhlo z té pandemické krize. Já se doma snažím také něco dělat, ale jsem tam na to jen sám. Se Zuzkou jsem spolupracoval už několikrát a vždy z mé iniciativy. Tentokrát oslovili oni mě. S výsledkem jsem velmi spokojen. Doufám, že stejně spokojeni budou i posluchači a diváci," doplňuje Peter Lipa.  

Zvuk a obraz všech skladeb projektu Fúzie vzniká vždy najednou a živě. Nahrávání skladby Nenápadný nápad proběhlo v polovině března v SMT Studiu v Bernolákove, které sídlí v místním kulturáku. Atmosféru výjimečného hudebního setkání Zuzany Mikulcové a Petera Lipy s hudebníky Michalem Šelepem, Gáborem Tokárem, Martinem „Majlem" Štefánikem a producentem Andrejem Hruškou obrazem zachytil Dominik Janovský.  

„Nálada při natáčení této live verze byla opravdu skvělá, Peter je velký profesionál a všichni jsme se ze zázraku, jakým pro nás živé hraní vždy je, alespoň na chvíli velmi těšili a dokonale jsme si ho užívali. Píseň dostala nový a tanečnější šat, který jí podle mě velmi svědčí," popisuje atmosféru natáčení Zuzana Mikulcová.    

Album Fúzie – keď hudba spája získalo v této pro hudbu a kulturu nelehké době podporu fanoušků a uspělo v crowdfundingové kampani na serveru Hithit.sk. Letos ho v netradiční podobě na USB vydá české vydavatelství Tranzistor. O projektu Fúzie:

Projekt Fúzie je audiovizuální umělecká reflexe současné společenské situace v otázkách menšin a narůstajícího extremismu a rasismu. Hudbou jako nejuniverzálnějším dorozumívacím jazykem chce bourat pomyslné hranice a spojováním a spoluprací umělců vytvořit nejen hudební, ale i lidskou a společenskou fúzi různých kultur a jazyků.

Foto: Dominik Jankovský


GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nanday se v aktuálním singlu Nesmíš bouří proti nesvobodě
17.05.

Nanday se v aktuálním singlu Nesmíš bouří proti nesvobodě

Nesmíš mít a nesmíš chtít! Zamračená gorila, proklamace autority přes zvukový efekt, drsný lyrický úvod...


Nauzea Orchestra vydává Lásku, opět vsadila na české texty
16.05.

Nauzea Orchestra vydává Lásku, opět vsadila na české texty

Pod názvem Láska vydává Nauzea Orchestra novou, v pořadí pátou desku. Obsahuje devět písní a její texty jsou...


Totáči a jejich kamarádi se při natáčení nového klipu pořádně vyblbli
16.05.

Totáči a jejich kamarádi se při natáčení nového klipu pořádně vyblbli

Sváťa Šváb, frontman slánské kapely Totální nasazení, o sobě na koncertech tvrdí, že je, po Ivanu Mládkovi,...


Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné
14.05.

Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné

BRA3 je název charitativního projektu, kterým kapela O5 a Radeček odstartovala letošní rok. BRA3 je název velice úspěšného...


Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu
13.05.

Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu

V pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích se během letních prázdnin uskuteční první ročník hudebního...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Věci a sny
08.05.

Věci a sny

» Jelen

Bezmála po pěti letech vydává populární kapela Jelen novou řadovou desku...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru