Potrestejte děti, vezměte je na festival Kefír

Jubilejní desátý ročník festivalu pro celou rodinu Kefír přivítá poslední prázdninový víkend královéhradecký Park 360. Na návštěvníky čeká francouzský nový cirkus s kolem smrti, holandská kapela ve školním autobuse, Kašpárek v rohlíku, ale také bagry, popeláři, houpačka na jeřábu a mnoho dalších atrakcí, divadel či kapel.  

Kefír nabídne v sobotu 31. srpna hned čtyři hudební scény a početnou zahraniční účast. "Kefír je ideálním trestem za vysvědčení. Letos bude zvlášť vhodný pro prosvištění jazyků a zeměpisu, uvidíte totiž výkvět Holandska, Konga, Francie, Slovenska nebo Brna,” slibuje Kašpárek v rohlíku

Na vlastní speciální scéně, kterou je ikonický žlutý školní autobus, zahraje holandská kapela Bazzookas, která se na Kefír vrací po velkém úspěchu v roce 2017. V osvědčeném šapitó vystoupí Fulu Miziki z afrického Konga s hudebními nástroji a v maskách vyrobených z odpadků nebo slovenská Veľká Potreba, která svým humorem v lecčems připomene bejbypankovou kapelu Kašpárek v rohlíku, jejímž koncertem každoročně Kefír vrcholí. Letos to nebude jinak. Předtím ale návštěvníci uvidí ještě třeba TooT Ensemble hrající techno na klasické dechové nástroje, brněnský turbošanson Poletíme? nebo české hvězdy Tomáše Kluse a Barboru Polákovou."Na Kefíru už jsme s kapelou hráli, a protože se nám tam líbilo, tak tam budeme hrát zase!” těší se zpěvačka a herečka Barbora Poláková, která se na kefírovské scéně objeví po sedmi letech. Letos navíc usedne i na klasický myslivecký posed, odkud bude během dne vedle dalších slavných osobností předčítat unaveným dětem a dospělým k ležení na postelích s opravdovými nebesy. 

Z Francie přijede nový cirkus La Meute s akrobatickou poetickou show 78 Tours na desetimetrové konstrukci, takzvaném kole smrti. Doplní je jako každoročně performeři, workshopy, průvody po areálu a kvalitní představení například Sedmero krkavců od Divadla Drak nebo pohádka Buchet a loutek. "Kefír není jen festival kvalitní muziky, které bude letos tolik, že ji ani nedokážu vyjmenovat, protože přijedou ještě třeba Mixle v Piksle, Koňe a Prase, DVA a spousta dalších. Kefír je celý malý svět, kde si každý najde to svoje. A i když to někdy vypadá, že jenom blbneme, často si děti odnesou mnohem víc. A ani rodiče si toho někdy nevšimnou," říká Kašpárek v rohlíku s narážkou na to, že třeba jedno svezení na stupátku popelářského fára pro téma odpadu a udržitelnosti udělá často víc než všechny brožury světa.   

Spousta rodin stráví na Kefíru již tradičně celý poslední prázdninový víkend. Využijí zázemí velkého vybaveného kempu hned vedle areálu, kde přespí ve vlastních stanech či karavanech, ale i v pronajatých týpí, luxusních Chill Village nebo klasických táborových stanech s podsadou.   
Foto: Vojtěch Mervart
GALERIE

Související obsah:

» Z bejbypankového Kefíru se letos stane Kefírek   (Karel Souček, 13. 09. 2020)
» Areál festivalu Kefír se proměnil v bejbypankový svět   (Karel Souček, 14. 09. 2014)
» Kefír si dopřálo pět tisíc spokojených lidí   (Karel Souček, 09. 09. 2013)
» Na chmury z končících prázdnin je nejlepší Kefír   (Karel Souček, 22. 08. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru