Z bejbypankového Kefíru se letos stane Kefírek

V neděli 20. září bude pražské Výstaviště patřit Kefírku. Ochutnávka velkého rodinného festivalu nabídne typické bláznivé atrakce, divadla i koncerty v čele s Kašpárkem v rohlíku na čůrající fontáně.

Osmý ročník Kefíru, největšího bejbypankového rodinného festivalu ve vesmíru, museli organizátoři kvůli koronaviru zrušit. Nyní je však možné zažít alespoň malé déjà vu. V rámci akce s názvem Praha Září se 20. září na pražském Výstavišti odehraje Kefírek.



"​Všechno je jinak. Máme nový termín, jiné místo, pozměněný název. Náladu a hravost Kefíruse ale budeme snažit zachovat navzdory okolnostem a mnohem menšímu rozsahu akce,​” říká Michal Thomes z pořádající organizace Kefír, s. r. o.

Kefírek bude, stejně jako předchozích sedm plnohodnotných ročníků festivalu, namíchaný z koncertů, divadelních vystoupení a jedinečných atrakcí. Vyvrcholí show hudební skupiny Kašpárek v rohlíku​ přímo na slovutné Křižíkově fontáně, která se tak podle největšího hitu kapely promění ve fontánu čůrající. Pozice předskokana se ujmou ​Loutky v nemocnici​,skupina složená z největších odborníků na pomáhání při uzdravování. 



Druhou hudební scénu bude pohánět takzvaná ​GEM Tower​. Jedenadvacet metrů vysoká věž vypadá jako subtilní vitrážová rozhledna. Přitom ji holandští vědci osadili solárními panely i větrnou turbínou a plánovali ji vyslat na zatěžkávací turné po velkých evropských festivalech. Nakonec se představí právě na Kefírku. "​Kefír jsme doteď ​napájeli z radosti dětí a rodičů. Takže vlastně jen přidáváme další obnovitelné zdroje,​” těší se prezident festivalu ​Kašpárek v rohlíku, který bude jako vždyprovádět celou akcí.

Divadelní zážitky na Kefírku nabídne mimo jiné ​Amanitas Fire Theatre​, ​Divadlo 100 opic​ či U staré herečky​. Herečky ​Simona Babčáková​ a ​Anna Polívková ​budou předčítat z knížek k ležení na ​postelích s opravdovými nebesy ​každému, kdo si přes den potřebuje ještě zdřímnout. A chybět nebudou další blbiny, které se osvědčily na Kefíru, jako ​obří houpačka​,slámový areál​, projížďka na ​trávožérech​ a na stupátkách ​popelářského fára​, zážitková cesta pošťáka​, ​bejbypankové kadeřnictví​ nebo ​dětské autokino​, kde malí diváci sledují filmy ze šlapacích autíček a sedaček vymontovaných z Land Roverů.
Foto: Zdeněk Hejduk, Hana Kružíková, Petr Klapper
GALERIE

Související obsah:

» Festivalový areál Kefíru se promění v tvořivý bejbypankový svět   (Karel Souček, 22. 06. 2014)
» Na chmury z končících prázdnin je nejlepší Kefír   (Karel Souček, 22. 08. 2017)
» Bejbypankový festival nejen pro bejby pankáče   (Karel Souček, 08. 08. 2013)
» Kefír si dopřálo pět tisíc spokojených lidí   (Karel Souček, 09. 09. 2013)
» Kefír se stěhuje na Kačinu, bejbypankový charakter zůstává   (Karel Souček, 03. 09. 2015)
» Areál festivalu Kefír se proměnil v bejbypankový svět   (Karel Souček, 14. 09. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Red Leather: Anonymní show v zaplněné MeetFactory
25.08.

Red Leather: Anonymní show v zaplněné MeetFactory

V sobotu 22. srpna 2026 se v pražské MeetFactory uskutečnil koncert amerického hudebníka Red Leather. V 20:00...


První den na Valníku se pankáčové točili, navzdory počasí.
25.08.

První den na Valníku se pankáčové točili, navzdory počasí.

Na festivalu Valník, jehož 27. ročník se ve slánském letním kině uskutečnil o víkendu 21. a 22. srpna, mám...


Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem
24.08.

Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem

Pátý den už měl trochu jinou atmosféru. Bylo znát, že festival se pomalu blíží ke konci a největší hvězdy...


Čtvrtý den: Když Sziget ukázal, že největší show nemusí být jen o hudbě
24.08.

Čtvrtý den: Když Sziget ukázal, že největší show nemusí být jen o hudbě

Čtvrtý den Szigetu přinesl na Main Stage několik naprosto rozdílných podob hudebního vystoupení. Od sebevědomé...


Holešovický Areál 7 nás vzal na výlet do minulosti
24.08.

Holešovický Areál 7 nás vzal na výlet do minulosti

Kapela OMD vznikla v Anglii v roce, kdy jsem se narodila. Jejich hit Enola Gay z roku 1980 znal ve své...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta